SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] kardinales - dyskusje
Autor Wiadomość
koziobrody
mat


Posty: 39
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 2014-02-06, 22:42   

Witam... myślę, że wiem o co chodzi. Też miałem to samo. Ćwiczyłem tydzień zanim doszedłem.
Też wychodziły jajca, a błąd tkwi w nr 35 : fotka i opis 3. (od pokładu dziobowego rysować poziomą linię) tylko, że jej poziom kończy się właśnie na 21 wrędze. Potem linia unosi się i kończy na dolnym końcu sklejkowej rufy. Widać to na kolejnych fotkach.

Pozdrawiam
_________________
koziobrody


 
 
REKLAMA
Admirał Wszechflot i Mórz

Posty: 1805
Wysłany: 2014-02-07, 06:39   

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2014-02-07, 06:39   

Ostatnia furta dolnego pokładu jest "pusta" i zatykać będziemy ją na późniejszym etapie. Natomiast w przedostatniej jeśli oczy będziesz miał na poziomie tego rzędu furt może być widoczny mniej więcej 1 - 1,5 mm brak u góry zaślepienia. Trzecia furta od rufy w tum samym kącie patrzenia powinna być równo z górną furtą (no może 1 mm).
Opisuję stan z wklejonym obramowaniem furt, czyli możesz sobie dodać jeszcze po milimetrze do swojego "widoku" na te otwory działowe.
Jeśli jest inaczej to dokładnie sprawdź jeszcze raz pomiary dotyczące kreślenia poziomu furt.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
kardinales
Porucznik


Posty: 105
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2014-02-07, 18:35   

Zatem coś skopałem gdyż u mnie wyszło tak



musiałem źle wymierzyć przy rufie, muszę teraz to poprawić
_________________
Pozdrawiam
Michał

 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2014-02-07, 18:50   

Witam. Na moje oko to nic nie skopałeś ja mam podobnie a ostatnia furta działowa jak pisał Dziadek będzie najprawdopodobniej zamknięta ( chyba , że zrobisz otwartą ) a na głębokość mam również aż do stępki. Nie" wjechałeś" z ostatnią furtą na wręgę <super> i dobrze. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
kardinales
Porucznik


Posty: 105
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2014-02-07, 18:55   

zastanawiam się czy dwie ostatnie furty nie są zbyt mocno przesunięte ku górze ???? jak wyszło u szanownych kolegów??
a przedostatnią furtę również masz odsłonięta na około 3 mmm

Porównując ze zdjęciem 14 z nr 35 niby jest dobrze na zdjęciu z czasopisma jest łagodniejsze przejście niżeli u mnie być może tu tkwi cały problem może przesunąć o te 3 mm furtę w dół ??
czy zostawić jak jest ???
_________________
Pozdrawiam
Michał

 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2014-02-07, 19:14   

Tak przedostatnia nie jest całkiem zasłonięta ( będzie ze 3 mm ). Co do opuszczenia furt w dół musisz uważać żeby nie " wjechać " z furtą na pokład. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
kardinales
Porucznik


Posty: 105
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2014-02-07, 19:46   

znalazłem babola którego zrobiłem;
według zdjęcia 21 w nr 35 widać jak przebiega środkowa linia, u mnie poprowadziłem ją od razu do bocznej sklejki do której będą mocowane balkony, zaś w czasopiśmie jest ona obniżona o grubość listwy poszycia. Sprawdzałem do dolnego pokładu, od dolnej krawędzi furty mam jakieś dobre 6 mm na przedostatniej furcie, zaś na wcześniejszych bitą połowę tej wielkości. Zatem nie ma co trzeba obniżyć dwie ostatnie furty o grubość listwy poszycia. Pozostałe furty mam ok i sprawa się wyjaśniła :mrgreen: tylko szkoda, że nie zauważyłem tego wcześniej obyłoby się bez poprawek i czas by był zaoszczędzony na dalsze pracę przy okręciku, no ale nie zepsuje ten co nic nie robi 8-)

_________________
Pozdrawiam
Michał

 
 
kardinales
Porucznik


Posty: 105
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2016-05-05, 21:37   

Powoli małymi kroczkami po bardzo długiej przerwie zaczynam pracę na złotym okręcikiem, na bieżąco będę starał się również dodawać zdjęcia do relacji. Udało mi się wyciąć otwory na furty działowe z drugiej strony- nawiercałem po całym obwodzie cieniutkim wiertłem 0,5 mm otwory a resztę dociąłem małą piłą na trzpieniu - efekt bez porównania lepszy od poprzedniego, co widać na zdjęciu (musiałem wklejać listewki szpachlować i szlifować).
Zatem śmiem się pochwalić iż furty mam już wycięte i udało mi się przykleić trzy rzędy drugiego poszycia :-D , oczywiście metodą opisywaną dawno temu przez Dziadka :-) . Puki co tylko tyle, najważniejsze że do przodu.
_________________
Pozdrawiam
Michał

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu