SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] rozen - Dyskusja
Autor Wiadomość
rozen
junga


Posty: 6
Skąd: Trajsiti
Wysłany: 2013-03-19, 15:06   [Sovereign of the Seas] rozen - Dyskusja



Witam wszystkich.

Przyszła na mnie pora. W końcu udało się doprowadzić do porządku dom, wyeksmitować córkę na nowe salony i przygotować sobie "norę" do budowy Władcy Mórz. Wygląda na to, że dopóki zima za oknem to nie zostanę zagnany do pracy na roli w ogrodzie i będzie trochę czasu na przyjemności.

Nie spodziewajcie się po mnie jednak szczegółowej relacji z budowy bo po prostu czas mi na to nie pozwala, a każdą wolną chwilę wolę poświęcić w pełni na modelarstwo niż robienie zdjęć i dokładne dokumentowanie. Mam nadzieję, że wybaczycie.

W momencie kiedy rozpocząłem, do mojej skrzynki trafił numer 22 więc cały szkielet miałem skompletowany.

Po złożeniu stępki i wręg "na sucho" wyrobiłem sobie opinię na temat jakości części od DeA. Niestety, opinia nie nadaje się do zacytowania na forum, a na bana dla mnie za wcześnie :-D Jednym słowem mówiąc "krzywo" i to bardzo <cenzura>

Idąc tropem forum (tak, tak śledzę Wasze relacje) i czytając rady doszedłem do wniosku, że póki co odpuszczę reklamację i zobaczę jak się sprawy będą miały po osadzeniu całości w stoczni. Ruszyłem więc z przygotowaniem solidnej podstawy pod budowę (co widać na jedynym póki co załączonym zdjęciu).

Efekt okazał się zaskakująco zadowalający, stocznia "wyprostowała" wszyściutko elegancko i klej mógł pójść w ruch.

Obecnie jestem na etapie układania pokładników pod drugi pokład, postaram się wrzucić jakieś fotki jutro. Do tego momentu nie odnotowałem większych problemów z pasowaniem wręg i stępki, aczkolwiek niektóre z wręg trzeba było dodatkowo usztywniać bo zbyt luźno wchodziły w wycięcie.

Armatki i szalupę póki co sobie odpuszczam, przynajmniej do czasu jak zdecyduję się na kolorystykę modelu. Bardzo podoba mi się ten wariant i połączenie niebieskiego ze złotem i czerwienią:




A póki co to rzut oka na moje miejsce pracy wraz z plakatem motywacyjnym :-) i początki budowy stoczni.


http://s1326.photobucket....94a9c9.jpg.html

Jestem otwarty na krytykę i liczę na Waszą pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się problemów, za co z góry dziękuję.
 
 
REKLAMA

Posty: 113
Wysłany: 2013-03-20, 07:38   -Sovereign of the Seas-

 
 
Robert36
Porucznik


Posty: 113
Skąd: Skołyszyn
Wysłany: 2013-03-20, 07:38   -Sovereign of the Seas-

Mam nadzieje, że ostroga dziobowa nie jest jeszcze przyklejona na stałe? :-D
_________________


____________________
- Pozdrawiam Roberto -
 
 
rozen
junga


Posty: 6
Skąd: Trajsiti
Wysłany: 2013-03-20, 08:12   Re: -Sovereign of the Seas-

Robert36 napisał/a:
Mam nadzieje, że ostroga dziobowa nie jest jeszcze przyklejona na stałe? :-D


No nie jest. To tylko próba oszacowania gabarytów kadłuba :-)
_________________
rozen
To beer or not to beer, this is not the question!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu