SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Vasa] Wiktor / dyskusje
Autor Wiadomość
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-07-09, 21:52   

Pewnie przesunąłem coś, nawet o tym nie wiedząc. Gdzieś słyszaszłem, że jak sie wygnie listewke, to sie wydłuży <hura> .
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
REKLAMA

Posty: 5606
Wysłany: 2018-07-09, 22:05   

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-09, 22:05   

Cytat:
...
Jeżeli to zdjęcie przekłamuje, to ja się nie nazywam Karol ;-)
...

no dobra, faktycznie może przekłamywać, jeżeli ta listewka co sprawia wrażenie dłuższej była wygięta i uniesiona.

Ale sam przyznasz, zdjęcie trochę bezsensowne, bo widać na nim coś zupełnie innego niż sugerujesz i wzbudza niepotrzebne emocje.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
  Wysłany: 2018-07-09, 22:09   

*na drugi raz będę pilnował ręki* :!:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-10, 12:13   

Dziadek napisał/a:
...
Facet pisze w zupełnie niezrozumiałym narzeczu plemion Bantu. Robi show z udziałem dwóch listewek i linijki. Sezon ogórkowy na Forum w pełni. :oops:

Myślę jednak Karreks wyluzuj. Skoro ten Pan (?) uważa się za dziecko to daj mu czas na dorośnięcie. Nie da się realizować procesu dydaktycznego poziomu szkoły średniej w przedszkolu. Definicje dotyczące rozwoju funkcji mózgowych ustalają jednoznaczną proporcję przyjmowania określonej ilości wiedzy w stosunku do wieku. Oczywiście z wyjątkiem takich osobników, którzy bez względu na wiek pozostają na stałe w początkowych etapach rozwoju umysłowego. <czart> <czart> <czart>
...

Widzę Marek małą prowokację ;-)
Zareagowałem na listewki, wyprzedzając niejako tych mniej oględnych ;-)
Faktycznie Wiktor pisze chaotycznie, do tego po kropce małą literą, również nazwy własne jak np. Koga i te skróty (pamiętam, już to przerabialiśmy z marek11610, też potrafił do siebie zrażać, no i rady jakoś do niego nie docierały ;-) ).
Co do Wiktora, to dobre rady docierają bardzo powoli, może to być "wina" wieku - pisał, że Perłę robił mając 8 lat, modelarstwem para się 7 lat, więc 2+2 wychodzi circa 15 lat (czyli coś między 14, a 16 :lol: ) lub tego, że buduje jednocześnie kilka modeli.
Właśnie zaprezentował ukończony Bryg Corsair



i sam go tak skrytykował, że nic dodać nic ująć ;-) i nawet trudno pogratulować ukończenia ;-)

A propos Bryg Corsair, Wiktor, mam ostatnią poradę - przeczytaj dokładnie (powoli i dokładnie) posty w twojej relacji na Kodze Prezent urodzinowy - Bryg Corsair. Zwróć szczególną uwagę na porady kolegów, którzy wykazali się mimo wszystko wręcz anielską cierpliwością i powściągliwością (moja opinia, Sławek może mniej oględnie, ale być może miał słabszy dzień ;-) , ale jak widzisz na huczne zapowiedzi bez pokrycia, każdy różnie reaguje), żeby twój model wyglądał lepiej, niż to co osiągnąłeś. Ze wszystkich przytoczę jedną, najcenniejszą, pod którą podpisuję się obiema rękami.

Tomek Aleksiński napisał:
    Myślę, że w Twoim przypadku najważniejszym narzędziem jest cierpliwość, wg. formuły "śpiesz sie powoli" i zanim skleisz jakiś detal na modelu, przymierz go na sucho trzy razy i upewnij się, że będzie tam pasował na 100%.

    Ważnym jest też wyrobić w sobie umiejętność widzenia czegoś na dwa, trzy etapy naprzód, np. co się stanie gdy teraz przykleję pokład na stałe do kadłuba i czy to nie będzie kolidować później z zamontowaniem pod tym pokładem artylerii, itp.

    Dużo czytaj odpowiedniej literatury marynistycznej i modelarskiej, odwiedzaj jak najwięcej obiektów szkutniczych, tj. wszelkie dostępne dla Ciebie repliki statków i okrętów, bacznie przyglądaj się detalom i fotografuj je jak najwięcej - dla późniejszej dokumentacji.
    Niekoniecznie to musi być taki czy inny konkretny okręt/żaglowiec, wiele detali budowano albo identycznie albo podobnie na różnych żaglowcach. Zwróć uwagę na poszycie burtowe, jak biegło na kadłubie i jak je zamocowywano do wręg. Spójrz na wewnętrzną architekturę kadłuba. Ucz się od pełnowymiarowych szkutników.
    Odwiedzaj jak najczęściej wszelkie wystawy modeli szkutniczych, fotografuj tam modele, staraj się rozmawiać z modelarzami którzy je zbudowali, podpytuj o techniki, narzędzia, materiały i źródła zaopatrzenia...

    Staraj się naśladować innych, szczególnie jeśli chodzi o precyzję i dokładność Twego modelu z planami. Nie zmuszaj materiału do jakichś niewykonalnych rzeczy, np. nadmiernego wyginania listewek, aż do ich pękniecia, zastanów się czy istnieją jakieś inne, alternatywne techniki by uzyskać konieczny efekt.

    Gromadź materiały i narzędzia powoli i stopniowo, ale jak najwyższej, dla Ciebie dostępnej jakości, z myślą że w przyszłości mogą Ci się one przydać do innego projektu.

    Podczas budowy jakiegoś modelu staraj sie podzielić ten projekt na etapy, np. szkielet, czy poszywanie kadłuba, budowa kabestanu, masztu z rejami, etc. i traktuj każdy z etapów jako odrębny projekt raczej niż jako jeszcze jeden etap przy budowie modelu - tak jest łatwiej opanować znużenie przy tej długotrwałej i biżuterskiej wprost pracy.

    Modelarstwo szkutnicze jest wieloletnim hobby, doświadczenie przychodzi po wielu latach, stąd konieczność na uzbrojenie się w cierpliwość....

Gdybyś zastosował się np. do tych rad: ...zanim skleisz jakiś detal na modelu, przymierz go na sucho trzy razy i upewnij się, że będzie tam pasował na 100%. (...) Nie zmuszaj materiału do jakichś niewykonalnych rzeczy, np. nadmiernego wyginania listewek ... nie miałbyś ostatniego problemu z listewką.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-07-10, 18:56   

Urodziłem się 7 czerwca 2003.
Dziadek dobrze podsumował :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-07-18, 12:20   

Witam.
Szukałem fotek poszycia Vasy, znalazłem: https://www.google.com/se...iw=1920&bih=974
Na zdjęciach widać, że listewki nie układają się wg. metody holenderskiej :?: :-? .
Tylko zwężają sie ku dziobowi. Tak samo na jednym modelu: http://peterjenssenvasa.blogspot.com/
Prawdopodobnie zrobię to tak ^^

Czy to jest jakiś bląd i jednak zrobić wg holenderskiej jak jeden z budowniczych Vasy?
Tak samo z resztą w modelu Shipyardu: https://www.mojehobby.pl/products/Papegojan.html
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-07-22, 17:38   

Czym malowałem.
Podkładzik i złota farbka w znanym markecie~sputnik/mrówka jak kto woli. Podkład mógł by lepiej kryć, w końcu "20dychy piechotą nie chodzą" :-/
Stary sprawdzony "master" i farbki z empika, po przecenie ( w oryginalnej bym nie kupił 70 złoty <alejaja> jak dobrze pamiętam, dostałem po około 15 jak sie nie myle).

IMG_20180722_183142.jpg
Plik ściągnięto 2265 raz(y) 214,24 KB

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-08-24, 18:35   

Stocznia nie potrzebna więc zmajstrowałem podstawkę roboczą (pianka pod panele podłogowe, taśma)

IMG_20180824_191148.jpg
profesjonalna podstawka robocza.
Plik ściągnięto 2306 raz(y) 86,97 KB

IMG_20180824_191514.jpg
sposób na cięcie listewek, jak znacie inny- lepszy to bym prosił o ujawnienie( jeśli to jest napisane gdzieś w relacjach to przepraszam, najwyraźniej mi umknęło).
Plik ściągnięto 2306 raz(y) 127,15 KB

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu