SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Revell] HMS Victory / 1:225
Autor Wiadomość
W3r3w0lf
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Nottingham
Wysłany: 2012-12-25, 15:02   [Revell] HMS Victory / 1:225

HMS Victory - Revell - 1:225



Firma : Revell
Skala : 1:225

Elementy : 261
Długość: 400 mm
Wysokość 330 mm
Trudność: 5

Tak jak pisałem w poście Pawła, dostałem pod choinkę HMS Victory - Revell w skali 1:225. Jak bym miał mało pracy z SOTS :-/ . W najbliższym czasie nie omieszkam wkleić zdjęcia oraz napisać jak daleko już posunęły się prace nad SOTS.
Co do HMS Victory na razie trwają prace przygotowawcze tzn.:
Przegląd części,
czytanie opisów osób które już skleiły ten model
oraz zastanawiam się nad metodą malowania - pędzelek czy Airbrush (jeżeli chodzi o to drugie, to tylko w przypadku części które można by pomalować przy jego pomocy).

Przeglądając internet spotkałem się z czymś takim:

TAMIYA FINE SURFACE PRIMER

ciekawe czy ktoś to może stosował tego typu podkład wcześniej i wie może czy warto go kupić .
_________________
Pozdrawiam
Michał

"Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każde odrzucenie niewłaściwej próby stanowi kolejny krok naprzód."
Thomas Edison
 
 
REKLAMA

Posty: 13
Wysłany: 2012-12-25, 17:15   

 
 
KHOT
dejman

Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-25, 17:15   

Od siebie polecę podkłady Gunze - genialna jakość (farby zresztą też lubię zaraz obok emalii Modelmaster).
 
 
ppawpp
Nadkapitan


Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-28, 22:37   

Cześć Michał, ja stosuje podkład marki Valleyo, kolor szary, przekonałem się, że farba na podkładzie lepiej kryje. Stosowałem go zwłaszcza przed malowaniem kadłuba. Resztę maluję przy pomocy pędzli. Co do prezentu to przekonasz się że skala modelu może być ciut za mała, ale koniowi w zęby itd. :mrgreen:

Ja przebywam poza macierzystym portem dlatego wszelkie prace są wstrzymane
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
 
W3r3w0lf
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Nottingham
Wysłany: 2012-12-28, 23:16   

Ja po pomalowaniu podkładem zauważyłem ze jest masa nie dociągnięć w odwzorowaniu do oryginału . Do tego farbki w zestawie są nie do użycia bardzo słabe krycie . Reszta części jeżeli chodzi o odlew poniżej norm wyprowadzenie tego modelu na prosta graniczy z cudem. Nie polecam zakupu no chyba ze dostaniesz go za darmo w prezencie . Aż dziw bierze ze firma która od lat daje nam wspaniale modele produkuje takie dziadostwo . Do tego kolory które każą zastosować w modelu nie maja nic wspólnego z oryginałem :-/ .
_________________
Pozdrawiam
Michał

"Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każde odrzucenie niewłaściwej próby stanowi kolejny krok naprzód."
Thomas Edison
 
 
KHOT
dejman

Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-31, 17:49   

Bądźmy szczerzy: tego typu zestawy, a Revell ma podobnych (z czego większość lotniczych) sporo to głównie produkty "prezentowe" i jakość jest jak by tego nie określać - poniżej przeciętnej. Jeżeli chodzi o farby revella, to nie są takie straszne moim zdaniem, chociaż do najlepszych nie należą. Jeżeli chodzi o krycie, to wszystko zależy od koloru i z niektórymi (żółty, niektóre czerwone) w najlepszych farbach możesz mieć problem jeżeli nie dasz dobrego podkładu. Sam wybór farbek też ma spore znaczenie: od siebie ponownie polecam: modelmastery olejne, gunze i citadel (do figurek warhammera, szczególnie metalizery).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu