SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] Dyskusje / W3r3w0lf
Autor Wiadomość
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2017-03-12, 21:46   

Ja też nie widzę
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
REKLAMA

Posty: 20
Wysłany: 2017-03-12, 22:06   

 
 
W3r3w0lf
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Nottingham
Wysłany: 2017-03-12, 22:06   

Już poprawiłem, musiałem je tylko udostępnić, bo były nie w tym folderze gdzie powinny :-)
_________________
Pozdrawiam
Michał

"Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każde odrzucenie niewłaściwej próby stanowi kolejny krok naprzód."
Thomas Edison
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2017-03-13, 05:19   

Nie miałem czasu więc pobieżnie. Ostatnie zdjęcie - trochę mało podszlifowana wręga i przede wszystkim zbyt blisko wręgi założony ścisk.
Cała filozofia układania poszycia polega na w miarę oczywiście rozsądku "poddania się desce".
To znaczy układamy podginając bez wyciskania z niej soków. Deska położona na wręgach przyjmuje pewien kształt. Jeśli zaczyna wyłazić na ułożoną wcześniej to najlepiej na najbliższej wrędze ją uciąć i układać niżej następną. Później powstały klin uzupełnić dopasowanym dokładnie kawałkiem. <super>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2017-03-13, 06:39   

Zaglądnąłem do instrukcji Sovereigna, zeszyty w okolicach nr 20 (wcześniej i później). Przeglądnąłem też opisy w niej zawarte dotyczącego drugiego poszycia i zastanawiam się czy kolego masz instrukcję, a jeśli tak to o co chodzi?
Przecież tam są w miarę dokładne zdjęcia (jeśli są jeszcze podglądy w pdf) to tam widać w dużym powiększeniu gdzie się zaczyna lub kończy listewka, jest też dokładnie opisane, pokazane oraz oznaczone przerywaną linią. Dokładnie też jest zobrazowane zwężanie listewek i miejsce ich położenia. Więc jeśli nie masz żadnej praktyki to powinieneś jak najbardziej to jest możliwe trzymać się podpowiedzi DeA.
Dodatkowo na naszym Forum ja i koledzy w dużych zbliżeniach pokazaliśmy zmagania z poszyciem na tym modelu ( idea poszywania kadłubów jest taka sama dla dla większości modeli) więc jest to pomoc oczywista.

Nie wiem co oznacza, że będziesz szlifował listewki po ich przyklejeniu. myślę że nie chodzi o skosowanie tylko szlifowanie kadłuba po ukończeniu poszywania. Wszystkie inne szlifowania po przyklejeniu listewki są ... ???
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
W3r3w0lf
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Nottingham
Wysłany: 2017-03-13, 12:24   

Dziadek napisał/a:
Nie miałem czasu więc pobieżnie. Ostatnie zdjęcie - trochę mało podszlifowana wręga i przede wszystkim zbyt blisko wręgi założony ścisk.
Cała filozofia układania poszycia polega na w miarę oczywiście rozsądku "poddania się desce".
To znaczy układamy podginając bez wyciskania z niej soków. Deska położona na wręgach przyjmuje pewien kształt. Jeśli zaczyna wyłazić na ułożoną wcześniej to najlepiej na najbliższej wrędze ją uciąć i układać niżej następną. Później powstały klin uzupełnić dopasowanym dokładnie kawałkiem. <super>


Zastosuje sie do twoich rad jeszcze raz oderwe te 2 listewki i badziej podszlifuje wregi.
_________________
Pozdrawiam
Michał

"Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każde odrzucenie niewłaściwej próby stanowi kolejny krok naprzód."
Thomas Edison
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu