SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
HMS VICTORY / Voyteque / Dyskusje
Autor Wiadomość
maaly
gardemaryn

Posty: 66
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-22, 20:18   

Bardzo fanie dobrałeś kolory <super> a co najważniejsze to nie malowałeś czarnym kolorem odbojnic (co wielu zrobiło) bo odbojnice przechodzą to przez czarny to przez żółty kolor.

<hura> <hura> <hura>
_________________
Pozdrawiam <super>
Krzysiek
 
 
REKLAMA

Posty: 733
Wysłany: 2016-03-30, 08:24   

 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2016-03-30, 08:24   

No jestem pod wrażeniem .
Galeria z tyłu wyszła super szczególnie części laserowo wycinane części idealnie proste
tralki choć wydają się na oko za cienkie i nie wiem czy mam wrażenie ale ozdoby troszkę
za płaskie ale to moje subiektywne odczucie.
Ja właśnie na tralkach prawie pół roku straciłem bo chodziłem koło modelu jak pies obok
jeża i tak nie wyszło to jak bym sobie życzył trzeba było każdą tralkę dociąć na miarę to jeszcze pojedynczo wkleić niestety wyszło jak wyszło .
Posiadam zdekompletowany model Hellera 1/100 czyli wrak tam przeskalowane bloki przydały się do mojego modelu
Jeżeli coś Cię interesuje i potrafisz zastosować w twoim modelu podaruję
O ile sobie przypominam powinien być komplet lawet, kupiłem razem z mosiężnymi lufami
ale brak kółek
Lufy mosiężne 32 funtowe zastosuje jako 24 funtowe w moim modelu bo deA wpakowało na dwa pokłady 12 funtówki
A cha lawety i działa są w skali 1/96
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-03-30, 10:33   [HMS Victory]

Voytegue napisał/a:
...
Zebrałem sporą kolekcję rysunków i dokopałem się do kilku pouczających relacji w internecie
...

To podziel się linkami w » Linkowni
http://santisimatrinidad....der=asc&start=0


Voytegue napisał/a:
...
Nie mam zamiaru odwzorowywać 100% szczegółów i planuję zastosowanie uproszczeń.
...

No i teraz nie wiem czy po takiej deklaracji warto cokolwiek radzić na temat budowy, czy nie jest to czas zmarnowany. Jednak spróbuję :lol:
Mam sekcję ST (budowa w planach) i pierwsze co rzuciło mi się na oczy to brak elementów składowych widocznych wręgów.



na tym planie niestety brak kilku szczegółów mianowicie szerszych listew odbojowych poszycia zewnętrznego (b, c i d wg pierwszego planu) i podziału wręgi w górnej części

To samo proponował Emil Romkowi w jego sekcji

http://santisimatrinidad....pic.php?p=83#83




i muszę stwierdzić, że wygląda to dużo lepiej niż sama sklejka (fornir) bez podziałów.


http://santisimatrinidad....pic.php?p=74#74

Taka duperela, a wg mnie właśnie takie detale różnią model od zabawki.

Piszę w tym momencie, bo jeszcze teraz możesz to zmodyfikować bez problamów, później będzie to o wiele trudniejsze.

Będę trzymał kciuki za pomyślne ukończenie obu projektów.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-03-31, 19:13   

Art-UR napisał/a:
...
Pokłady bateryjne proponuję pomalować na czerwono, wiemy dlaczego... - tak przynajmniej wskazuje literatura.

Uzupełnię wpis.
Informację o malowaniu pokładów artyleryjskich na czerwono spotkałem w następujących opracowaniach:
Marian Mickiewicz "Z dziejów żeglugi", Warszawa 1971, str. 270: "Pokłady brytyjskich okrętów były czerwone, aby w czasie bitwy mniej się odcinała krew rannych".
To samo źródło przytacza Józef W. Dyskant ("Trafalgar 1805. Zapłakane zwycięstwo", Warszawa 2003), dodając na str. 51, że pokłady "zwłaszcza bateryjne malowano na czerwono, aby podczas bitwy krew rannych nie odbierała ducha walczącym".

Ponadto cytowany wyżej M. Mickiewicz w książeczce "Okręt Nelsona", Gdańsk 1969, podaje na str. 17, że pokład orolopu (ten pod dolnym międzypokładem, czyli już poniżej linii wodnej), gdzie znajdował się kokpit zamieniany w czasie bitwy na lazaret, również malowano na kolor czerwony, "aby widok krwi rannych nie wywoływał szoku."
...

Nie jestem przeciwnikiem malowania na czerwono (np. wewnętrznych nadburć), rozumiem intencję Artura (udramatyzowanie inscenizacji), ale warto sprostować powyższe przykłady z literatury (też się z podobnymi spotkałem).
Użycie czerwonej ochry miał raczej aspekt ekonomiczny, obok żółtej ochry były to najtańsze farby i najczęściej stosowane przez stulecia.
Pisał o tym p. Krzysztof Gerlach za p. Boudriotem
» Farby i lakiery na drewnianych jednostkach pływających
http://santisimatrinidad....php?p=5453#5453

    ...Wg Jeana Boudriota, około 1780 r. - przy założeniu ceny ochry jako 1 – koszt pozostałych farb kształtował się następująco:
    biel ołowiowa 1,7; czerń z sadzy 2; błękit lazurowy 2,5; zieleń (grynszpan) 4; żółć neapolitańska 4; cynober 16; błękit pruski 45.
    To jasno wykazuje, czemu przez stulecia preferowano czerń smoły, żółć i czerwień ochry, wbrew rozmaitym farmazonom o „ukrywaniu krwi” marynarzy. ...


Hermione
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-04-01, 11:45   

Jak widzę wątek zapoczątkowany przez kol. Artura nie pozostał bez odpowiedzi i dobrze, że merytorycznie (szczególnie Tomka - http://www.koga.net.pl/fo...?p=74244#p74244 ).
Voyteque napisał/a:
...
Dziękuję Tomku bo wyjaśniłeś pewną nieścisłość, której nie potrafiłem na chwilę obecną zweryfikować, a chodzi o 'wartość' farby koloru czerwonego. Rzeczywiście jedni pisali, że była bardzo droga (co teraz już wiemy, że jest nie prawdą), a inni wręcz odwrotnie! Więc ten wątek mamy wyjaśniony - technicznie istniały możliwości zastosowania farby czerwonej.
...

No to jeszcze małe wyjaśnienie, o ile ochra czerwona (raczej ciemnoczerwona, lekko stonowana z brazowym jak trafnie opisał Tomek) była rzeczywiście najtańszą farbą obok żółtej ochry, to już cynober (dość jaskrawa czerwień) należał do jednej z droższych farb (16 razy więcej niż czerwona ochra wg p. Boudriota - wczorajszy post powyżej).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu