SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Dwunastu Apostołów] - darczello5
Autor Wiadomość
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-10-01, 21:17   

C.d. poszycia dolnego.
Prace posuwają się pomalutku ale wydaje mi się, że ta część jest trudniejsza i zarazem bardziej pracochłonna.



P.S
Żonę mam jednak kochaną :-P
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
REKLAMA

Posty: 346
Wysłany: 2015-10-12, 13:24   

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-10-12, 13:24   

Pierwsza warstwa poszycia ukończona.
Krowich żeber brak i wydaje mi się, że jak na pierwszy raz wyszło bardzo dobrze (ja bynajmniej jestem bardzo zadowolony :-D ). Najtrudniejszym miejscem jest zdecydowanie tył, trzeba się sporo nagimnastykować z cięciem listewek i ich odpowiednim ukształtowaniem (kształt S). Co prawda są zauważalne gdzie nie gdzie małe niedociągnięcia ale zważywszy na to, że będzie jeszcze drugie poszycie dałem temu spokój. Tył troszkę oszlifowany, reszta w środę. Wydaje mi się, że bez odrobiny szpachli też się nie obejdzie ale zobaczymy po szlifowaniu.



Model na tymczasowej podstawce:
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-10-15, 21:49   

Szlifowanie ukończone.
Do czynności tej wspomogłem się szlifierką mimośrodową z papierem 80 i 120. Bez odrobiny szpachli też się nie obeszło a potem już ręczne szlifowanie papierem 400. Wyszło tak jak chciałem :-) .



Zająłem się też pokładem w części dziobowej ponieważ w tym miejscu pokład miał załamanie w stosunku do całości (bubel DeA). Może nie jest to bardzo widoczne ale mnie niesamowicie drażniło i musiałem to poprawić ;-) . Wkleiłem w tym miejscu kawałek forniru i wyszlifowałem dzięki temu uzyskałem równy pokład a i klepki nie będą mi się zapadały w szczelinach miedzy elementami szkieletu.


Teraz wziąłem się za wykonanie skrzyneczek. Po pierwszej doszedłem do wniosku, że lekko nie będzie :shock: . Ale jak to pisze Andrzej "damy radę" :-)
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-10-22, 13:44   

Prace przy skrzyneczkach
Wszystkie potrzebne elementy już powycinane (z ilością chyba przesadziłem ;-) ) a teraz mozolne klejenie :shock: . Część elementów wyciąłem pod kątem około 15 stopni tak aby okienka ładnie pasowały do zwężającej się ku górze burty.


Wszystko sobie popakowałem w paczuszki i wszędzie ze sobą noszę. Gdzie tylko się da to kleję :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-10-29, 22:22   

W ramach przerwy od okienek wykonałem sobie takie oto skrzyneczki, które będą umieszczone w części dziobowej. Z tego co kojarzę to w instrukcji furty te są zamknięte a ja postanowiłem, że u mnie będą otwarte :-)


Najpierw miniwiertarką wydziobałem odpowiednie otwory (w miejscach tych sterczały wręgi) a następnie wykonane wcześniej skrzyneczki wkleiłem.


Rozpocząłem też wklejanie pozostałych okienek i dokonałem przymiarki działa (wydaje się, że jest ok.)
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-11-02, 22:37   

Okienka w lewej burcie wklejone i wygładzone:
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-11-05, 07:02   

Okienka w prawej burcie ukończone
Zostały jeszcze tylko cztery pod galeryjką i gotowe :-)
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-11-09, 20:20   

Kolejny kroczek do przodu
Skrzyneczki pod galeryjkę sklejone i wmontowane, doszły też kolejne otwory w nadburciu.

_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu