SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[ Karl&Marie] Dyskusje / ostry_gl
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-06-06, 23:33   

Co do relacji, to niech idzie swoim torem, a dyskusje (choć na temat) swoim.
Chciałem łączyć wcześniej, ale czekałem na rozwój wypadków ;-)
Wątek relacji jest dla ciebie, a dla nas dyskusje (choć i tu możesz rozwijać wątki poboczne,
mniej lub bardziej związane z relacją ;-) ).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 49
Wysłany: 2016-06-06, 23:46   

 
 
ostry_gl
bosmat


Posty: 49
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-06, 23:46   

I wszystko jasne - dzięki :-)
_________________
Pozdrawiam,

Łukasz
 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-21, 21:41   

Jeśli nie popełniłeś błędu przy rozrysowaniu wręg a wydaje mi się oglądając zdjęcie, że nie to moż coś nie tak ze skanem pokładu. Mam w formacie PDF kurs budowy K&M a tam znalazłem taki zapis "W związku z tym, że mimo wszystko mamy ograniczone zaufanie do materiałów źródłowych (zwłaszcza jeśli chodzi o geometrię okrętu) rysunek pokładu powstanie na bazie odrysowania z natury szablonu. Szablon (po dopasowaniu wszystkich kawałków) zostanie zeskanowany i na tym skanie oraz wykorzystując plany MBH wrysuję wszystkie elementy pokładu, łącznie z rysunkiem deskowania." PDF mogę przesłać mailem może się przyda.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
ostry_gl
bosmat


Posty: 49
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-08-24, 11:45   

Wręgi były drukowane i naklejane na sklejkę więc raczej jest dokładnie.
Dzięki za ten cytat. Co myślisz o odbojnicy w relacji bo chcę ją dzisiaj wklejać?
_________________
Pozdrawiam,

Łukasz
 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-08-24, 18:20   

Witaj.
Mogę się mylić ponieważ zdjęcie jest małe ale wydaje mi się, że coś tu jest nie tak, albo jest to tylko przekłamanie fotki (chodzi mi o wręgi bodajże 5 i 6, wyglądają jakby były wyżej od pozostałych)
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-24, 19:22   

Na podstawie zdjęć trudno ocenić czy odbojnica, czy raczej pierwsza planka poszycia, jest prawidłowa.Musisz to zweryfikować z planami. Jeśli jest zgodnie z planami to wszystko w porządku jeśli nie trzeba poprawić. Teraz może wygląda dziwnie ale po zakończeniu poszywania optyka się zmieni. Co do wręgi 5 i 6 też mam wrażenie , że są trochę wyżej niż pozostałe. Jeszcze raz sprawdź wszystko czy umiejscowienie i wymiary są zgodne z planami.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
ostry_gl
bosmat


Posty: 49
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-08-24, 21:06   

Sam już nie wiem. Niestety nie mam planów - buduje tylko z materiałów dostępnych na Kodze. Przeglądałem kilka relacji i trudno określić czy tak ma być. Faktycznie u mnie te wręgi są troche wyżej. Ale wcięcia wręg były drukowane, naklejane i wycinane więc nie powinno być dużych odstępstw. Macie jakiś sposób by to wyprowadzić?
_________________
Pozdrawiam,

Łukasz
 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-08-24, 21:15   

Witaj. Wydaje mi się , że w tej sytuacji najprościej będzie przyłożyć dłuższą plankę i przesuwać ją ku dołowi (do kila) i obserwować co się będzie działo (jak układa się planka). Jeżeli wręga jest ułożona prawidłowo to w tym wypadku będziesz chyba musiał podklejać wręgi do momentu uzyskania prawidłowej obłości kadłuba. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu