SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
HMS Victory-stocznia remontowa
Autor Wiadomość
halny55
bosmat


Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-15, 12:47   [HMS Victory]

Witam,
właśnie otrzymałem przesyłkę z bloczkami i jufersami z GPM MODEL i mini gwoździki z RB MODEL. Chciałem zabrać się za dalsze prace przy ławach tarlepowych i jufersach, ale postanowiłem przed tym zmienić okucia steru i stewy. Chcę tu zastosować mini gwoździki imitujące nity. Dotychczas są to otwory nakłute ostrym szpikulcem. Myślę, że jest ich za dużo.



Stare okucia. Będzie mniej otworów, nowe zawiasy i zastosuję gwoździki.
 
 
REKLAMA

Posty: 46
Wysłany: 2012-11-16, 17:57   [Victory] Renowacja steru

 
 
halny55
bosmat


Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-16, 17:57   [Victory] Renowacja steru

Witam.
Męczarni w stoczni remontowej ciąg dalszy. Jak już wspomniałem w poprzednim poście, zabrałem się do poprawienia steru, a ściślej mówiąc do zmiany okuć. Z blachy mosiężnej 0,3 mm wyciąłem paski i uformowałem z nich tuleje zawiasów. Blaszka jest na pewno za cienka :-/ . Powinna mieć gr. 0,5 mm, ale nie mam innej. Następnie, posiłkując się taśmą "dwustronną", zawiasy przykleiłem do steru. Otworki wywierciłem wiertłem 0,5 mm. W otwory wcisnąłem gwoździe mosiężne o średnicy 0,5 mm i o średnicy łba 0,8 mm. Musiałem je deczko skrócić, gdyż ster ma grubość 2,8 mm, a gwoździe są długie na 3 mm.
Podobnie zrobiłem z zawiasami na stewie. Rysy, które widać na zdjęciu, nie są rysami na drewnie :-( . Kadłub już przedtem pokryłem 1 warstwą lakieru i są to ryski lakieru. Przy następnej warstwie lakieru na pewno znikną. Kurcze, kłopoty ze wzrokiem zaczynają dawać znać o sobie. Muszę sprawić sobie jakieś modelarskie szkiełka. Może koledzy mi poradzą, gdzie je nabyć?
Mamy już weekend, więc życzę kolegom dobrego wypoczynku i twórczej weny przy modelowaniu <beer> .
Pozdrawiam :-)















_________________
Kłaniam się,
Jurek

 
 
halny55
bosmat


Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-01, 12:59   Victory - furty działowe

Witam ponownie. Ostatnio udało mi się wykonać furty działowe. Po wycięciu szablonów z kartki papieru w kratkę, żeby sobie ułatwić wycinanie otworów, przykleiłem je do burt. Z pasków forniru (lime strips), po uprzednim zabarwieniu czarnym markerem, wyciąłem furty o wymiarach 5X5 mm i wkleiłem w wycięte otwory. Bardzo to żmudna praca. Nabawiłem się odcisku na kciuku.






























Dodatkowo dorobiłem otwory w dolnej części rufy na łańcuch połączony ze sterem.

_________________
Kłaniam się,
Jurek

Ostatnio zmieniony przez halny55 2013-03-01, 13:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu