SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
SANTISIMA TRINIDAD
Autor Wiadomość
Borysio
junga


Posty: 6
Skąd: Krępsko
Wysłany: 2012-02-02, 23:58   SANTISIMA TRINIDAD

WITAJCIE !
Przyszedł wreszcie czas na ŻAGLOWIEC. Właśnie taki o jakim marzyłem jako chłopiec. Prawdziwy drewniany żaglowiec. Wyboru nie musiałem dokonywać ponieważ Santisimę Trinidad wyd. DeAgostini. miałem już wcześniej skompletowaną.



Studiuję relacje z budów jakie są przedstawiane na forum. Mam nadzieję, że Koledzy szkutnicy będą naprowadzali mnie na właściwy kurs jak będę z niego zbaczał jako laik w tej dziedzinie. Nieśmiało zapytam od czasu do czasu o to czy owo i chętnie będę korzystał z Waszych fachowych rad.
_________________
POZDRAWIAM :
Ryszard
 
 
REKLAMA

Posty: 6
Wysłany: 2012-02-03, 22:14   [Santisima] Stocznia

 
 
Borysio
junga


Posty: 6
Skąd: Krępsko
Wysłany: 2012-02-03, 22:14   [Santisima] Stocznia

Za radą Emila wykonałem podstawkę zwaną przez niego stocznią (u nas NOWA kilka lat temu padła i nie może się podnieść), w której umocowałem stępkę z pierwszymi wręgami.



W stępkę włożyłem na sucho wszystkie wręgi. Okazało się, że niektóre pasują idealnie, inne szczeliny trzeba było podpiłować aby swobodnie weszły w stępkę, a jeszcze inne są za luźne. Jednak z prawidłowym zamocowaniem wszystkich nie będzie żadnego kłopotu. Przecież nikt nie obiecywał, że wszystko od razu będzie szło gładko.



Na helingu ustawiłem na sucho wręgi i pokłady.
_________________
POZDRAWIAM :
Ryszard
 
 
Borysio
junga


Posty: 6
Skąd: Krępsko
Wysłany: 2012-02-03, 22:17   [Santisima] Pokłady

Również na sucho sprawdziłem jak będzie wyglądał prowizorycznie cały szkielet wraz z pokładami. Można zadać pytanie: A co tu sprawdzać jak szkielet wygląda? Tyle razy w relacjach koledzy przedstawiali szkielet, że wiadomo jak wygląda, a ten na dodatek nie sklejony, nie mówiąc o braku deskowania. No, ale to szkielet mojej Santisimy! Prawda, że wygląda całkiem nieźle? Jednym słowem pierwsze koty za płoty.






Rozpocząłem w ten sposób budowę Santisimy Trinidad!
_________________
POZDRAWIAM :
Ryszard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu