SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Hachette] Bismarck 1:200 / Nowe wydanie
Autor Wiadomość
Chemol
junga

Posty: 9
Skąd: Ełk\Białystok
Wysłany: 2019-09-24, 21:22   

Przyszły dzisiaj do mnie 3 pierwsze numery. Co mogę powiedzieć...bez materiałów fototrawiennych się nie obejdzie. Na częściach jest za mało detali. Brakuje wielu szczegółów. W 2 numerze jest silnik elektryczny do poruszania lufami w płaszczyźnie góra-dół. Czuć wagę elementów metalowych; myślę że model po zbudowaniu będzie ważył kilkanaście kilogramów. Planuję na youtube otworzyć kanał z relacją z budowy, ale zobaczę jeszcze jak będę stał z wolnym czasem. Zobaczymy co będzie dalej wraz z kolejnymi numerami prenumeraty.
 
 
REKLAMA

Posty: 216
Wysłany: 2019-10-06, 06:45   

 
 
gruby9999
Szyper


Posty: 216
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-06, 06:45   

Przecież ten sam model można kupić o połowę taniej na allegro . Poprzednia edycje bądź jeszcze taniej w wersji plastikowej od trumpetera i dołożyć tylko elementy z serwami i silniczkami, kupując tylko te numery od wydawcy w których one są. W wersji plastikowej mamy wtedy piękny model pływający w wersji drewnianej też można zrobić piękne rc , a ż pewnością te detale metalowe pozostawia wiele do życzenia i będą miały jakieś błędy. Ja posiadam poprzednie wydanie które kupiłem za 900 zł no to chyba jest różnica A ta różnice można przeznaczyć na detale waloryzacyjne blaszki itp . Takie jest moje zdanie 5200 zł za model który ma stać tylko na półce i za to że będzie ważył parę kg więcej to chyba lekka przesada . Takie moje zdanie . A za 3- 4 lata ten sam model będzie można kupić za pół ceny bo ktoś kupi i zacznie i się zniechęci albo braknie czasu . Spójrzcie na wszystkie kolekcje po ile teraz można kupić czy to spitfire czy czerwony baron ludzie mają problem sprzedać to teraz za 900 zł. Podobnie z hms victory itp wieża ogłoszenia za 1600 do 2500 zł i brak chętnych. Ja kupiłem kiedyś santisima za 800 zł cały zestaw A kosztowała chyba pond 3000 zł. A blaszek czy pokładów drewnianych jest na rynku trochę do tego modelu czy to u nas czy gdzieś u naszych sąsiadów. Sam kupiłem model u boot z trumpetera i do tego ze Słowacji elementy fototrawienne wysokiej jakości których u nas ciężko dostać A robią mega wrażenie nawet jest enigma w skali i zapłaciłem o połowę taniej niż w kolekcji .
_________________
Pozdrawiam Michał

 
 
Bartolomeo
sternik

Posty: 27
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-10-08, 10:55   

Właśnie otrzymałem 4 i 5 numer z prenumeraty.

Oczywiście, że za 3 lata będzie można kupić taniej, ale czy wszystkie części będą OK. Taki model trzeba składać na bieżąco, a wszelkie uszkodzenia, niedziałające części zaraz wymieniać.
Po drugie, nie wszyscy chcą czekać 3 lata.

Przerabianie drewnianego lub plastikowego zestawu o multimedia o tyle byłoby trudne, że po pierwsze części są tak sprytnie poumieszczane w poszczególnych numerach, że i tak trzeba kupić większość modelu, a po drugie, każdy z elementów ma odpowiednie wymiary, mocowanie, długości kabelków do tego konkretnego modelu.

Co do dodatków to można by się zastanowić nad zestawem:

https://plastmodel.pl/p/542/18751/pontos-22001f2-bismarck-1941-detail-up-set-basic-ver-2-1-200--skala-1-200-pontos-model-zestawy-do-okretow-dodatki-do-modeli.html

Taniej można dokupić zestawy fototrawione podzielone na fragmenty czeskiej firmy Eduard:

https://www.eduard.com/in...ismarck+1%2F200

Ale czy wszystko będzie pasowało :?:

Dodatkowo można zakupić dodatkowe precyzyjne zestawy:
https://www.ebay.com/sch/...%3A200&_sacat=0

Jak u was wygląda w nr 1 spasowanie kluz kotwicznych z burt z pokładem :?: macie tam szparę, czy jest idealnie :?:
 
 
Chemol
junga

Posty: 9
Skąd: Ełk\Białystok
Wysłany: 2020-01-14, 20:29   

Buduje ktoś?? Jak wam się składa?? Dzisiaj dostałem numery 18-21. Jak narazie u mnie wszystko jest git. Części poszycia są dobrze spasowane. Elektronika działa jak należy. Armata śmiga. Jedyne do czego mogę się przyczepić to wg mnie słaba jakość plastyku no i mało jest części do sklejania. Praktycznie wszystko się skręca na śrubki.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-01-24, 22:22   

Angielskie instrukcje w PDF można też pobrać na stronie

https://www.agoramodels.c...center-us/#four

https://usercontent.one/w...arck-PACK01.pdf
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu