SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
LA BELLE, 1684
Autor Wiadomość
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-01-24, 08:27   [La Belle] Stocznia

Witam.
Wczoraj zrobiłem stocznie do LB ale na zdjęciach widać że jest nie skończona i nie jest ustawiona na odpowiednią wysokość. Dziś będę kończył bo wczoraj było już za późno.







Stocznie wzorowałem ze zdjęć z różnych forum i uznałem, że ten typ stoczni będzie dla początkującego najlepszy, czy na pewno nie wiem, czas pokaże.
_________________

 
 
REKLAMA

Posty: 254
Wysłany: 2013-01-29, 08:40   [La Belle] Stocznia - poprawka

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-01-29, 08:40   [La Belle] Stocznia - poprawka

Witam, nie obyło się bez problemów co do wykonania stoczni. Po wycięciu i wstępnej przymiarce okazało się że rufa i wręga nr.17 za cholerę nie mieszczą się na swoim miejscu. Sprawdzałem, mierzyłem, przymierzałem i dzięki internetowi doszedłem co jest nie tak.



Jak widać na zdjęciach przerwa między stocznią, a rufą jest znaczna i okazało się, że źle wyciąłem kształt kadłuba w stoczni i stąd całe kłopoty. Nie chciało mi się wycinać otworu, kształtu kadłuba na nowej płycie ( też nie miałem drugiego arkusza planów którego użyłem do zbudowania stoczni) i dokleiłem odpowiednie kawałki których brakowało przy rufie. Po wyschnięciu kleju i wstępnym przymierzeniu wszystko pasuje i chyba jest tak jak być powinno. Przy dziobie też muszę nanieść małe poprawki i ten etap będę miał za sobą.
Tu widać jak wyglądały elementy które musiałem dokleić:



Pozdrawiam.
_________________

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-01-30, 16:34   [La Belle]

Witam,
Nie obyło się bez kolejnych poprawek gotowych już elementów tym razem część rufowa.




To było na początku:



W piątek doszły cegły które zamówiłem na allegro więc dziś wykładam kuchnie cegłami żeby była już skończona.
_________________

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-02-18, 10:20   [La Belle] Kuchnia

Całe popołudnie zeszło mi na układanie cegiełek w kuchni, pracy dużo, a efekt mało widoczny. Cegiełki są wykonane z gipsu z barwnikiem, a przyklejałem je na Pattex Express i na razie jakoś się trzyma.






[EDIT]
Polecam temat:
» Kambuz / Kuchnia i piece na dawnych żaglowcach
http://santisimatrinidad....opic.php?t=2054
_________________

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-02-18, 22:14   [La Belle] Kuchnia cd.

C.d prac przy kuchni - "ruszt". Został wykonany z miedzianego drutu fi 1,4 mm "rozklepanego" na kwadrat, odpowiednio wygięty i poczerniony.







[EDIT]
Polecam temat:
» Kambuz / Kuchnia i piece na dawnych żaglowcach
http://santisimatrinidad....opic.php?t=2054
_________________

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-02-21, 09:58   [La Belle]

Powoli powstaje dziób.




Tak mi wyszedł dziób:



Zrobiłem też wpust na kilu i stewie dziobowej na przyszłe poszycie.




Dziś klejenie wręg.
_________________

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-02-28, 09:17   

Pokrótce chciałbym pokazać jak odrysowuje, jak nanoszę na listewkę i jak wycinam wręgi do LB.

Pewnie Ameryki nie odkryłem z moim sposobem na wykonanie wręg, nigdzie tego sposobu nie widziałem ( muszę to opatentować) jako że jestem prostym chłopkiem z Ustki posilę się cytatem:
"Jak to się robi, a robi się to tak"
Na początku odrysowuję połówkę wręgi na kalkę (dość proste, ale trzeba się starać)


Następnie odbijam kształt połówki wręgi na kartkę bloku milimetrowego i odbity kształt poprawiam ołówkiem.


Następnie kalkę z odrysowana połówką wręgi składam na pół w osi wręgi i odbijam ją na kalce i w ten oto tajemniczy sposób powstaje mi cała wręga ( nawet Dynamo z Discovery Chanel nie wie jak to się dzieję)

To co się odbiło poprawiam ołówkiem żeby było ładniej i lepiej widoczne bo kształt może się zatrzeć ( i co wtedy?)

Więc biorę kalkę i to co na niej się odbiło odbijam na litewkę oczywiście są to odpowiednie elementy składowe wręgi na całą wręgę (ha masło maślane)


Tak wygląda u mnie listewka z naniesionymi elementami składowymi na całą jedną wręgę.


Tak wyglądają owe elementy po wycięciu i wstępnym przymierzeniu do mojej wręgi.



Później na bloku milimetrowym "odbijam", nanoszę ważne punkty wręgi po przeciwnej stronie jej osi i owe punkty łączę ze sobą ( chyba w tym roku na maturze będą zadania tego typu " Połącz zaznaczone punkty i napisz co Ci wyszło")




Reszta w następnym odcinku pod tytułem KNOW HOW oj jakoś tak.
_________________

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-02-28, 09:24   [La Belle]

Witam, chciałem pokazać drugą część mojego sposobu wykonania wręg.


Wycięte wcześniej elementy wręgi szlifuje powierzchnie styku z kolejnym elementem wręgi na mojej super szlifierce czołowej.



Na wcześniej odrysowanym szablonie wręgi na bloku milimetrowym układam elementy wręgi i sklejam po dwa elementy na raz i układam no to obciążenie. Po kilku minutach cykl powtarzam i tak do sklejenia całej wręgi( po między blok milimetrowy, a wręgę którą sklejam wkładam folie żeby klej nie przykleił się do bloku).



Gotowa wręga.

Wycinanie i powolne sklejanie wręg.
Na pierwszy "strzał" powstała wręga M (jeszcze nie szlifowane)




Po sklejeniu wręgi odkładam na noc pod obciążeniem do całkowitego wyschnięcia kleju.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu