SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Modelarz] Holk / Dyskusje
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-02-05, 15:30   [Modelarz] Holk / Dyskusje

No ładnie to poszycie wygląda, równiutko.
Ten klon też nie najgorzej. O klonie czytałem, że ma "błyszcz" (jak dąb), ja osobiście błyszczu nie lubię (na modelu nie wygląda dobrze), ale na fotkach tego nie widzę.
Napisz jeszcze parę słów o szczegółach, których nie widać ;-) , czyli z czego plany, jaka skala, z czego szkielet, plankowanie dwu czy jednowarstwowe, coś o zamierzeniach (czyste drewno, bejca, kolor???). Widzę początek kołkowania.

Powodzenia
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 28
Wysłany: 2013-02-05, 22:53   

 
 
oligator
sternik

Posty: 28
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2013-02-05, 22:53   

Witam.
Dzięki za pochlebstwa :mrgreen: Błyszcz o który pytasz faktycznie jest ale naprawdę w bardzo małym stopniu (też nie lubię tego efektu). Zaczynając budowę zastanawiałem się nad innym gatunkiem, ale powiem że jestem miło zaskoczony, bo obecny efekt jest -jak dla mnie-zadowalający, a listewki świetnie się zachowują podczas gięcia.
Plany zaczerpnąłem z Modelarza nr 6-7/1971 na podstawie opracowania Jerzego Litwina. Model wykonany jest w skali 1:50 i całość łącznie z bukszprytem wynosi 34,7 cm długości, szerokość na linii wodnej 8,9 cm. Szkielet wykonałem z najbardziej prymitywnej 4 mm sklejki jaką miałem pod ręką :-D natomiast listwy poszycia układam na "gotowo" - jedną warstwę.
Co do barwienia modelu to w początkowym zamiarze miałem "kolorować" ale klon okazał sie być na tyle wdzięcznym materiałem że pozostawię go w naturalnym kolorze jedynie woskując całość.
Kołki które widać to próba, wiem wiem nie powinna odbywać się na modelu, ale na szczęście tylko 4. Kołki drewniane z 4 gatunków drewna. Całość w przyszłości będzie zakołkowana prawdopodobnie bambusem, ale jak ktoś ma lepszą propozycję odnośnie gatunku drewna na kołki to chętnie posłucham, bo bambus nie do końca mnie przekonuje.

Pozdrawiam
Oli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu