SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Perła by raikonen
Autor Wiadomość
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-12, 12:28   

Elementy 16 czyli wzmocnienie środka. Na sucho pasowało dobrze więc kleje :-P





Nie mogłem się powstrzymać więc przymierzyłem dolny (fałszywy) pokład na sucho :lol:







_________________



raikonen
 
 
REKLAMA

Posty: 70
Wysłany: 2012-02-20, 15:22   [Czarna Perła] Pokłady

 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-20, 15:22   [Czarna Perła] Pokłady

Postanowiłem, że nie będę wklejał tekturowych pokładów z kolekcji i wykonam je z forniru.
Wybrałem klon, zrobiłem próby cięcia i wychodzi ok.
Fotka przedstawia wstępnie rozrysowane deskowanie na mojej Perełce.
Długość deski ok. 138 mm, szerokość 5 mm





i fotka kartonowych pokładów z zeszytu 10



a tutaj liść forniru z którego powycinałem deskowanie :-P





_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-20, 15:29   [Czarna Perła] Podstawka

Wrzucę jeszcze kilka fotek podstawki pod naszą Perełkę :-P skleiłem ją wcześniej













I kilka fotek już pomalowanej podstawki pomalowana bejcą w kolorze heban



_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-27, 17:27   

Kilka fotek z trasowania (skosowania) wręg. Radzę się nie śpieszyć przy tym i uważać na górne cienkie końcówki wręg łatwo je połamać jak podejdziemy do tego za ostro ;-) no i trzeba sprawdzać co jakiś czas czy nie zebraliśmy za dużo, ja sprawdzałem przykładając długą listewkę, jak przylega na każdej z trasowanych wręg cała płaszczyzna to jest dobrze.











_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-27, 18:00   

Przed wklejeniem pokładu pomalowałem szkielet. Wybrałem bejce w kolorze heban. Mam zamiar zrobić perełke w kolorze czarnym więc wybrałem ciemna bejce fotki z pierwszego malowania zewnetrzne krawędzie malowane 2 razy kolor wychodzi dość ciemny tak jak chciałem więc przemaluje wręgi od środka jeszcze raz i tak zostawie po drugim malowaniu postaram się wkleić więcej fotek :-P fotki robiłem zaraz po malowaniu więc kolor jest ciemniejszy od tego jaki mi wyszedł na próbkach wię jak wyschnie to będzie jaśniejsza
hehe tak myśle :lol:







Kilka kolejnych fotek z malowania szkieletu pomalowałem dwa razy i kolor jest taki jaki chciałem czarny hehe elementy więzienia drzwi i ścianki grodziowe pomalowałem raz lekko rozcieńczoną bejcą i chyba tak zostawie wyszło naturalnie i wygląda ładnie niestety muszę poprawić trassowanie wręg na dziobie przez nieuwage i niewiedze niewytrasowałem elementu wzmacniającego 15 między pierwszą a drugą wręga a jak slusznie zauważył kolega Tryton trzeba go zeszlifować bo na nim też będzie opierało się poszycie jestem w trakcie poprawiania tego fotki z malowania przed poprawieniem skosowania











elementy wiezienia , ścianki i drzwi pomalowalem tą samą bejcą ale tylko raz i tak zostawie. Pomalowałem też krawędzie pokładu fałszywego będzie widoczny z jednej strony więc powinno dobrze wyglądać pomalowane



_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-03-09, 15:41   [Czarna Perła]

Jestem w trakcie poprawiania skosowania i robienia wypełnienia między wręgami. Do wypełnienia używam na razie pozostałości z płytek mdf z których wycinałem elementy Perełki. Jak się skończą to będę musiał pomyśleć o nabyciu balsy albo innego drewna. Wypełnienie zrobię na całości kadłuba, do linii pierwszego pokładu, pomoże to przy późniejszym poszywaniu kadłuba. Na razie zrobiłem wypełnienie na dziobie, muszę jeszcze doszlifować do odpowiedniego kształtu. Fotki po pierwszym grubym szlifowaniu papierkiem 120, na drugie szlifowanie użyje papieru 180 i postaram się doprowadzić dziób do odpowiedniego kształtu.




_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-04-07, 12:50   [Czarna Perła] CD

Kilka kolejnych fotek




_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-07-05, 14:40   [Czarna Perła]

Kilka kolejnych fotek wypełnienia kadłuba do linii fałszywego pokładu. Wypełnienie na dziobie zrobiłem z pozostałości MDF-u, który został mi po powycinaniu wręg i innych elementów, reszta to balsa grubości 20 mm.
To moje pierwsze spotkanie z balsą i jestem bardzo miło zaskoczony, drewno bardzo fajne w obróbce no i bardzo lekkie :-P polecam.
Jako podstawkę przy robieniu wypełnienia wykorzystałem karton po dekoderze, pasuje idealnie i bardzo pomaga, podczas szlifowania chronimy w ten sposób górne krawędzie wręg przed połamaniem





_________________



raikonen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu