SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Dwunastu Apostołów] - darczello5
Autor Wiadomość
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-11-25, 12:21   

Witam.
Kolejna porcja zdjęć.
Tym razem balkony już wklejone, wykonałem też od spodu imitacje belek nośnych po czym całość zapuściłem pokostem, doszedł też orzełek:





c.d.n
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
REKLAMA

Posty: 346
Wysłany: 2016-11-29, 14:42   

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-11-29, 14:42   

Witam.
Kolejne ozdoby wypełniły pawęż, elementy są z zestawu (co nieco uszczypnąłem bo było za ciasno ;-) ) :



Teraz czas na okucia.
W pierwszej kolejności te podtrzymujące balkony, zestawowe były za grube polutowałem więc swoje:


Następne są oczka do liny zabezpieczającej płetwę sterową:


Elementy pomalowane i wklejone, słupki między balkonami niedokończone i wmontowane na sucho:



c.d.n
_________________
Pozdrawiam Darek

Ostatnio zmieniony przez darczello5 2016-11-30, 01:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-12-09, 14:22   

Witam.
Znowu brak czasu (rozchorowała mi się córa a mój trawnik toczy czarna zaraza <cenzura> , od dwóch tygodni walczę i bez efektów <ouch> <ouch> ). Mimo wszystko coś tam podłubałem, nie ma tego dużo ale zawsze do przodu.
Wykonałem już chyba ostatnie dekoracje pawęży (to ten rząd kółeczek nad okienkami), zrobiłem je z drutu miedzianego 0,5 mm metodą prób i błędów:


Dzisiaj przerzuciłem prace na przód. Elementy dostarczone od wydawnictwa idą do kosza i tworzę własne. Użyłem do tego celu olchy:


Porównanie z dołączonym elementem:


Przymiarka na modelu:


Teraz czeka mnie mozolne wypełnianie tej ramy cieniutkimi listewkami 0,6 mm :roll:

c.d.n
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-01-09, 13:53   

Witam w nowym roku.
Ciężko się rozkręcić po przerwie ale coś już podłubałem, tak więc dalej męczę kosz dziobowy. Czarne listewki użyłem jako przekładki aby zachować odpowiedni dystans pomiędzy listewkami


Tak się prezentuje gotowy element:


Te cienkie rurki posłużą za wychodek, są to 2,5 mm tulejki do przewodów el. (w wersji DeA są to drewniane tulejki, które w moim przekonaniu są przerośnięte)


Siedziska wykonane z olchy i wklejone. Teraz całość trzeba jakoś powiercić aby się nie rozpadło :mrgreen:


Elementy powiercone, niestety mimo włożonych wzmocnień po między listewki i tak trochę się posypało :roll: . Naprawa zabrała cenny czas ale już jest ok.


Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że siedziska pomiędzy rurkami są lekko uszczerbione, trzeba będzie to jakoś naprawić

c.d.n
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-01-11, 12:44   

Witam
C.d. prac przy koszu dziobowym.
Musiałem wykonać kolejną demolkę, tym razem na nosie :mrgreen: . Powodem tego jest prawdopodobnie moja zmiana kosza choć nie mogę tego pojąć. Wcięcie w kratownicy pod bukszpryt u mnie jest znacznie głębsze jak w oryginale z DeA a mimo to wiązania lin (taran z bukszprytem, jeżeli dobrze się domyślam jest to jakieś wzmocnienie bukszprytu a jak nie to poprawcie mnie ;-) ) przynajmniej te przednie wychodzą pod kratą. Według instrukcji wiązania te są przeciągnięte w tych kilku otworach kraty co w moim przekonaniu wygląda to kiepsko a i chyba tak nie powinno być. Postanowiłem cofnąć otwory pod wiązania tak aby mieściły się pod wcięciem w kratownicy, ten uszczerbek na czubku pozostał po przymiarce galionu ;-)


Wklejone listwy ozdobne, dziurki po zmianach zaszpachlowane i wygładzone:


Malowanie poprawione, element wklejony:
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-01-12, 13:04   

Witam.
C.d
Wykonałem boczne elementy kosza, niestety z rozpędu nie porobiłem zdjęć :oops: . Załączone od DeA wylądowały w koszu (były za grube) a swoje zrobiłem z forniru podobnie jak wcześniejsze nadburcia. Kratownicę zapuściłem pokostem.
Doszły też zdobienia na nosie, których w ogóle nie ma w zestawie.
Wykonałem je z modeliny:



Kolejny etap to podpory kosza:



W międzyczasie wziąłem się też za atrapy armat i tu rozczarowanie. Odlewy bardzo nierówne i po 3 godz. wystrugania zaledwie 10 szt. miałem ochotę tym p <cenzura> . Swoich robić nie zamierzam więc postanowiłem sobie tą robotę jakoś usprawnić. W ruch poszła wiertarka i tak z 3 godz. zrobiła się jedna a efekt dużo lepszy jak ręczna męka. Co prawda armatki delikatnie są węższe ale bez suwmiarki ciężko to stwierdzić ;-)



C.d.n
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-01-20, 14:53   

Witam.

C.d


Kosz ukończony :-)
Przyznam szczerze, że był to dość trudny etap ale jakoś wybrnąłem:


Wykonanie kotbelki:


Tutaj wklejone i pomalowane tuszem kreślarskim. Doszły też wąsy ale nie wiem jak się te belki nazywają (instrukcja mówi tylko o listewce :roll: ). Wykonałem je bez większych zmian ale nieco inaczej jak każe instrukcja. Są w całości a nie jak w opisie, gdzie najpierw jedna część w koszu a potem druga doklejona do burty na zewnątrz. Kolejna rzecz, której nie ma w instr. to zakończenia kotbelek na pokładzie no i trzeba było dorobić ;-)

_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-01-26, 13:19   

Witam.

Ławy wantowe
Niestety ale tutaj trafiłem na kolejny moment gdzie ręce mi opadły :shock: . Nie wiem kto miał taką szaloną wizję (zdjęcia 8,9,12,13). Rozumiem, że gdzieś coś nie pasuje ale takie coś to już spora przesada <cenzura>


Niemniej jednak poddawać się nie zamierzam. Z pomocą rysunków dostępnych na forum postanowiłem ławy delikatnie przemieścić a przednie dodatkowo wydłużyć o 3 mm przy zejściówce. Idealnie nie będzie ale mam nadzieję, że później wszystko jakoś spasuje:




Dekoracje kotbelek:


Wygląd całości:


C.d.n
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu