Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Dyskusje / raikonen
Author Message
Yemar
Nadkapitan


Posted:    [Santa Maria] Dyskusje [ !!! ]

[quote="raikonen"]...
Kadłub nie ma konstrukcji wręgowej, skleja się go z elementów drewnianych, a potem szlifując wyprowadza kształt i tu moje pytanie do doświadczonych kolegów, jak nazywa się ta metoda budowania kadłuba, może jakieś rady chętnie połknę całą wiedzę jeśli ktoś z kolegów taką posiada i chciałby się nią podzielić.
...[/quote]
Nie wiem jak się nazywa ta metoda budowy kadłuba, ale ja na Twoim miejscu potraktowałbym to co jest jako kopyto i zbudował kadłub metodą kolegi Myszora.

Pozdrawiam,
Robert
 
 
REKLAMA

Posted:    [Santa Maria]

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posted:    [Santa Maria] [ !!! ]

No faktycznie niespodzianka niecodzienna :lol: zazdroszczę tego dreszczyku.

[quote="raikonen"]...
wykorzystam ten czas na dokładne przestudiowanie planów, przetłumaczenie instrukcji i zaplanowanie wszystkiego.
...[/quote]
No to, to koniecznie, bo już widzę, że skrajne boczne deseczki dajesz odwrotnie (dziobem do rufy) :lol:

[img]http://images34.fotosik.pl/630/356d193fc2a41fdbgen.jpg[/img]

Po sklejeniu i wyprofilowaniu już będzie skorupa kadłuba, po doklejeniu falszburt zostanie tylko plankowanie - dwa dni roboty :lol: - raczej nie dodawałbym sobie "zszywkowania" (do tego modelu), ale odrysowałbym elementy i kto wie czy za jakiś czas nie przydadzą się jako szablony do kopyta dla modelu [b]Santa Marii[/b] w skali 1:50 :lol: (będzie nieco mniejsza od Perły i w tej samej skali :lol: ).

Powodzenia i czasu dla żony i modelarstwa
  
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama