SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Vasa / Gordon - dyskusje
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2017-10-05, 09:31   Vasa / Gordon - dyskusje



Dziesiątą wręgę "wzbogaciłem" o 2 mm do samej góry i jest dobrze.
Odwrotny problem jest z wręgą 19. Już go chyba widzisz, bo rozpórkę - pokładnik masz wklejony. Albo górne 5 cm wręgi trzeba mocno szlifować, albo poczekać na pokład i po przymierzeniu wyraźnie widać o ile wychodzi wręga na zewnątrz w porównaniu z wpustami. Ok 2 mm z każdej strony. Można wtedy odkleić poprzeczkę i skrócić do wymaganego rozmiaru.

Możesz też skorzystać z mojego pomiaru. Rozstaw wpustów pokładu na wysokości tego pokładnika wynosi 66 mm. <beer>

Gratuluję postępu prac i potwierdzam też zdanie jeśli chodzi o materiał. <hura>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 13
Wysłany: 2017-10-07, 14:32   

 
 
Gordon
dejman

Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-07, 14:32   

Dzięki za zwrócenie uwagi na temat wręgi 19 miałem to na uwadze ale przyznam się ze o tym zapomniałem. W trakcie budowy może bym to wyłapał. Pokładniki nie są jeszcze przyklejone, czekam na pokłady żeby ewentualnie skorygować błędy.Jak bym nie czekał na części pokładów tylko bym skleił prawdopodobnie musiał bym odklejać wręgi aby przesunąć wprawo albo w lewo.
A tak to wpasowałem na sucho i dopiero wkleiłem wręgi i pokładniki, nie musiałem nic piłować i efekt był zadowalający.Powoli będę się brał za rzeźby, duże wyzwanie jak na mój wzrok
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2017-10-07, 16:04   

Dla mnie to kara!
Bezsensowne malowanie czegoś, co nie będzie widoczne w całości. W efekcie zleje się wszystko w jeden melanż kolorów ze zdecydowaną przewagą czerwonego. Może jeśli masz możliwość wyboru zdecydować się na złote figury i ozdoby z zachowaniem jedynie czerwonego tła.
Będziesz dłużej żył. <ouch>

Instrukcja wciska nam te malowanki "wyprane" programem graficznym z modelu 1:10, więc tam można było sobie na to pozwolić. Ja zdecydowałem malować zgodnie z instrukcją i w to brnę z pięcioma lupami na oczach. W efekcie zamiast figurek wychodzą koszmarki malowane jednym włosem pędzla, brrr!

Zazdroszczę bardzo komfortu oczekiwania z jednymi pracami na te, które decydują o przyszłym kształcie modelu. To wielkie ułatwienie. :lol:
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2017-10-18, 18:07   

Sprawdź przy okazji jaki masz wymiar od końca wklejonego pokładu nadbudówki w górę do krawędzi pokładu kasztelu. Powinno być pomiędzy 18 - 20 mm. Często jest więcej i jest do d...y. Trzeba ten pokład trochę podnosić.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Gordon
dejman

Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-20, 11:11   

Dzięki za info aby sprawdzić wymiar mam 19,5mm. Pomalowałem tarcze i lwy jak dla mnie jest ok.
Nie będę nic poprawiał bo wyjdzie gorzej jak jest teraz. Odstąpiłem od instrukcji w malowaniu tarczy odnośnie koloru niebieskiego. RAL 5010 jak dla mnie to jest morski a nie niebieski. Farby są z zestawu z oferty premium. Pomalowałem Pektrą A4 błękit francuski która została mi jak budowałem Victorego.
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2019-04-29, 10:38   

Faktycznie w zestawie nie ma listewek na te ścianki. To znaczy są ale 0,5.

Ja dałem 1 mm tak jak w instrukcji. Miałem stare zapasy.

Fajnie że malujesz na kolor. Bo jednak efekt końcowy jest rewelacyjny. <beer>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Viper
gardemaryn

Posty: 60
Skąd: małopolska
Wysłany: 2019-04-29, 18:08   

Faktycznie pomalowane elementy robią niesamowity efekt. Ja po nieudanych próbach malowania poszedłem na łatwizne i zrobiłem wszystko w złocie. Widząc jednak jaką robią robote "kolorowania" trochę żałuje że tak łatwo się poddałem.
Gratuluje wytrwałości.
_________________
Żyj długo i pomyślnie

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu