SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
HMS Victory relacja prosto z Wysp
Autor Wiadomość
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2012-10-25, 17:02   

Cześć
Zabrałem się za kolejną rzecz spędzającą sen z moich oczu :x . A mianowicie mocowanie ław wantowych i odciągów jufersów.
DeA proponuje zawijać drut na 2mm listewce i takie cóś wychodzi:


(zdjęcia zaczerpnięte z oficjalnej relacji na ModelSpace: http://forum.model-space....?g=posts&t=3242 )

Mnie się trochę nie podobały, więc zrobiłem swoje używając szpilek :

Jako, że te mnie zadowalają to zostało mi jeszcze jakieś 120 do zrobienia. Nie mam na razie pojęcia jak ominę furty działowe. Acha i jeszcze dla tych co nie przykleili ław wantowych. Zamocujcie sobie najpierw wszystkie furty, które są pod ławami, bo później będzie "płacz i zgrzytanie zębów" o słownictwie nie wspomnę <cenzura> Ja za bardzo uwierzyłem w DeA i czeka mnie niezła gimnastyka <ouch>
_________________
Pozdrawiam Przemek


 
 
REKLAMA

Posty: 37
Wysłany: 2013-01-20, 16:19   [HMS Victory]

 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2013-01-20, 16:19   [HMS Victory]

Witam
Pomału pcham cały ten projekt od przodu ;-) . Lustro dostało trochę ozdób. Metaloplastyka by DeA i moje malowanie:



Zaczęły się sznureczki. Na pierwszy ogień poszły wanty fokmasztu. Wydawnictwo proponuje wiązanie węzłem płaskim ja spróbowałem naśladować oryginał. Trochę to trudne przy zbudowanym maszcie, ale jakoś sobie poradziłem:


pierwszy węzełek



następnie kilkakrotnie owijałem wanty i owijkę dopychałem pensetą w stronę masztu jednocześnie napinając nitkę. Dlatego wanty "przykrokoldykowane " do podstawy


i tak się razem układają

A końce talrpowe wykonałem tak:




Jak widać jestem daleko za Dziadkiem chociaż u nas kolekcja jest już dawno zakończona <sorki>
_________________
Pozdrawiam Przemek


 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2013-03-06, 22:01   

Witam
"Koledzy" na Kogdze "łagodnie" zwrócili mi uwagę, że moje wanty to są do d..... Jako, że powinny być owinięte . Pierwsza w całości a pozostałe w miejscu styku z masztem. W związku z czym skonstruowałem sobie taką maszynkę:

Trochę się naraziłem synowi za te klocki, ale jakoś go udobrucham. Wanty po owinęciu wyglądają tak:
_________________
Pozdrawiam Przemek


 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2013-03-21, 11:19   [HMS Victory]

Witam
Może metoda zaczerpnięta z angielskiego forum komuś się przyda. Jestem na etapie wykonywania siatek na hamaki. Z góry wydawało i się, że ustawianie ramek zgodnie z sugestią instrukcji, będzie lekko wk... <cenzura> ce. Dlatego zrobiłem tak:

1. Zostawiłem "wąsa" od spodu ramki


2. Gdzie się da nacinam delikatny rowek i nawiercam otworek


3. Efekt: ramki stoją równiutko (mniej wiecej :lol: ) nawet bez kleju




I zakończona pierwsza siatka :-)
_________________
Pozdrawiam Przemek


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu