SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[ORP BŁYSKAWICA] Piotrek93 / Dyskusje
Autor Wiadomość
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-27, 19:46   

Teraz to się trochę wyjaśniło. Nie wiem jak inni ja te elementy wyrównywałem pilnikami -iglakami oraz pilnikami własnej produkcji czyli listewki różnej szerokości i przyklejony do nich papier ścierny też różnej gradacji. Gradacje musisz dobrać doświadczalnie. Im więcej jest do "zebrania" materiału tym niższa gradacja. Dokładne dopasowanie wysoka gradacja.
Powodzenia w działaniach.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
REKLAMA

Posty: 179
Wysłany: 2015-02-27, 19:58   

 
 
suavek
II Oficer


Posty: 179
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2015-02-27, 19:58   

Witaj Piotrze - swego czasu zakupiłem taki "klocek" w Mrówce - zakładam do niego papier lub płótno ścierne o różnych gradacjach, które dopasowuję zależnie od gatunku drewna, wielkości elementu i oczywiście kilku próbach.



Może się przyda.
Pozdrawiam Sławek.
_________________

 
 
Piotrek93
junga

Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-02-27, 20:06   

suavek napisał/a:
...
Witaj Piotrze - swego czasu zakupiłem taki "klocek" w Mrówce - zakładam do niego papier lub płótno ścierne o różnych gradacjach, które dopasowuję zależnie od gatunku drewna, wielkości elementu i oczywiście kilku próbach.



Może się przyda.
...


Witam
Jako, że nic wcześniej nie budowałem to wszystkie narzędzia będę musiał sobie zakupić, niestety :-( Dlatego taki klocek postaram się wystrugać sam, żeby co nieco zawsze zaoszczędzić :-)
 
 
Tryton
Kontradmirał
Moderator


Posty: 536
Skąd: 3city
Wysłany: 2015-02-27, 22:39   

Piotrek napisał/a:
...
może to i ja się niezbyt precyzyjnie wyraziłem
...

No to teraz wiesz, że trzeba "precyzyjnie" formułować pytanie - czyli dokładnie czego dotyczy i najlepiej zobrazować fotką, bo jak sam widzisz po mojej "wypowiedzi" odpowiadający musi zgadywać o co chodzi.

Pytałeś też o klej w pierwszym numerze - zazwyczaj jest to klej typu Wikol i tej próbki na niewiele wystarcza, więc i tak trzeba się zaopatrzyć - czy Wikol, tu już opinie są podzielone. Są kleje nowej generacji (profesjonalne np. Kleiberit 3D, 4D z utwardzaczem i bez, kleje epoksydowe, polimerowe, poliuretanowe - szeroka oferta w Google), ponoć lepsze, ale ja w pracach stolarskich tradycyjnie trzymam się Wikolu (ew. Rakolu).
Koledzy zapewne coś doradzą - na forum mamy już zalążek tematu
http://santisimatrinidad....c.php?p=309#309

Tak nieśmiało przypomnę, że kolega Sławek obiecywał coś skrobnąć na temat klejów - szkoda, że nie ma czasu :-(
_________________
Tryton




 
 
Piotrek93
junga

Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-06-19, 14:39   

Dziadek napisał/a:

[...]
A ciekawe co się stało ze stoczniami kolegów poległych na polu chęci modelarskich ?
[...]


Nie wiem jak w przypadku pozostałych kolegów ale ja numery zbieram i mam zamiar składać, jedyne co mnie lekko powstrzymuje to fakt, że nie mam jeszcze tylu części co kolega Irek (nie wiem od czego to zależy) ;-)
Druga sprawa wygląda tak, że straciłem współsponsora (jeśli tak to można nazwać) i wszystko pokrywam z własnej kieszeni. Ale wycofywać się nie mam zamiaru, za dużo już się tego nakupowało.

A postępy pracy kolegi Irka z chęcią będę przeglądał i się wzorował ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu