SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Endeavour (Dziadek 2016)
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2016-07-26, 10:58   Endeavour (Dziadek 2016)

Po powrocie z urlopu pewno za dobre sprawowanie takie coś czekało na mnie w prezencie. Rodzinka wynegocjowała przystępne (normalne) warunki i nabyła wcześniej już oglądaną kolekcję.

Pierwsze obwąchiwania 100 zeszytów świadczą o w miarę przyzwoitym jakościowo wykonaniu ( nie ma porównania z mega fuszerką Bounty) elementów kolekcji, więc zabawa myślę nie będzie zbyt nerwowa.

Pobieżnie szukałem ukończonej relacji z budowy tego modelu i do tej pory nie natrafiłem. U nas próbował P. Dyner ale tak jak w przypadku Victory słuch o modelu zaginął. Może mnie się uda.

Przy okazji dłubania spróbuję poszczególne elementy konstrukcyjne przeskalować o 30 - 40 % i tak zgromadzone plany może kiedyś wykorzystać do budowy jeszcze większego.
W sumie to nie mam gdzie trzymać większej floty dlatego już ten model zrobię na handel i następne ewentualnie też, no chyba że Vasa... .

Zastanawiam się czy prowadzić relację zeszytową (pod Forum) czy wygodniejszą dla siebie ale bardziej przekrojową i mniej systematyczna?

Oczywiście elementy mało dopracowane na bieżąco będę zmieniał na bardziej przypominające klasykę szkutnictwa.

_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 14
Wysłany: 2016-07-26, 16:54   Re: Endeavour (Dziadek 2016)

 
 
Mumin
dejman


Posty: 14
Skąd: Knurów
Wysłany: 2016-07-26, 16:54   Re: Endeavour (Dziadek 2016)

Dziadek napisał/a:

Pobieżnie szukałem ukończonej relacji z budowy tego modelu i do tej pory nie natrafiłem. U nas próbował P. Dyner ale tak jak w przypadku Victory słuch o modelu zaginął. Może mnie się uda.


Ukończonej nie widziałem, ale na MSW są dwie w trakcie:
Dość mocno zaawansowana (bez początku, bo zaginął przy awarii oryginalnego forum):
http://modelshipworld.com...mikec-eaglemoss

Doprowadzona do dolnego piętra olinowania stałego:
http://modelshipworld.com...bashed-partwork
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2016-07-26, 17:38   

Są mocno zakonspirowane. Więc pewno jakieś drogocenne. Nie będę się logował, niech oni oglądają w takim razie nasze Forum może coś podpatrzą. <beer>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-07-26, 18:26   Re: Endeavour (Dziadek 2016)

Dziadek napisał/a:
...
Zastanawiam się czy prowadzić relację zeszytową (pod Forum) czy wygodniejszą dla siebie ale bardziej przekrojową i mniej systematyczna?
...

Dziadek, jako Admirałowi Wszechflot i Mórz przysługuje ci prawo wyboru - to ty decydujesz, która forma ci odpowiada. Starzy użytkownicy się wykruszają, nowi się nie udzielają, więc z zazdrością będziemy śledzić budowę.
Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2016-07-27, 10:56   

Powodzenia Dziadek :-D damy ra...................................
Nie skreślajcie mnie dalej brnę w Victory myślałem że starczą trzy lata ale trzeba dołożyć następne trzy daj Bóg.
Andrzej :roll: <beer>
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-07-27, 20:23   

Karol nikt się nie wykrusza. Praca zawodowa jak do tej pory wygrywa z hobby. Ale zawsze coś się" dłubnie " przy modelu. Dziadek, model będzie ( spod twojej ręki ) na pewno piękny. Zakładaj relację jaką chcesz byle pokazać to cudenko. Gorąco pozdrawiam.
PS. A w jakiej skali jest modelik ?
_________________
Andi


 
 
ppawpp
Nadkapitan


Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 20:48   

Cześć, bywam i czytam, tylko tyle mam czasu, dach na ukończeniu, kominy ponad dachem, na budowie 1:1 bywam po kilka razy dziennie, a jeszcze praca i inne obowiązki. Po znajomości mogę wysłać Endeavoura (przekrój podłużny i widok z boku) w skali jaką sobie zażyczysz w formacie pdf. Rysunki prezentowałem, są wykonane w oparciu o Anatomy...
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-27, 21:56   

Już Ci zazdroszczę pięknego żaglowca. Cieszę się, że chcesz spróbować, tak się domyślam, waloryzacji modelu. Czekam na pierwszą relację.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu