SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Soleil Royal / AiDi / Relacja z budowy
Autor Wiadomość
AiDi
mat

Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-07, 07:33   

Skończyłem pierwszy etap pierwszego poszycia - sam dół poszyję nieco później bo chcę mieć możliwość używania mojej "stoczni" jak najdłużej. Teraz szlifowanie, łatanie dziur, mocowanie dolnego balkonu wraz z całą jego obudową. Potem obramowanie furt działowych (wycinanie po poszyciu to był koszmar, ale kupiłem oscylacyjny wihajster Dremela do pomocy na przyszłość), drugie poszycie. Ćwierćpokład będę mógł zamontować dopiero po zainstalowaniu armat na pokładzie głównym. W międzyczasie oświetlenie i praca nad galeriami. Cały czas myślę nad najlepszą kolejnością prac, ale chyba nic mądrego nie wymyślę ;-)

 
 
REKLAMA

Posty: 38
Wysłany: 2022-05-16, 11:01   

 
 
AiDi
mat

Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-16, 11:01   

EDIT: Przez przypadek chcąc zacytować samego siebie edytowałem ten post pisząc nowy, i jedyne co jestem w stanie przywrócić to tekst. Zdjęcia gdzieś mam, może w wolnej chwili je przywrócę.


Cytat:

Cały czas myślę nad najlepszą kolejnością prac, ale chyba nic mądrego nie wymyślę ;-)



No i jednak wymyśliłem ;-) Poszyłem cały dół bo po co zostawiać to na koniec, bez sensu. Czy jestem zadowolony z efektu? I tak i nie. Dużo wniosków na przyszłość ale też i dużo łatania dziur. Mam dobry sprzęcior do szlifowania: https://www.dremel.com/pl...0-mm20-1-9-v512 więc to w miarę sprawnie to pójdzie.



Co dalej? Ze względu na to, że "ścianki" w furtach działowych są osadzone bardzo płytko postanowiłem zrobić zamknięte furty. Zależy mi na tym, żeby w moich modelach było widać jakąś przestrzeń w środku, więc rozwiązanie proponowane przez wydawnictwo mi nie pasuje. Usunąłem też te zaślepienia z furt na poziomie pokładu głównego i zrobię tam jakąś formę wnętrza. Nie wiem czy to oświetlę, czy tylko pomaluję na czarno, żeby tylko było widać że jest środek bez szczegółów.
Zdecydowałem się też już na wersję kolorystyczną (sorki za to jak to zdjęcie wygląda, ale po prostu pobawiłem się suwakami w photoshopie bazując na innych kolorach):



Tylko z czasem jest od kilku tygodni problem bo są matury i pracy od cholery, ale w czwartek już będzie koniec. Robię sobie 2 miesiące urlopu, więc będę mógł działać :-)


A tak w ogóle, nie uważacie, że z wymiarami masztów prezentowanymi przez wydawnictwo jest coś nie tak? Bramstengi wydają się jakieś przykurczone... Na pewno zrobię w tej kwestii poprawki.

 
 
AiDi
mat

Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-09, 17:18   

Cytat:
Robię sobie 2 miesiące urlopu, więc będę mógł działać :-)


I wtedy wkracza, cała na biało ofc, zmiana antydepresantów na inne i 1,5 miesiąca leżysz w łóżku bo nie masz siły na nic. No nic, czas się pogodzić z tym że plany jedno, zdrowie drugie. Tyle mojego że sobie mogę w łóżku studiować książki modelarskie.

To co udało mi się zrobić to przykleić dwie dolne odbojnice (orzech 6mm). Jest tąpnięcie w przebiegu, widzę je, ale nie jest moim zdaniem bardzo duże. Na wielu modelach Soleila z przebiegiem odbojnic dzieją się jakieś cuda. Plus jedne listewki (nowsze) są wyraźnie ciemniejsze, ale i tak będę ten pas malował. Przykleiłem też balkon i te cuda pod nim.



Stwierdziłem też że jednak zrobię też pełne wnętrza pod ćwierćpokładem i forkasztelem. Usunąłem przyklejone wcześniej ścianki. Planuję też usunąć te dwa niebieskie okna na grodzi dziobowej i zrobić coś co bardziej odpowiadałoby rzeczywistości. Dziura widoczna na poniższym zdjęciu będzie zagospodarowana.

 
 
AiDi
mat

Posty: 38
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-21, 07:43   

Zacząłem przyklejać drugie poszycie i... Na pewno przy Sovereignie nie będę się w fornir bawił. Wypełniłem przestrzeń między dwoma odbojnicami, co łatwe nie było bo szerokość między nimi wynosiła koło 8mm, więc było dużo sztukowania, a z sapele wyjątkowo niefajnie się pracuje.



No i brzydkie bo brzydkie, ale - rozwalona przestrzeń pod forkasztelem. W ramach uciekania od drugiego poszycia zerwałem ścianki, pokład, przesunąłem oświetlenie, przykleiłem podwyższenia żeby ulepszyć przebieg pokładu. Pokład już wycięty, ale muszę zrobić jeszcze wnękę przy prawych drzwiach, bo wymyśliłem sobie że będzie tam zejście/schody, a same drzwi będą otwarte. Trzecie (bo drugie są na otwartym pokładzie głównym) schody będą koło galerii.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu