SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Słomiany zapał
Autor Wiadomość
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2017-03-14, 20:25   

To tylko takie luźne dywagacje. Ale rzeczywiście to nie temat na forum modelarskie ( może w innym dziale ). Posprzątaj proszę Karol te przemyślenia. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
REKLAMA

Posty: 733
Wysłany: 2017-03-14, 21:44   

 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2017-03-14, 21:44   

Ja jeden z tych co dłubią i końca nie widać, a wszystko przez wydumane ambicje.
To samo było z plastikami, zamiast wg instrukcji mimo, że model super, to nie... trzeba było ulepszać; na Youtubie facet buduje model w dwa dni, a ja przynajmniej rok.
No cóż moja siostra powiada: -"każdy jest jaki jest" wg mnie najważniejsze dojść do tego, aby dziennie cóś zrobić.

Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Remik
Porucznik


Posty: 104
Skąd: Mitcham
Wysłany: 2017-03-14, 22:05   

pierdoły lub nie pierdoły, ważne ze to forum żyje <hura> czasem na wesoło ale i ku przestrodze... Mam nadzieje ze trzymacie kciuki za nowicjuszy takich jak ja

Ja SotS mam z roczna prenumerata po kilka zeszytów miesięcznie...wiec jak Bóg da to ostatni numer otrzymam...za rok w marcu :roll: tj 2018 wiec troszkę mam zamiar tu być i nabierać doświadczenia
_________________
Pozdrawiam
Remik

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-03-14, 22:25   

Temat już jest posprzątany ;-) tzn. scalony z właściwym wątkiem, wyodrębnionym prawie cztery lata temu 8-)
» Słomiany zapał
http://santisimatrinidad....php?p=6962#6962


wyraziłem już swoją opinię, więc nie będę się powtarzał
http://santisimatrinidad....php?p=7390#7390
dodam jedynie, że jakoś nie zauważyłem "wielkiego wysypu relacji" z budowy Vasy (jak to było np. z Victory), w których po czasie nastąpiła cisza. Tu koledzy sobie budują w swoim tempie i chyba jeszcze nikt nie przerwał z powodu "słomianego zapału" - to zapewne nastąpi z czasem :evil: choć mogę się mylić :-P
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2017-03-15, 06:19   

To już kolejna kolekcja z wielu w porównaniu z Victory (był chyba drugi). Po drodze do nowej kolekcji jednak wielu śmiałków stwierdziło, że tego nie da się zrobić i więcej prób nie podejmują.

Mam nadzieję, że Karol Twoje słowa jeśli chodzi o Vasę będą prorocze.


A Hydronik - nie obwiniaj się, bo robisz to co chcesz i w tempie jakie Ci się podoba. Także innych wielu kolegów. Moja "wycieczka" jest jak zresztą zawsze do tych, którzy wraz z pierwszym numerem kolekcji w kiosku straszą nas, że zrobią model jedną ręką i skończą zanim ukaże się numer ostatni w kiosku. A tym czasem giną na 7 wrędze czyli po wydaniu pierwszej stówki.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-07-08, 21:43   

Temat troche przestarzały, ale i ja dorzuce swoje 3 grosze ;-)
Póki co mam troche czasu, ale później wątpie czy będe dalej tyle mial (tak było to)
Vasę skończę (DZIADEK UWIERZ, TO NIE SĄ PUSTE SŁOWA :mrgreen: ) tyle, że nie wiem kiedy.... kadłub jakoś sie będzie robił, pierdółki to pierdółki zrobić przykleić, powtórzyć. ALE TE MALOWANKI...... Pewnie kadłub będzie wykończony a figurki w czarnej d <cenzura> . budowa będzie się ciągnęła, a postepy mizerne. Tak samo z olinowaniem bez uproszeczeń DEA... (WYBLINKI :evil: )
troche odbiegłem od tematu :roll: . I jeszcze pokojówka, przyszły soleil, 3/4 okręty w stoczni. Dobrze, że mam miejsce :->
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2018-07-09, 07:40   

Jak rozumiem powyżej zaprzeczyłeś sam sobie. Czyli żadnego modelu nie skończysz - nie zrobisz.

Myślę, że tak właśnie będzie.
Poszukaj, znajdziesz tu bardzo dużo takich "zapalonych" modelarzy. Znajdziesz też takiego, który w jednym roku miał wybudować trzy jednakowe, duże modele dla szwagra, teściowej i reszty rodziny. Zdechł w trzecim miesiącu popisywania się paplaniną pisaną na tym Forum. :!: <czart> :!:
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-07-09, 10:32   

Modelarstwem zajmuję się ok. 7 lat. W tym czasie skończyłem 2 jednostki.
Gdybym miał stracić zapał stracił bym go przy 1 modelu.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu