SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Dyskusje / Tomas
Autor Wiadomość
Tomas
szczur lądowy


Posty: 3
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2012-01-14, 17:16   [Czarna Perła] Dyskusje / Tomas



No... ten pokład dolny to już przesada. Jak im nie wstyd brać 25zł za takie dwa papierki? Cały czas piszą o elementach drewnianych :lol: A tak poważnie, czy koledzy radzą mi fazowanie tych wręg, czy poczekać aż będzie trochę więcej elementów wklejonych?
 
 
REKLAMA

Posty: 10
  Wysłany: 2012-01-14, 18:09   

 
 
krisb022
dejman

Posty: 10
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2012-01-14, 18:09   

Tomas napisał/a:
No..ten pokład dolny to już przesada.Jak im nie wstyd brać 25zł za takie dwa papierki?.Cały czas piszą o elementach drewnianych :lol: A tak poważnie, czy koledzy radzą mi fazowanie tych wręg ,czy poczekać aż będzie trochę więcej elementów wklejonych?



Witam chodzi ci o nr 8 ?
 
 
Vashchoo
stary zejman


Posty: 22
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-01-14, 19:07   

Tak napewno chodzi mu o numer 8smy, a nazewnictwo "papierek" podejrzewam było przenośnią =D Bo przecież to jest DREWNO, a to że na upartego papier jest mocniejszy to już inna sprawa =D

Co do wręg, to ja czekam na dalsze elementy, chyba że nabiore "odwagi" i naprawde małymi kroczkami będę dążył do celu =D
_________________
Dinozaury nie umarły ... to raz!


 
 
krisb022
dejman

Posty: 10
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2012-01-14, 19:52   

Jak składałem model Titanica z tej samej kolekcji to tak samo było po parę elementów co tydzień
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-01-14, 20:45   

Vashchoo napisał/a:
... Bo przecież to jest DREWNO, a to że na upartego papier jest mocniejszy to już inna sprawa =D

Co do wręg, to ja czekam na dalsze elementy, chyba że nabiorę "odwagi" i naprawdę małymi kroczkami będę dążył do celu =D
...

No nie zupełnie drewno, a "wyrób drewnopodobny" ;-) czytaj drewnopochodny MDF (LDF czy HDF) jest to rodzaj płyty pilśniowej (włókna drewna z klejami syntetycznymi pod ciśnieniem, ale kto wie ile tam oni tej makulatury dodają ;-) ).
Co do fazowania (skosowania, ukosowania, trasowania) to jedyna złota reguła mówi żeby wykonać przed poszywaniem czyli naklejaniem listew poszycia :lol: .
Każdy modelarz sam decyduje, w którym momencie to przeprowadzić. Japończyk (mellpapa) zrobił skosowanie przed pokładami, W instrukcji proponują po wklejeniu pierwszych dwóch części pokładu i rozbijanie skosowania na dwa podejścia, ja bym skosował w jednym podejściu po wklejeniu wszystkich części pokładu. Pokład mniej więcej wyznaczy ile materiału zeszlifować z wręg i przy pomocy listwy sprawdzać czy obłość jest płynna.
zobacz też:
http://www.hmsvictory.pl/pdf/HMSV5.pdf
http://www.hmsvictory.pl/pdf/HMSV20.pdf


krisb022 napisał/a:
...
tak samo było po parę elementów co tydzień
...

Nikt z wydających tego typu kolekcje nie robi tego charytatywnie, jest to przedsięwzięcie komercyjne i z pewnością cena nie jest adekwatna do zawartości. Nie znalazłem tego modelu w ofercie zestawowej, ale np. HMS Victory AL w zestawie kosztuje obecnie 2211,- (w kolekcji ok. 3 500,-). Traci się na instrukcji, bo w zestawach jest uproszczona do minimum, ale jest sposób aby zaoszczędzić ;-) .
Można też robić Czarną Perłę z planów Japończyka, ale przy tej opcji to trzeba dysponować większym zapleczem narzędziowym i warsztatowym i mieć jednak trochę doświadczenia.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Tomas
szczur lądowy


Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-27, 20:25   

Pragnę poinformować iż wyjeżdżam i nie będzie mnie kilka miechów.Jak przyjadę zrobię fotorelację z mojej budowy Czarnej Perły.Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Złota myśl - czarne było kiedyś białe, miękkie stwardniało a drewno zostanie MDF'em
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu