SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-11-23, 21:45   Dyskusje

Witaj w naszej stoczni.
Mimo, że premiera Galeonu - San Juan Bautista miała miejsce jakieś 7 lat temu, to Twoja relacja będzie pierwszą od podstaw (na Kodze też nie widziałem), mimo iż jestem "trochę" dalej w budowie, to i tak mam jeszcze sporo do roboty. Pewnie będziemy kończyć razem ;-) .
_____________
Pozdrawiam
Karol
 
 
REKLAMA

Posty: 37
Wysłany: 2010-11-24, 07:45   

 
 
yoshi
mat


Posty: 37
Skąd: Mszczonów
Wysłany: 2010-11-24, 07:45   

Witam

Dziękuję Karolu za zaproszenie na to Forum i za przywitanie.

Mi również nie udało się znaleźć obecnie prowadzonej relacji od podstaw. Dlatego postanowiłem zaprezentować Moje zmagania z modelem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Relacja będzie dość długa ze względu na brak czasu na zamiłowanie i kończenie poprzedniego projektu ( HUNTER - Relacja na KODZE) link poniżej dla zainteresowanych :
http://www.koga.net.pl/co...0911/catid,534/

Jak widać zatrzymałem się na żaglach i ........ kilka "szmatek" poszło do kosza.

Rozpoczęcie budowy San Juana miało być odskocznia od szycia brytów i zawijania.

Przy wykonaniu SJB będę potrzebował trochę pomocy i wyjaśnień z waszej strony mam nadzieje, że pomożecie i podzielicie się swoją bezcenną wiedzą.

Pozdrawiam
Artur
 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2010-11-29, 14:03   

Artur, pomożemy ile możemy. A jak pozwolisz to i coś podpatrzymy. :-)
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
yoshi
mat


Posty: 37
Skąd: Mszczonów
Wysłany: 2011-03-30, 18:33   

Mój sposób na robienie deseczek:

Na początek zmajstrowałem sobie coś takiego:


Tutaj wszystko na temat szlifierko pilarki:
http://www.koga.net.pl/fo...0&hilit=pilarka

Następnie arkusz forniru w Moim przypadku Klon - grubość 0.6 mm tnę na deseczki o szerokości 5 mm następnie składam w pakiety po 10-12 szt. Po jednej stronie smaruję klejem ( bardzo cienka warstwa) i przyklejam kawałek czarnego bloku technicznego ( dostępny w każdym papierniczym). Po wyschnięciu pakiety tnę na 7 cm kawałki i do jednego z boków przyklejam skrawek czarnego papieru. Pozostaje już tylko pakiety rozciąć żyletką.




Pozdrawiam
Artur
 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2011-07-22, 17:03   

Artur, a powiedz mi czy i jak ten papier zachowywał Ci się przy szlifowaniu pokładu jeśli robiłeś takie oczywiście.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
yoshi
mat


Posty: 37
Skąd: Mszczonów
Wysłany: 2011-07-27, 12:44   

Witam Emilu

Dolny pokład robiony był tą samą metodą tylko użyty fornir dostarczony przez wydawnictwo. Po przyklejeniu wstępnie przeszlifowany papierem 150, a później cyklinowanie żyletką.
Podczas szlifowania pył wnikł w dość duże pory i nie można było do końca to usunąć, cóż uczymy się na błędach (tylko dlaczego na swoich a nie na cudzych).
Efekt:


Następne zostały zrobione z klonu i już zupełnie inaczej. Tym razem bez zabrudzeń.
Efekt:




Można stosować taką metodę pod warunkiem, iż deseczki nie będą zbyt porowate. Inaczej odradzam.
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-12-01, 14:14   [San Juan Bautista] Szalupa

Gratuluję pomysłu wykorzystania odlewu na kopyto (gips? Coś innego? Czyli napisz kilka słów o tym rozwiązaniu), oraz gratuluję fornirowej skorupy - efekt o niebo lepszy od tego metalowego odlewu.



W modelu będzie to właściwie niewidoczne, ale dla informacji napiszę ;-)
Jeżeli dobrze czytam kolejność zdjęć to ze szkutniczego punktu widzenia naklejając listwy na pawęż po plankowaniu, popełniłeś błąd (nie ma błędu, jeżeli będziesz dawał drugą warstwę deskowania dennoburtowego). Deskowanie powinno być na pawęży.
W moich relacjach dałem setki zdjęć, a na żadnym dobrze tego nie widać :oops:


Jak pisałem w modelu będzie to praktycznie niewidoczne, więc tragedii nie ma :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Ivandrago
marynarz


Posty: 19
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2011-12-01, 16:24   

yoshi - deskowanie wygląda po prostu ślicznie - mam pytanie: czy imitacje gwoździ robiłeś techniką uciętą igłą wycinać dziurki i potem wpychać w nie ciemniejsze kołeczki wycięte z innych deseczek??
Jak się tą igłą wycina??
JA w swoim okręciku zrobiłem imitację pokładu, ale teraz chcę go odeskować listewkami forniru stąd moje pytanie zanim zamknę dolny pokład.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu