SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Vasa - zmagania Vithar'a
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2018-02-19, 16:28   Vasa - zmagania Vithar'a

W kioskach jutro będzie zeszyt 59. Na oczyszczone kadłuby naklejamy odbojnice. Instrukcja nic nie mówi na temat malowania (poza ozdóbkami). Jestem bardzo ciekawy jak to zostanie rozwiązane a musi być bo klinkier jest malowany na czerwono.

Ja nie czekam tylko bejcuję na bieżąco, ale swoją drogą mocno mnie intryguje jak to rozwiąże kolekcja.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 480
Wysłany: 2018-11-30, 22:35   

 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-11-30, 22:35   

Fajnie powrót, nie nie będę krytykował :)
Nie hostuj zdjęc na fotosiku, tam lubią znikać (może tylko mi, jeśli tak to nie tego zdania nie ma),
I jeśli można prosić to chciałbym zobaczyć zdjęcie części podwodnej (poczatkowy odcinek "odchudzania" listewek. Planuje to wykonać zupełnie inaczej niż w instrukcji, stąd moja prośba.
Pewnie Cię nie dogonie ale będę podglądał.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-11-30, 23:22   

Jest on dokładnie taki sam jak w instrukcji nr 50 wycinasz listewkę (odchudzasz) tak jak podają to w instrukcji i starasz się wpasować. Widać ten etap bardzo dobrze w relacji Dziadka na blogu (czy na forum) zeszyt nr 50 ja mam tak samo ale jego bardziej widać. Szczerze moim skromnym zdaniem taka metoda poszycia jest upierdliwa bo można bardzo łatwo złamać czubki listewek i przynajmniej u mnie to się zdarzało, zbyt krótkie przyciśnięcie listewki przy czubku wraz z podginaniem w linii dziobu powodowało szpary. Podoba mi się za to jak zrobił to Viper. Kiedyś może i ja tak spróbuje... Wymęczyła mnie ta część poszycia niemiłosiernie, dopasowanie odchudzonej listewki plus skręt idąc po kolei - nie podoba mi się taka duża ilość "szpic" na dziobie ale tak jest w instrukcji :lol:
_________________
Vithar

 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-11-30, 23:24   

Szczerze myślałem, że zrobiłeś odstępstwo w kładzeniu poszycia, widać często do instrukcji nie zaglądam :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2018-12-01, 08:18   

Wiktor napisał/a:
Szczerze myślałem, że zrobiłeś odstępstwo w kładzeniu poszycia, widać często do instrukcji nie zaglądam :lol:


A szkoda, bo jest podręcznikiem dla początkujących modelarzy. I jak ktoś ma problem z miejscem od którego się zaczyna "pocienianie" listewek poszycia kadłuba to powinien z instrukcją spać. :cry:
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-12-01, 11:30   

Instrukcje traktuję bardziej jako przewodnik po wykonywaniu czynności po kolei, tym bardziej kiedy jest to 1 warstwa poszycia. Układ planek poszycia chciałem zwaloryzować już przy modelu Scotish Maid, ale jednak wykonałem, pewniejszą metodą z instrukcji, i wyszło czysto, bez szpar, bez wycieków kleju.
Jak przy modelu Pokojówki wahałem się między metodą z instrukcji a waloryzacją - wybrałem metodę z zestawu, tak przy Vasie jestem pewien, że wykonam to na wzór:



Fakt dałem ciała z pytaniem "od którego momentu najlepiej zacząć zwężać listewki", wystarczyło po prostu obejrzeć kadłub i przypomnieć sobie, że listewka "sama powie" kiedy należy ją "odchudzić".




Przepraszam za moje bezsensowne pytania.

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-12-01, 13:47   

To o które poszycie Ci chodzi? Pierwsze czy drugie? Bo już się pogubiłem. Zdjęcia pokazujesz z pierwszego poszycia kadłuba. Co nie zmienia w sumie faktu, że w instrukcji jest to przedstawione w sposób dosyć czytelny.
_________________
Vithar

 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-12-01, 16:47   

Chodziło mi o 2 poszycie.
Jestem wielowątkowy, to fakt. :-?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu