SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
VASA - darczello5
Autor Wiadomość
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-04-03, 11:22   VASA - darczello5



Witam.

Miałem nie zaczynać budowy i relacji jeszcze przez jakiś czas ale zauważyłem, że mam już założony wątek więc nie wytrzymałem i postanowiłem potowarzyszyć Dziadkowi :-) . Na chwilę obecną priorytetem jest dla mnie XII więc relacja VASY będzie raczej taką odskocznią aby odpocząć od drobnicy.
Budowę zaczynam od montażu całej stępki, która jest nieco zwichrowana. Mam na to sprawdzony sposób z XII. Prostą sklejkę o grubości 8mm pociąłem na odpowiednie kawałki, do przyklejenia użyłem zwykłego Patexa aby za szybko nie wiązało. Całość włożyłem pomiędzy dwa kawałki blatu kuchennego i użyłem mocnych ścisków. To sprawia, że stępka się prostuje a po zastygnięciu kleju sklejka utrzymuje ją w żądanym kształcie. Tak przygotowana podłużnica znalazła się w stoczni:




Wszystkie wręgi zmontowane i o dziwo proste :-) :


Wybaczcie za słabe zdjęcia ale robione w nocy przy sztucznym świetle, następnym razem postaram się o lepsze

Myślę, że..... c.d.n. ;-)
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
REKLAMA

Posty: 346
Wysłany: 2017-04-14, 22:15   

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-04-14, 22:15   

C.D.

Wszystkie wręgi wklejone, części 24 i 25 wmontowane na sucho:


Tutaj wyraźnie widoczny problem wręgi nr 9, która jest wyraźnie szersza od pozostałych. Po przyłożeniu listewki powstaje wybrzuszenie:


Na poniższym rysunku widać, że linia jest płynna. Jak przyjdzie pora zeszlifuję feralną wręgę:


C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-04-25, 15:45   

Witam

W tym etapie do gięcia sklejki wykorzystałem metodę kolegi Marka, jedynie przyspieszyłem sobie pracę susząc elementy opalarką ;-) . Sklejenie całości nie nastręczało większych problemów, po za elementami 27 które wymagały trochę więcej gimnastyki:



_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-04-30, 21:04   

Witam.

W tym przypadku do gięcia sklejki wykorzystałem sposób przedstawiony przez Karola.
http://santisimatrinidad....p?p=14717#14717



Wszystko wklejone, pomiędzy gięte elementy P5 w części dziobowej wstawiłem dodatkowo listwę klinującą (raczej dla własnego spokoju ;-) )



C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-05-07, 14:38   

C.d.



C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-07-02, 16:18   [Vasa]

Witam.
Zacznę od małej porażki. Nikt inny tylko ja sam się do tego przyczyniłem (własna głupota :mrgreen: ). Wręgi w Vasie są delikatniejsze jak te z XII i niestety zapomniałem o tym, jeden niewłaściwy ruch no i doszło mi roboty:



Na pokłady wykorzystałem wcześniej przygotowane deseczki bukowe 3 mm z XII ;-) , ścianki zamierzam okleić fornirem z gruszy albo sapeli a potem wszystko zapokostować :



Całość:





C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu