SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana koloru czcionki
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 2011-12-01, 11:44   Zmiana koloru czcionki

Witajcie użytkownicy forum SHIPMAN.

Na prośbę kolegów, na forum nastąpiła kolejna dość istotna zmiana, mianowicie uległ zmianie kolor czcionki z białego na czarny (również w edytorze tekstu).

Emilius napisał/a:
...
trochę się pomęczyłem co i jak zrobić i chyba udało się przestawić kolor czcionki forum na czarny. Od dziś chyba będzie można już na stałe pisać czarną czcionką w postach
PS, w razie czego możemy zmienić na dowolny inny odcień ciemnego koloru aby był łatwo czytelny.Tak samo zmieniłem kolor czcionki podczas pisania na czarny ale może być ciemnoszary jak wolicie.
...

Myślę, że nic o nas, bez nas, więc zachęcam kolegów do wyrażania opinii.
Na początku (być może) będzie trudno się przestawić, ale wiecie początki są zawsze trudne ;-) :lol:
Niestety zmiana ta pociągnęła za sobą konsekwencje:

    Mam informację dla użytkowników, którzy mają przeglądarkę Internet Explorer (34 na naszym portalu), wyświetla im się na forum czerwona czcionka (to jest błąd), radzę zmienić przeglądarkę np. Firefox, Opera (sprawdzone, w tych przeglądarkach jest wszystko poprawnie).


W edytorze tekstu została też dodana (na okres próbny) opcja koloru czcionki, tu każdy indywidualnie może dobrać kolor czcionki dla wyróżnień w poście (jak w tym poście). Mam tylko prośbę o nienadużywanie "kolorowizny", żeby nasze forum nie nabrało "jarmarcznego charakteru".
Zdanie decydujące i tak będzie miał Admin-założyciel.

    Jeśli macie jakieś utrudnienia w postaci reklam - zainstalujcie program Adblock Plus dla Firefoxa
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 165
  Wysłany: 2011-12-01, 11:54   Kolor czcionki

_________________

 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2011-12-01, 11:54   Kolor czcionki

Witam wszystkich
Udało się pozmieniać to i owo :-) Mam nadzieję, że ta zmiana nie będzie uciążliwa, a wręcz odwrotnie.
Co do kolorów myślę, że jeżeli tylko przyjmiemy założenie iż kolor czerwony to kolor dla administratorów, resztę barw możecie stosować do wyróżnień niezbędnych w tekście lub opisów pod foto. Oczywiście wszystko z umiarem i rozsądkiem. Prozaiczne ale istotne - lepiej używać jednego koloru oraz pogrubienia czcionki niż zmiany barwy - tekst łatwiej się czyta i wyświetla. Monochromatyczny obraz zawsze i wszędzie będzie widoczny.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Ivandrago
marynarz


Posty: 19
Skąd: Mysłowice
  Wysłany: 2011-12-01, 12:26   

:-) i jest super :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu