SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-09-04, 23:41   Hobby

Dzięki Emilu.
No cóż, jak pisałem Emilowi wykorzystuję zapał, który prędzej czy później się wyczerpie. Jak się wyczerpie to mam nadzieję, że Santisima będzie już ukończona. Bo jak jej nie skończę i nawet znajdę na szafie za 25 lat (patrz Santa Maria '86 :lol: ), to nie wiem, czy będę potrafił jeszcze coś zrobić :lol: .
Znam siebie. Jakiś czas temu pasjonowałem się entomologią - specjalność lepidoptera, a bardziej zrozumiale łapałem, preparowałem, kolekcjonowałem motyle (nawet hodowałem z jajeczek :lol: , również z gąsienic) trwało to 6 lat, i co??? od 17 lat nie miałem siatki na motyle w rękach. Po pasji zostało kilkanaście gablot z motylami (rodzime i egzotyczne), siatki entomologiczne i rozpinadła do preparowania (notabene w jednym z nich zacumowany jest San Juan Bautista :lol: , zasada działania rozpinadła, taka sama jak jig trzymający stewę).

Chrysiridia rhipheus z Madagaskaru.


Urania leilus z Brazylii.
Oba gatunki z rodziny Uraniidae i są to motyle z rodziny motyli nocnych (ang. moth), ale latają w dzień :lol:

Ps. Nie wspomnę o filumenistyce, filatelistyce (kilka dużych klaserów), numizmatyce (kilka ładnych kilogramów), skończywszy na płytach z filmami DVD (kilkaset tytułów). Żona mówi, że to trzeba leczyć :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 165
Wysłany: 2009-09-06, 19:22   

_________________

 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2009-09-06, 19:22   

Och, niezwykłe hobby, kiedyś musisz nam bliżej opowiedzieć o tym :)
natomiast z moich wieloletnich pasji piętnem odcisnęło się krótkofalarstwo. Zaliczyłem łączności ze wszystkimi krajami świata wg mapy politycznej , a według mapy krótkofalarskiej natomiast z 70% świata, z czego nazbierało się kilka albumów potwierdzeń łączności w postaci kart QSL ( podobnych do pocztówek) , kilku dyplomów i takie tam inne trofea, liznęło się trochę języków i jakby trzeba dogadać się nagle w jakimś zakątku świata , to pewno znalazłbym drogę do domu:))) ale to też temat rzeka i nie to miejsce , prędzej w Tawernie przy umilaczach :)))
co do sistema a la inglesi to muszę popatrzeć na parę obrazów okrętów armady i przyjrzeć się czy te elementy tam występowały, nota bene fajne tematy wyszperałeś, gratulacje :)
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-09-07, 01:16   Hobby

<dzieki> , krótkofalarstwo to piękne hobby, kilka lat temu przy poszukiwaniu materiałów do malowania LWOWA , poznałem tatę znajomej, który też jak Ty zajmuję się krótkofalarstwem. Niestety jego numeru nie pamiętam.

I jeszcze kilka okazów z kręgu dawniejszych zainteresowań (niestety nie z moich zbiorów :-( ).
Współczesna kolekcjonerska moneta kubańska z wizerunkiem ST.



Znaczki





_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-11, 12:00   

Szybki do latarni z czego wykonałeś ? To jest jakaś błona wykonana jako siatka i pozaginana? Jeśli tak to szacunek bo tak precyzyjne wykonanie. W takiej skali to masakra.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-09-11, 15:54   Szybki

http://santisimatrinidad....c.php?p=734#734

Jest to zrobione z kliszy ze starego zdjęcia rentgenowskiego. Preparuję to w ten sposób:
stare niepotrzebne zdjęcie rentgenowskie moczę w wodzie, następnie zeskrobuję zmiękczoną błonkę światłoczułą (to co jest zdjęciem) i pozostaje sztywna folia o niebieskim zabarwieniu, która idealnie nadaje się do szybek.



Zamiast kliszy rentgenowskiej można użyć grubszej folii z opakowań (np. kolekcji DeA w pierwszych 2 zeszytach elementy były pakowane w takie blistery).



Bezbarwną folię można pomalować lakierami transparentnymi (niekryjące, przeźroczyste) najlepiej w sprayu lub malować aerografem, z pędzla jeżeli są nierozlewne i szybkoschnące pozostają smugi.



Arkusiki grubszej transparentnej folii, bodajże A4, różne kolory można czasem kupić w punktach KSERO, gdzie bindują dokumenty - robią z nich okładki.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-09-15, 20:56   Latarnie

Właśnie skończyłem prototyp większej latarni do ST.
Do porównania zamieszczam latarnię galeonu San Juan Bautista.


sjblatar05.jpg

Latarnia do Santisimy Trinidad.




I latarnię z relacji Hamedala.


/woskowy model/

I gotowy odlew /metoda na wosk tracony/.




http://www.shipmodels.com.ua/catalog/Lanterns
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-28, 11:24   

Karol powiedz jak sprawa będzie wyglądała z końcówką podłużnicy. Na moje oko to wypadnie ona akurat w środkowym oknie więc jeśli robisz je z przejrzystymi szybami to jak chcesz to rozwiązać? Wyposażenie tych pomieszczeń też robisz? Jeśli tak to na podstawie czego? Chyba niema żadnych wiadomości dostępnych na ten temat. Ja przynajmiej nie znalazłem.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-09-28, 14:51   Podłużnica

Witaj Darek.
Musiałeś nie doczytać w poście Parkiet. Okna robię nieprzeźroczyste, matowe (przynajmniej te na pawęży ;-) ), i dlatego zastosowałem folię przylepną na kliszy rentgenowskiej przez którą nie widać wnętrza (w tym podłużnicy). Nawet gdybym zastosował oświetlenie w górnym salonie (czego nie zamierzam), to też podłużnicy nie widać.




Sprawę jak wiesz, skomplikował czwarty pokład. Gdyby pokład się pokrywał z balkonem to bym wyciął ten fragment podłużnicy i wtedy parkiet byłby o jednym wzorze (np. szachownica u góry, a romby na dole) i szybki byłyby przeźroczyste. Myślałem o obniżeniu pokładu, ale nie dysponuję sprzętem do jego wycięcia no i utrudniony dostęp, odwiodły mnie od tego zamysłu i zastosowałem to rozwiązanie z folią.

Co do wystroju wnętrza to chyba (jeszcze nie wiem ;-) ) nie będę robił. Chociaż miałem takie ciągoty, żeby zrobić ściąganą pawęż (ale do tego byłyby potrzebne fotki salonu ST, przynajmniej takie jak poniżej).


/salon Caroline - niestety link mi gdzieś umknął).



Ups. Odpowiedź wpakowałem sobie do relacji :oops: . Muszę ją przeredagować :-/ :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu