SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Sekretariat - Statki z planu Piraci z Karaibów

Jaki statek po Czarnej Perle zrobilibyście z serii Piraci z Karaibow
Dauntless - Pierwowzór wzięty z HMS Victory
7%
 7%  [ 2 ]
Interceptor - Pierwowzór wzięty z Lady Washington
11%
 11%  [ 3 ]
Flying Dutchman - Wedlug planów Mallpapa
26%
 26%  [ 7 ]
Endeavour
38%
 38%  [ 10 ]
Queen Anne's Revenge
15%
 15%  [ 4 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-05-13, 19:22   Sekretariat - Statki z planu Piraci z Karaibów

Troszeczkę odbiegając od tematu Czarnej Perły, ale jednak zostając w tematyce Piratów z Karaibów.

Mam troszkę wolnego czasu i bym podłubał, moja Perełka musi poczekać ze względów braku następnych numerów i dlatego rozmyślam nad wstępnym zaczęciem swojego drugiego statku.

Statki z serii Piraci z Karaibów to:

1. Czarna Perla - właśnie ją robię :-D

2. Dauntless - Pierwowzór wzięty z HMS Victory

3. Interceptor - Pierwowzór wzięty z Lady Washington



I te trzy statki biorę pod uwagę do zrobienia, jak również

4. Flying Dutchman

5. Endeavour

6. Queen Anne's Revenge

Wszystkie modele w przyszłości chciałbym zrobić w skali 1:50. Z Victory myślę nie byłoby wielkich problemów, bo wiele osób robi z DeAgostini, więc raczej znajdę tu pomoc. Chociaż powiem szczerze byłoby to duże wyzwanie, podobnie z Flying Dutchman, gdzie relacja mallpapa jest dość obszerna. Z Endeavour widziałem u nas również relacje.

:?: Najgorzej z Lady Washington i Queen Anne nie posiadam żadnych planów nawet kartonowych i tu jest prośba, jeżeli ktoś wcześniej coś na temat tych dwóch statków szukał albo jest w posiadaniu planów :?: proszę o link, email lub coś w tym stylu... :!:
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
REKLAMA
Moderator

Posty: 536
Wysłany: 2012-05-13, 22:24   

 
 
Tryton
Kontradmirał
Moderator


Posty: 536
Skąd: 3city
Wysłany: 2012-05-13, 22:24   

Ambitna lista, zapewne wielu z kolegów ma swoje listy modeli, jednak trzeba "mierzyć siły na zamiary". Wyrażę swoją opinię.
» Dauntless - Pierwowzór wzięty z HMS Victory - ten model pozostawiłbym na sam koniec (wtedy będziesz miał najwięcej doświadczenia). Jeżeli to jest trójpokładowy liniowiec wielkości Victory, to musisz się liczyć z jego wielkością w skali 1:50 - z bukszprytem to będzie przeszło 2 metry :shock:

» Interceptor - Pierwowzór wzięty z Lady Washington - kiedyś, gdzieś na jakimś forum obiła mi się o oczy relacja z budowy Lady Washington, ale nie pamiętam gdzie.

» Flying Dutchman - plany mellpapa, relacja wręcz krok po kroku.

» Endeavour - model będący w zestawie Constructo oraz Artesania Latina oba w skali 1:60 (również w kolekcji zeszytowej) jak również wycinanka Shipyardu w skali 1:96 jest brygiem James'a Cook'a i nie ma nic wspólnego z filmową jednostką.

» Queen Anne's Revenge - na forum mellpapa, obiła mi się o oczy informacja, że przygotowywał plany, więc też być może kiedyś doczekamy się jego relacji (pewny informacji nie jestem, więc daję linka na forum).
http://6719.teacup.com/mellpapa/bbs?page=23&
http://santisimatrinidad....php?p=2283#2283


[EDIT] post poprawiony
_________________
Tryton




 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-05-14, 08:08   

Zestaw modeli do zrobienia z Piratów to będziesz miał pracy na ładnych kilka, kilkadziesiąt lat. Dla mnie wyzwaniem jest HMS Victory napaliłem się przez reklamę w TV, a teraz się przyznam, że trochę "kwiczę" przy tym modelu bo jest trudnym modelem, ale już chce go skończyć tylko żeby efekt był w miarę. Następny model to spróbuje zrobić coś prostszego bo ciągle mam problem z kładzeniem poszycia i to muszę jeszcze dopracować, a kiedyś kiedyś to bym chciał HMS Surprise z filmu "Pan i władca:Na krańcu świata"
http://pl.wikipedia.org/wiki/HMS_Surprise_(1796)
_________________

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-14, 11:56   Modele

Przy Twoim obecnym poziomie (początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany, doświadczony) w grę wchodzi (wg mnie) tylko zestaw - nie wymaga dużego parku maszynowego, ale mimo sporych uproszczeń i zestawy są o różnym stopniu trudności, a i instrukcje są bardzo uproszczone (nie takie jak w kolekcjach zeszytowych) i mogą być trudne dla początkującego.
W ofercie jest Endeavour, są też jakieś dżonki (patrz 3 część sagi ;-) ). W zestawie możesz też znaleźć jakiś trójmasztowy bryg, który po modyfikacjach będzie Interceptor'em (tu musisz zebrać szczegółową dokumentację na temat Interceptora, aby dobrać odpowiedni model).

Nasz kolega RomekS na pierwszy model poleca właśnie dżonkę (model kartonowo-fornirowy), jako pole doświadczalne naszych umiejętności i możliwości (plany prostej dżonki można pobrać na Kodze lub http://shipmodeling.uw.hu/ znajdź (China), (junk).
Jest też stronka kol. Mietka - fana dżonek ;-) ,
» Dżonki i sampany:
http://andzo.m.w.interii.pl/str8.html

ale u niego niektóre plany są raczej problematyczne ;-)
http://www.koga.net.pl/fo...p?f=530&t=44649

Dżonkę buduje też kol. Ziółek, ale jak widzę pozbawił nas relacji :evil: ;-)

Budowa od podstaw (Latający Holender) jest już dla bardziej zaawansowanych ze względu na park maszynowy (wyrzynarki, piły włosowe do owrężenia, stocznia i inne), ale nie niemożliwa ;-) i jak już zostało napisane mierz siły na zamiary :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-05-14, 13:35   

A wiec na poczatku dziekuje za rady, pomysly i inne.... Widze ze wiekszosc poleca Dzonke, ktora nie uwzglednilem na swojej liscie aczkolwiek juz ten blad poprawilem :P Jednak jak juz pisalem na czacie w forum nie czuje narazie checi na Dzonke, jest na liscie ale na pozniej :D

Jesli chodzi o Ankiete ciagle trwa i bardzo prosze o glosy <dzieki>

A teraz : jeszcze raz dzieki za wypowiedzi od wszystkich piszcie wiecej ... Tryton dzieki za linki przydadza sie i oczywiscie wazna jest dlamnie twoja wypowiedz bo widze ze rowniez kombinujesz pozytywnie hehhe czyli bardziej prubujesz samemu budowac niz z zestawow (tak mysle przynajmniej)
Karrex twoje wypowiedzi rowniearz sa wazne ze wzgledu na twoje doswiadczenie wystarczy spojrzec ile postow pomocnych jest twoich (wiekszosc na forum)

Teraz tak jezeli chodzi o sformulowania typu licz sily na zamiary , czy ze jestem poczatkujacy to doskonale zdaje sobie z tego sprawe i gleboko biore to pod uwage.
Tak samo wielkosc moich planow na skale 1:50 (tu do Trytona licze sie z tym i powiem im wiekszy dla mnie lepiej wiecej frajdy tylko miejsce musze znalezc :D) i rowniez rozumiem to jak juz nie jeden napisal ze to plany dlugo letnie...

Co do wyboru nawet zeby zaczac ta przygode sklonily mnie trzy rzeczy
1. Hachett umozliwia mi zrobienia czegos pieknego w cenie drogiej, tzn ze bedzie to wartosciowe jak nie w cenie to przynajmniej dla mnie, a zarazem na raty. Niestety niestac mnie na kupno zestawu ze sklepu gdzie licze pozadny - pozadny zestaw to minimum 300-500 € i w gore.
2. Prenumerata sprawia ze czekam z miesiaca na miesiac albo i dluzej jak sie okazuje <ouch> i z niecierpliwoscia skladam swoj wymarzony statek. To sprawia adrenaline, emocje i jeszcze wieksze zadowolenie z pracy codziennie spogladajac a co by tu jeszcze polepszyc. W przypadku modeli skladanach w zestawach (nie jestem na gwalt obeznany ale za mlodu skleilem jedna wielka motorowke rc, pare czolgow i samolotow z plastiku) jest to fajne ale nie sprawia tej przyjemnosci mi, gdyz kupie drogi model napale sie i zloze go w tydzien siedzac nad nim dzien i noc a potem bede znowu mialczal ze niemam kasy na nastepny i ze niemam co robic...
3. Poniewaz akurat wyszedl statek z filmu ktory bardzo lubie #:D Bo podejrzewam ze nie zauwazylbym w sklepie nic podobnego gdyby nie ten film. Victory w niemczech juz sie konczy ale nie spojrzalem na ten magazyn ze wzgledow finansowych i tak bylo by przy kazdej gazecie tu wygrala Perla :P <alejaja> I pomimo ze jak bylem maly chcialem isc do szkoly marynarskiej i co roku bywalem nad morzem to jednak te zeglarskie pociagi zagasly moze cos sie spowrotem pobudzi <super>

To sa trzy punkty dlaczego wogole zaczolem po pierwszych dniach dzieki wam forowicze widzadz pomoc i wiele ciekawych artykulow bardzo mnie to wciaglo. I dlatego chce zeby moim drugim modelem bylo cos co zrobie recznie sam, moze nie wyjdzie za pierwszym razem ale wyjdzie za kolejnym. Moze nie bedzie doskonale ale bedzie dokladne na moje sily.

Takwiec licze sily i licze motywacje czy ambicje, wynik bardzo wysoki bardziej bym liczyl pieniadze ;P do zrealizowania dlatego tymbardziej podoba mi sie pomysl dlubania samemu gdyz moge w kazdej chwili jak mam jakis grosz poprostu kupic kawalek drewna i strugac.

To chyba byloby co do komentarzy dalej jesli chodzi co do moich przemyslen patrzac na wasze niusy to jak pisalem Dzonka odpada ale jest brana pod uwage. Co do Dauntless czy Victory a nawet co sie okazuje do Endeavour ktora byla rowniez odwzorowana na Victori, uwazam ze faktycznie jak narazie to za duzo i poczekam na wieksze predyspozycje.

http://www.imgbox.de/user.../Uy5CPJn4xD.png

No i oczywiscie naszedl nastepny dylemat czy Endeavour zrobic jak na filmie czy jak w histori z drugiej strony 3 takie same statki to troche lipa :P

http://www.imgbox.de/user.../6hcmY8AIUl.png

czyli z 7 (6 + Dzonka) zostaja 3 Tryton dzieki za linka od mellpapa fajnie byloby zeby pokazal jak zrobic Zemste Krolowej Anny bede czekal z niecierpliwoscia na niusy. Czyli mamy dwa Latajacy Holender i Interceptor i powiem wam szczerze ze tu rozgrywa sie chyba caly dylemat. Z mila checia zrobilbym Interceptor ale niemam planow Jeszcze raz prosze jesli ktos ma plany Interceptor czy Lady Washington o niusa (Tryton jakbys znalazl lub przypomnial sobie o tej relacji bede wdzieczny bo ja juz szukam ktoras dobe i bez rezultatu...) Z drugiej strony wiekszosc glosuje na Holendra i t»nie dokonca sprawa prosta bo jednak chcialbym bardziej dokladego go zrobic tyle co juz wiem to ze original mial ok 170 ft dlugosci i po przeskalowaniu mellpapa jest on za maly ciutke. Bardziej odpowiada niemieckiej relacji, a wiec jak jezeli bym sie skusil to w polaczeniu zewnetrznym jak mellpapa wewnetrznym jak Czarna perla czyli z 3 pokladami i skala jak w relacji niemieckiej (wczoraj pisalem do kolesia o plany zobaczymy czy odpisze)

http://www.imgbox.de/user.../H4Kjeu0JR3.png

Tak wiec na koniec zapraszam do rozmow z waszej strony czy pomocy ja modelarzem nie jestem ale sprawia mi przyjemnosc dlatego ambicje nie pozwalaja mi zyc bez tego dlubania <hura>
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-14, 20:55   Endeavour

No tak, trochę zapomniało mi się, że trzeba oddzielać fakty od fikcji. Zestawowy Endeavour jest barkiem z pierwszej ekspedycji James'a Cook'a i nie ma nic wspólnego z filmowym okrętem :oops: o tej samej nazwie, więc informacje można uznać za niebyłe ;-) .
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-05-14, 21:18   

Tak jak dobrze wyszukiwałem i przeczytałem to w filmie nie ma żadnego statku ani repliki, która odpowiadałaby historycznej nazwie i wyglądowi znanych żaglowców. Statki te były jedynie wzorowane na takowych z XVII - XVIII w. Czyli albo wygląd podobny albo nazwa, ale żaden nie był realny w obu kwestiach.
Jedynie Latający Holender nie jest w 100% fikcją, ponieważ są o nim legendy i Zemsta Królowej Anny, który istniał, lecz jak cala reszta został zmodyfikowany czy może stuningowany do potrzeb filmu. Tak więc jeśli chodzi o statki z Piratów z Karaibów to wszystko nie ma do końca określonego schematu. Może i też dlatego łatwiej mi jako początkującemu skupić się na takich statkach i ćwiczyć modelarskie techniki i rzemiosło. Nikt nie powie przynajmniej, że ten statek był tak kołkowany a nie inaczej - na przykład :-D czyli jest dopuszczalna tolerancja błędu :-P
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-12-12, 10:35   Statki w Piraci z Karaibow

Chciałbym trochę odświeżyć temat i opisać wszystkie statki które ukazały się w serii Piraci z Karaibów. Poprzednie posty były dobre lecz również nie do końca rozszerzone i brakuje paru żaglowców. Tak wiec poniżej zamieszczę listę a w późniejszym czasie opisze każdy po kolei, chciałbym zaznaczyć jeszcze raz ze będą to opisy statków z planu filmowego Disneya. Wzorowane na replikach lub okrętach które do dziś lub niedawnych czasach jeszcze pływały na naszych wodach. Informacje zaczerpnięte z angielskiej Wikipedii o Piratach z Karaibów która bardzo obszernie odwołuje się do filmów, wywiadów za kulisy, książek, itp maniakalnych fanów tej sagi...

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perly

- Czarna Perla (Black Pearl) na podstawie statku Sunset
- HMS Dountless na podstawie HMS Victory
- Interceptor na podstawie Lady Washington

Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka

- Latający Holender (Flying Dutchman) na podstawie Vasa
- Edinburgh Trader na podstawie HMS Bonty

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

- HMS Endeavour na podstawie HMS Victory
- Dżonka (Junk) na podstawie Chińskiej Junki

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

- HMS Providence na podstawie HMS Suprise
- Zemsta Królowej Anny (Queen Anne's Revenger) na podstawie Sunset
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu