SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje i pytania
Autor Wiadomość
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-01, 22:30   

Emil mam pytanie odnośnie forniru powyżej linii wodnej. Napisałeś na Kodze że zaczynasz malować fornir czerwoną bejcą. Napisz proszę jaka to bejca i jaka jest technika malowania forniru. Malujesz cały liść forniru czy poszczególne, już pocięte listewki. Malujesz na kadłubie czy przed przyklejeniem. Dlaczego pytam... Ciemne pasy poszycia są "załatwione" przez ciemne drewno grubszych listew odbojowych. Czerwone drewno to wiadomo fornir i bejca lub sam fornir o czerwonym odcieniu. Problem pojawia się przy wąskich białych pasach po obu stronach listew odbojowych. Chciałbym żeby były one z możliwie jak najjaśniejszego drewna więc bejcowanie czerwienią na kadłubie raczej odpada. Pojawi się też pewnie problem z dokładnym wyznaczeniem przebiegu ciemnych odbojnic bo jasny fornir musi się znaleźć pod nimi i musi odrobinę spod nich wystawać. Napisz proszę jak zamierzasz to ogarnąć. Jest to dla mnie ważne bo kiedy za 2 tygodnie wrócę do mojego warsztatu chciałbym zacząć pomału ten etap budowy.
 
 
REKLAMA

Posty: 2
Wysłany: 2009-02-17, 21:16   

 
 
NEMO
neofita

Posty: 2
Skąd: SIERADZ
Wysłany: 2009-02-17, 21:16   

Witam.
Przeglądając "relacje z budowy" nie otwierają się zdjęcia.Czy można coś z tym zrobić?
 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-21, 20:46   

Mi się też nie otwiera :-(
 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2009-02-22, 12:48   

Faktycznie, to z powodu nieaktualnych linków do fotek. Jak znajdę chwilę czasu poprawię to i zamieszczę fotki w naszej galerii wewnętrznej lub w oddzielnej witrynie.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu