SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Vasa - zmagania Vithar'a
Autor Wiadomość
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-01-30, 00:04   Vasa - zmagania Vithar'a



Oto moje stanowisko pracy i etap budowy sprzed 3 tygodni - wcześniejszych etapów pracy nie udokumentowałem.



C.d.n

Oszlifowanie kadłuba - przygotowanie do drugiego listwowania











Jak widać nie obyło się bez szpachli ale wydaje mi się, że nie jest to jakaś wielka jej ilość.
W następnym kroku zacznę listować już drugie poszycie to, które już nie wybaczy błedów i szpachlą się nie uratuje :mrgreen: Zobaczymy jak pójdzie. Co do zdjęcie może tego nie widać dokładnie ale powierzchnia jest prawie idealnie gładka - co prawda nie jest to tak jak u Dziadka ale wychodze z założenia, że następny etap jest o wiele ważniejszy i będzie go widać :-D

C. d. n.
_________________
Vithar

 
 
REKLAMA

Posty: 19
Wysłany: 2018-02-19, 13:48   

 
 
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-02-19, 13:48   

Zakończyłem poszycie tylnej części okrętu - bez bejcowania - idę zgodnie z instrukcją.



C. d. n.
 
 
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-11-30, 22:26   

Po 10 miesięcznej przerwie w publikacji postępów, kolejny etap poszycie drugie na części podwodnej lekko przeszlifowane drobniutkim papierem aby przeczyścić ewentualne pozostałości kleju- nie jestem do końca zadowolony i przyznaje, że jest trudniej niż w "Galeonie" ale tragedii też chyba nie ma :-P







Dziobem jestem rozczarowany... te szparki... aczkolwiek po bejcowaniu może różnie to wyglądać







Co prawda słaba jakość ale i brak bejcowania powoduje efekt zlania się poszycia w jedną całość.

Widziałem też postępy innych i kilka nowych relacji... zobaczymy jak pójdzie mi dalej mam nadzieję, że się nie ośmieszę - tak jak wspominałem idę zgodnie z instrukcją - Aktualny ETAP NUMER 52 - idzie zima trochę podgonię :-)

C.d.n.
 
 
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-12-01, 17:02   

Pierwsze z malowań pomalowane już dawno ale nie dodałem wcześniej bo zapomniałem. Czas brać się za te malunki :roll:



Kolejny postęp prac - koniec nr 53






C.d.n.
 
 
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-12-09, 15:39   

Postęp prac na etapie 54 numeru kolekcji. Ukończyłem poszycie ponad ambrazurami zbliżam się do momentu magicznych 32mm.





Poniżej wklejam zdjęcie z instrukcji delikatnie zmodernizowane do moich potrzeb (paintem :-) ). Otóż aby otrzymać magiczne 32mm (niebieska kreska etap prac) muszę wstawić kliny o 1 mm cieńsze zamiast 3,5mm wstawię 2,5 mm gdyż z moich obliczeń wynika, że zamiast magicznych 32mm będę posiadał 30mm - ewentualnie przesunięciem ostatniej listwy zmodyfikuje górny klin tak aby 32mm osiągnąć.



C.d.n.
_________________
Vithar

 
 
Vithar
marynarz

Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-12-18, 21:30   

Zakończyłem etap prac związany z numerem 56.

Miałem sporo dopasowywania i liczenia jeżeli chodzi o układanie 7 ostatnich listewek tak aby po obu stronach modelu było tak samo, musiałem zgubić 2,5mm co udało się uczynić poprzez dwa kliny.

Oto efekty prac:









Jestem dumny, że udało mi się ukończyć to drugie poszycie <hura> Efekt jest co prawda mało widoczny bo wszystko się zlewa nie jest też nadany kolor - ale tak jak powtarzałem idę zgodnie z instrukcją chociaż coraz mocniej zastanawiam się nad tym kolorem, który proponuje kolekcja - niby jestem zdecydowany pójść tą drogą ale korci mnie bejca wodna być może buk.

C.d.n.
_________________
Vithar

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu