SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Hachette] Bismarck / zablo1978 / Dyskusje
Autor Wiadomość
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-06-27, 21:22   [Hachette] Bismarck / zablo1978 / Dyskusje

Nie łącz wszystkich listewek na jednej wrędze, rób chociaż co drugą wręge, ale nie co 1.... pomijam fakt, że to brzydko wygląda, ALE CO NAJWAŻNIEJSZE, OSŁABIA TO KONsTRUKCJE TEGO PIEKNEGO PANCERNIKA.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
REKLAMA

Posty: 14
Wysłany: 2018-06-29, 07:15   

 
 
zablo1978
dejman


Posty: 14
Skąd: Piła-Gdańsk
Wysłany: 2018-06-29, 07:15   

Witam. Sugerowałem się instrukcją, to jest pierwsze poszycie następne ma być na cegiełkę to chyba wtedy wzmocni konstrukcję.
 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-06-29, 08:52   

Nie składałem nigdy bismarcka z drewna/hachette więc nie wiem jakie jest poszycie na ostateczną warstwę, ale z mojego "doświadczenia" wiem, że 1 warstwa jest NAJGRUBSZA. ja bym zrobil na zakładke. to twój model, ty go robisz, ja mówie co bym inaczej zrobił.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
zablo1978
dejman


Posty: 14
Skąd: Piła-Gdańsk
Wysłany: 2018-06-29, 10:28   

Następny model będę robił na zakładkę za późno się dowiedziałem o tym jak oklejać najlepiej.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-06-29, 12:13   Re: Bismarck / zablo1978 / Dyskusje

Wiktor napisał/a:
...
Nie łącz wszystkich listewek na jednej wrędze, rób chociaż co drugą wręge, ale nie co 1.... pomijam fakt, że to brzydko wygląda, ALE CO NAJWAŻNIEJSZE, OSŁABIA TO KONsTRUKCJE TEGO PIEKNEGO PANCERNIKA.
...

Nie sposób nie zgodzić się z początkiem wypowiedzi Wiktora (ewidentny błąd), co do brzydkiego wyglądu to przy dwóch warstwach nie ma żadnego znaczenia, a już opinia o OSŁABIANIU konstrukcji (dla modelu statycznego/wystawowego/kominkowego) to już przesada ;-)

na Kodze zablo1978 napisał/a:
...
Mam pytanie do grona fachowców. Na pewno nie będę miał zestawu RC z zeszytów, czy pomoglibyście skompletować aparaturę i cały osprzęt do tego modelu? Nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać, a szkoda by mi było go zrobić tylko wystawowy.
...

Niewłaściwe poszycie może mieć jednak wpływ na model RC, który wewnątrz musi pomieścić i wytrzymać ciężar całej "aparatury", przenosin/przewozu na akwen, etc. ...
Ponadto listewki poszycia powinny być dobrze sklejone ze sobą na całej długości, aż do wypłynięcia kleju (równo na całej długości, wtedy mamy pewność, że spoina jest mocna i szczelna).


http://blog.kolekcjavasa....05/DSCN5331.jpg
przykładowe zdjęcie o co mi chodzi z tym wypłynięciem kleju, z relacji Marka

Druga warstwa z cienkiego forniru raczej tego za bardzo nie wzmocni, nie uszczelni, a może przysporzyć nowych problemów: mam tu na myśli pękanie poszycia, które są zmorą tego typu budów.
Problem ten można prześledzić w dyskusjach Andrzeja (Hydronik), któremu kadłub popękał :-( i kupował nowy:



Posty w dyskusjach:
http://santisimatrinidad....php?p=7056#7056
http://santisimatrinidad....php?p=7771#7771
http://santisimatrinidad....php?p=9333#9333


Grubsze listewki już nie wchodzą w rachubę, bo zmienią wielkość kadłuba (to trzeba uwzględniać na etapie owrężenia, pomniejszając obrys wręgów o grubość listewek drugiego poszycia).
Skorupę z pierwszym poszyciem można też zabezpieczyć laminatem
- poszukaj na Kodze relacji (chyba Andrzej1 robił jakieś próby z różnymi grubościami maty, ale mogę się mylić - pamięć nie ta, ponadto "blaszaki", do tego RC, to nie moja bajka ;-) ),
pamiętam też relację z "laminowanym" wnętrzem kadłuba ( :?: ).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-06-29, 14:41   

Albo nie rób RC.
Co do brakujących nr. Jeśli ten modelik jest w 1/200, to nie widzę problemu by kupić model kartonowy wyd. haliński/ew powiekszyć/pomniejszyć arkusze, i na bazie kartonowego zrobić detale,tudzież brakujące elementy (pomalowany karton,detale z drucików).
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-07-02, 19:39   

Może się czepiam, ale co to za miejsce, jakby zeszlifowane. Ale podejrzewam, że to drewienko które wypadło, ale z jakiego powodu? Jeśli tak było, pytanie nie było. A jak sam to zrobiłeś? Chyba tego nie wypychasz? Tylko nożykiem wycinasz?
Nie bierz tego do siebie, po prostu się czepiam ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu