SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Model treningowy dla początkujących - DŻONKA -
Autor Wiadomość
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2013-01-27, 12:47   

Mi się wydaje tak :mrgreen:

Masz chęć zbudować dżonkę to zbuduj

Mi budowa zajęła 10 dni, więc można to zrobić w przerwie między paczkami od DA :-)

Fakt że jest brzydka i nikomu się nie podoba, a niektórzy nawet się nią brzydzą ;-) ,,, ale jak już się ją zbuduje, to wydaje się całkiem fajna. A gotowy modelik cieszy podwójnie.

A te dwa tygodnie, czy nawet miesiąc poświęcony na budowę dżonki, to naprawdę niewiele w porównaniu z około 3 latami spędzonymi na budowie Vitka.
_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
REKLAMA

Posty: 5606
Wysłany: 2013-01-27, 20:33   

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-27, 20:33   

Hydronik napisał/a:
...
robienie 4 modeli jest dla mnie normalką ważne aby je ukończyć
(...)
Są tacy tytani modelarstwa jak KAROL
...

Do tytana modelarstwa to mi bardzo daleko :-D . W stoczni 3 jednostki :-P
Moje obecne podejście do modeli wynika z mojego charakteru, uwielbiam detal, szczegół (i gdy moja wiedza została jakoś "wzbogacona", to staram się teraz wprowadzić ten "szczegół", czyli dodać to coś co spowoduje, że mój model będzie niepowtarzalny wśród setek takich samych modeli). Długie przerwy w budowie modelu często wynikają właśnie przez poszukiwanie rozwiązań danego detalu.
Zawsze lubiłem cyzelować szczegóły i najwięcej frajdy sprawiało mi (nadal sprawia) sam fakt robienia czegoś czy tworzenia, efekt końcowy jest sprawą drugorzędną (ten znam już, bo mam go w swojej wyobraźni ;-) ). Jednocześnie dość szybko się nudzę jakąś czynnością, dlatego często "przeskakiwałem" z jednego modelu na drugi, no i wolę przerabiać modele niż budować je od początku, poprawnie ;-) .
Teraz wróciłem (po ośmiu latach :shock: ) do galeonu DeA (jeszcze SJB ;-) ) i rozgryzam szkutnictwo, architekturę i zdobnictwo XVII wieku - baroku (wczesnego i dojrzałego) - wreszcie chcę ukończyć zdobienia pawęży, a przy okazji zmienię to, co nie podoba mi się w rozwiązaniu DeA.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu