SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Relacja z budowy / Quadric
Autor Wiadomość
Quadric
bosmat


Posty: 40
Skąd: Sopot
Wysłany: 2022-10-01, 22:41   

No i dobra.. działam dalej.

Pokład jest wyklejony, z tym, że są pewne braki, które zrobiłem celowo bo chciałem w tych miejscach potestować, ale one i tak będą niewidoczne bo będą oddzielone grodziami. Z jakiegoś powodu listewki na prawą stronę wyszły mi cieńsze i musiałem pod koniec dorobić grubszą belkę, żeby mi się to zgadzało z układem deskowania. Wygląda trochę dziwnie, ale może nie będzie tak źle po bejcowaniu.



Prawą stronę trochę schrzaniłem, ale już lewa strona wyszła mi myślę zdecydowanie ładniej. Oczywiście... to prawa strona będzie odkryta.

A tutaj poniżej mam już wersję w której malowałem bejcą... starałem się od razu zrobić tak żeby uzyskać jednocześnie efekt brudzenia i cieniowania w miejscach gdzie będzie więzienie, słupy, masz itd.

Bejca spirytusowa "jasny dąb". Najpierw malowałem pędzlem typu koci język, ale robiły mi się plamy. Na drugi raz robiłem kawałkiem starej gąbki, którą się daje pod plecy niemowlakom do kąpieli ;)



Pierwsza to w świetle głównym pokoju a druga w świetle lampy świetlówkowej (do pracy)... różnica jak widać jest spora, a to jest dokładnie to samo ;)

Aha, jak widać nie zrobiłem kołkowania ponieważ próbowałem to robić na 20 różnych sposobów i wyglądało to gorzej niż bez kołkowania. Wydaje mi się też, ze co do zasady kołkowanie nie miało być jakoś mocno widoczne, ale widziałem wiele modeli, gdzie to się mocno wyróżnia albo jest strasznie przeskalowane. Biorąc pod uwagę ilość roboty vs efekt na tę chwilę sobie darowałem. Może na kolejnych pokładach.. zobaczymy ;)

Bejcowanie niestety uwidoczniło pewne niedoskonałości samych listewek, których w neutralnym kolorze nie dało się dostrzec.. jakieś dziwne zrosty, sęki czy coś... nic już z tym nie robię.. najwyżej tam będzie stała jakaś beczka właśnie, albo inne ziemniaki czy skrzynki.
_________________
 
 
REKLAMA

Posty: 40
Wysłany: 2023-03-09, 23:50   

 
 
Quadric
bosmat


Posty: 40
Skąd: Sopot
Wysłany: 2023-03-09, 23:50   

Praca wre...

Zabrałem się za eksperymenty z więzieniem... tutaj efekty rdzy stworzyłem chyba jednak niezbyt subtelnie, ale jeszcze to stonuję - a tak się mniej więcej prezentują kraty na ściankach. Są różne wersje: efekty jako podkład, a także pigmenty utrwalone utrwalaczem do pigmentów.


Drugi eksperyment to grodzie. Nie chciało mi się ich robić od nowa z grubych listewek wiec MDF pokryłem cienkimi listewkami orzechowymi 0,5x5mm. Całość maźnięta jeszcze bejcą ciemnoorzechową.


Tak się wstępnie prezentują ścianki pokryte również tym samym materiałem


Jak spora ilość ludzi budujących Czarną Perłę - ja również postanowiłem wyposażyć ją w oświetlenie. Nie podobało mi się jednak wsadzanie całej diody 3mm do lampionu - więc szukałem diod SMD. Znalazłem takie, które już mają elegancko przylutowane 30cm kabelki. Halyna... mamy prąd!


Tutaj eksperymenty z malowaniem... beczek i jedzenia. Aczkolwiek jest ono dziwne. Jest to póki co bazowy kolor... jeszcze pewnie będę to jakoś cieniował. Odlewy są BEZNADZIEJNE... narazie macham szabelką i odrażam się, że z nich zrezygnuję i zrobię coś od zera - ale zobaczymy czy mi starczy ochoty ;)


Tutaj kratki i ścianki oraz pocieniowana podłoga. Jest to kombinacja czarnej farby akrylowej oraz farby "black green" olejnej. Sam nie wiem jeszcze co o tym sądzić.


Tutaj przy pomocy noża do krojenia chleba chciałem narobić ząbków, żeby ten MDF nie wyglądał tak słabo - do tego bejca dębowa - i wyszło coś takiego. Jestem średnio zadowolony - chyba powinienem mieć coś z mniejszymi ząbkami.


I wreszcie... podpatrzyłem na zagranicznych forach i spodobał mi się pomysł dobudowania wewnętrznej ścianki - głownie dla mnie ma to pełnić role miejsca do skitrania okablowania - ale i również pełni rolę wykończeniowa bo faktycznie po położeniu pierwszej warstwy planków nie będzie już dostępu, żeby tam coś pomalować od wewnątrz czy powykańczać.


No i to tyle. Bardzo chętnie wysłucham uwag/porad.. szczególnie średnio podoba mi się to "przyciemnianie w rogach" statku, jakoś tak.. farbą akrylową jest zbyt agresywne odcięcie a olejną z kolei się zbyt rozmazuje.

Tyle na dziś...
Pozdrawiam.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu