SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa opcja
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-06-20, 11:34   Nowa opcja

W związku z coraz to częstszym znikaniem zdjęć z relacji, hostowanych na polecanych przez admiralicję darmowych hostingach, zwróciłem się z prośbą do admina jun.pl o uaktualnienie naszego portalu i możliwości wstawiania zdjęć bezpośrednio do postów na forum (opcja znana użytkownikom innych portali i forów).

Dzięki jego uprzejmości mamy tę opcję (pod edytorem tekstu w belce Załącz plik) i każdy może dodawać zdjęcia bezpośrednio do postu.

Pod Dozwolone rozszerzenia i rozmiary dowiemy się jakie rozszerzenia można wstawiać i bez limitów na wielkość zdjęć.

Zdjęcia będą wyświetlane w odwrotnej kolejności niż wstawiane, czyli pierwsze wstawione będzie ostatnim.

Druga sprawa to wielkość zdjęć - nie ma możliwości widoku miniatury w poście, jak obecnie


miniatura zdjęcia o dłuższym boku 640 px, po kliknięciu otwiera się nowa karta ze zdjęciem 800 px o wadze 120kB z naszego albumu

Zdjęcia wyświetlają się w oryginalnej wielkości (tu prośba do kolegów, żeby przed wstawieniem zmniejszali zdjęcia do odpowiedniej wielkości i najlepiej wagi). Wstawię przykładowe zdjęcia, zmniejszone w Paincie (Paint podstawowy program graficzny - w Akcesoriach systemu Windows) z wykorzystaniem opcji Zmień rozmiar z Zachowaj współczynnik proporcji - klikamy Piksele i wpisujemy w górną ramkę np. 900.
Inne programy wskazywali koledzy we wcześniejszych tematach:
Light Image Resizer 4.3.1.0
http://santisimatrinidad....php?p=3877#3877
Irfan View
http://santisimatrinidad....php?p=6240#6240


Zdjęcia będą zamieszczone pod tekstem postu - nie ma możliwości wplatania tekstu między zdjęcia, jak w postach dotychczas "komponowanych". Informacja o zdjęciu jak i komentarz do zdjęcia są nad zdjęciem, waga pod - co będzie widać w przykładzie poniżej.

Bardzo duże zdjęcia będą "rozszerzały" widok ekranu.
Rozbijam na dwa posty, żeby było widać różnicę w wielkościach preferowanych (poniżej) i dużych (drugi post).
» Przykład z dużymi zdjęciami
http://santisimatrinidad....opic.php?t=2223


Zachęcam do przetestowania tutaj nowej opcji i wyboru optymalnej wielkości dla zdjęć w relacji.

Ambitieux_800.jpg
Drugie zdjęcie o boku 800 px
Plik ściągnięto 3399 raz(y) 200,73 KB

Ambitieux_900.jpg
Pierwsze zdjęcie o boku 900 px
Plik ściągnięto 3399 raz(y) 238,97 KB

_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 480
Wysłany: 2018-06-20, 12:09   

 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-06-20, 12:09   

Ja akurat do "odchudzania" zdjęć używam Gimpa :-) Bardzo fajna zmiana!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-06-20, 14:10   Wiktor i jego olbrzymy

Wiktor napisał/a:
...
Ja akurat do "odchudzania" zdjęć używam Gimpa :-)
...

:lol: to jeszcze pokaż, gdzie zamieszczasz te "odchudzone" zdjęcia.
W twojej relacji w dzisiejszym poście zdjęcia mają przeszło 1 MB (1132,5 KB) i wielkość 4608 x 3456 pikseli (trzech ekranów obok siebie by brakowało, żeby zobaczyć całe zdjęcie).
Jak to się ma do preferowanych np. 900px (czy 1024px) i wadze 120 KB :?:

Masz system Windows - znajdź Painta w Akcesoriach systemu i zobacz jak prosto zmienia się rozmiar zdjęcia.
Zobacz czy może w aparacie (nie wiem czym focisz) możesz zmienić opcję na mniejsze zdjęcia (o mniejszej rozdzielczości na potrzeby relacji).

Pokażę ci co widzę na monitorze po kliknięciu twojego pierwszego zdjęcia (1345x657px)
https://i.imgur.com/QoxIMEb.jpg
do postu zmniejszyłem do tych 900px.

QoxIMEb.jpg
900px zmniejszony z 1345px
Plik ściągnięto 3374 raz(y) 72,87 KB

_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-06-20, 17:08   

Znaczy, będę używał.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-06-22, 11:12   

Po testach prosiłbym kolegów o opinię co do wielkości zdjęć, tzn. która opcja czyta wam się najlepiej.
Wiem, że to zależy od ustawionej rozdzielczości monitorów, ale trzeba jakieś kryteria określić.
U mnie na jednym monitorze bardzo dobrze czytają się wielkości
860px - 909px do max. 1024px
Na drugim
1024px - 1200px do max. 1500px.
Dla mnie kompromisem będzie 900 - 1000px [ ;-) ]

No i pamiętać trzeba, że wstawiamy zdjęcia w kolejności od ostatniego w poście.

W wątku pisałem:
    Druga sprawa to wielkość zdjęć - nie ma możliwości widoku miniatury w poście, jak obecnie

    Zdjęcia będą zamieszczone pod tekstem postu - nie ma możliwości wplatania tekstu między zdjęcia, jak w postach dotychczas "komponowanych".

Jest rozwiązanie dla tradycjonalistów ;-) ,


miniatura zdjęcia o dłuższym boku 640 px, po kliknięciu otwiera się nowa karta ze zdjęciem 1024 px o wadze 112kB z innego postu

"poświęcamy" jakiś post w np. swoich Dyskusjach - edytujemy go (lub piszemy nowy np. Archiwum) i wstawiamy zdjęcia - wysyłamy post i z tego postu kopiujemy adresy zdjęć, które wklejamy do postu jak obecnie - można przeplatać z tekstem.

Dla przykładu taki post ze zdjęciami (max. 1024px) w innym poście - zdjęcia nr 1, 3, 4, 5 i 6
» Artyleria » Wiedza o sztuce / Z poradnika szkutnika » Rozwój artylerii - lawety
http://santisimatrinidad....5&p=16026#16026
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-10-26, 18:19   

Po pewnym czasie "forumowego życia" z nową opcją (wstawiania zdjęć do postu) mam pewne obserwacje, mianowicie zdjęcia wstawiane do drugiego postu na stronie dublują się w "ramce" REKLAMA (same zdjęcia, bez tekstu). To pewnie dotyczy tylko użytkowników używających blokowania reklam, pewności nie mam.
Co do tego dubla, to albo trzeba się nauczyć z tym żyć ;-) , albo do drugiego posta wstawiać zdjęcia z innego hostingu np. w naszej galerii (Album).

Jak macie inne pomysły, wątek do dyspozycji.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-26, 15:26   

Minął rok od ostatniej relacji. W końcu zebrałem się w sobie i trochę podłubałem przy modelu. Powstał bukszpryt i trochę dział.
Niestety, ale zdjęciami nie mogę się pochwalić, bo przy próbie ich załączenia wyskakuje komunikat:
Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2019-10-26, 17:47   

https://imgur.com/

Polecam. Prosty, szybki bez limitu i nie zdycha. :lol:
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu