SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
dyskusje
Autor Wiadomość
mala4444
junga

Posty: 7
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-10-27, 16:04   ?

a co to znaczy mechaniczne?
A czy wszystko musi być pięknie i równo z tą pierwszą warstwą bo trochę mi nie idzie :(
Ostatnio zmieniony przez mala4444 2010-10-27, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA

Posty: 5606
Wysłany: 2010-10-28, 11:07   Re: ?

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-10-28, 11:07   Re: ?

mala4444 napisał/a:
...
a co to znaczy mechaniczne?
...

Naginanie siłowe (z wyczuciem) lub przy użyciu narzędzia (jest takie specjalistyczne - na fotkach), dłutka, śrubokrętu lub młotka.



Tym narządkiem zgniata się z jednej strony (lekko nadłamuje) i uzyskuje zakrzywienie.
Na tej samej zasadzie można to zrobić za pomocą dłutka, śrubokręta czy młotka

Odsyłam Cię do bloga, z którego wziąłem fotki - gość robi wg instrukcji.
http://blogdejulianjarami...so-3-parte.html

Metodę z młotkiem masz opisaną też w zeszytach DeA (nie mam tych zeszytów, więc nie napiszę Ci w których :-( ), bodajże przy robieniu odbojnic (przed 66 zeszytem - tą instrukcję mam).

Moja rada jest taka:
spróbuj na sucho (po zeskosowaniu wręg) przycisnąć listwę do pierwszej i kolejnych wręg i zobacz czy się daje wygiąć (siłowo z wyczuciem). Tam gdzie się da kleiłbym w ten sposób, a tam gdzie się nie da, moczyłbym i wyginał na mokro.

Na Kodze jest opisanych kilka metod gięcia, TU MASZ jedną z nich. Resztę musisz poszukać sama (wklep w wyszukiwarkę gięcie listewek).

Cytat:
...
A czy wszystko musi być pięknie i równo z tą pierwszą warstwą bo trochę mi nie idzie :-(
...

Ta pierwsza warstwa będzie przykryta drugą, mahoniową, więc jej nie będzie widać, ale dla osób, które nie miały nic wspólnego z modelarstwem, ta pierwsza warstwa jest idealnym polem doświadczalnym (nabywanie umiejętności) przydatnym w drugim poszywaniu.
 
 
mala4444
junga

Posty: 7
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-10-29, 00:36   :)

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi, póki co coś tworzę zobaczymy co mi z tego wyjdzie, na razie pokrywam tą część z otworami bo tak jest według instrukcji. Teraz do poniedziałku włącznie pracuję (tak wiem że w poniedziałek Wszystkich Świętych ale w mojej pracy to nic nie zmienia) więc zasiądę dopiero we wtorek do dalszego tworzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu