SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje / Drozdek
Autor Wiadomość
Drozdek
junga

Posty: 8
Skąd: Darłowo
Wysłany: 2014-01-28, 20:21   Dyskusje / Drozdek

Takie pytanie, ktoś mógłby mi pomóc w założeniu tematu odnośnie relacjonowania kolejnego sklejania części? Model to Lotniskowiec Enterprise i zdecydowałem się, że jednak go dokończę tylko potrzebowałbym trochę rad i co i jak montować by nie popełniać gafy jak w przypadku ORP Jaskółka. Obejrzałem wszystkie relacje odnośnie sklejania Krążownika ZARA i pojawiło się wiele pytań co i jak sklejać, montować. Model ma tylko szkielet więc praktycznie początek i mógłbym dla Was relacjonować. ;-)


No to zaczynam swoją pierwszą relację ;-)

tak jak wspomniałem wcześniej szkielet zrobiony:



z poszyciem trochę się pospieszyłem bo nie miałem pojęcia, że wypełnia się konstrukcję pianką itp, dlatego wszelkie porady mile widziane (dolne poszycie z górną częścią można oddzielić bo skleiłem taśmą gdyż chciałem by było równo - ale wiem, że tak się już nie robi):



pojawił się również problem (prawdopodobnie ze skalą poszycia) bo "nie wystarcza" do samego końca i nie wiem jak mógłbym to naprawić :-(

_________________
Pozdrawiam
Piotr
 
 
REKLAMA

Posty: 8
Wysłany: 2014-02-06, 20:27   

_________________

 
 
Drozdek
junga

Posty: 8
Skąd: Darłowo
Wysłany: 2014-02-06, 20:27   

Sklejając "piętro" napotkałem problem, mianowicie mam mało instrukcji odnośnie zaklejania pod pasem startowym, w oryginale jest tylko jedna strona pokazana i mało co można się dopatrzeć:



dzisiaj tylko tyle zdążyłem zrobić niestety:



a całość na chwilę obecną wygląda tak (oczywiście jeszcze nie sklejone te dwie części):



edit:
Trochę wolnego czasu oraz mobilizacji i powstały wzmocnienia dodatkowe:

przód:



tył:



cały szkielet:

_________________
Pozdrawiam
Piotr
 
 
ppawpp
Nadkapitan


Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-07, 13:59   

Na początek to na pewno musisz poprawić szkielet kadłuba, gdyż krawędzie wręg pionowych nie licują się z krawędzią poziomego elementu usztywniającego, nie tworzą jednej płaszczyzny, przynajmniej tak to widzę na zdjęciach. Jak doprowadzisz to do ładu to oklej wszystkie krawędzie paskami papieru, można też kadłub wypełnić pianką (tylko nie wiem jaką masz skalę)
np.
http://santisimatrinidad....der=asc&start=0
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2014-02-07, 19:06   

Witam. Zgadza się Paweł ma rację ale ostrożnie z ilością pianki nie za dużo. Krawędzie kartonu zabezpiecz klejem np. kropelką ( nie będzie się " strzępił " ) a i szlifować można karton swobodnie. Póżniej trochę szpachli ( rzadko po piance powierzchnia jest gładka ), przejechać papierkiem idealnie do krawędzi wręg ( sprawdzaj listewką jak będzie się układało poszycie ) i powinno być ok. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
Drozdek
junga

Posty: 8
Skąd: Darłowo
Wysłany: 2014-02-09, 13:12   

ppawpp:
Wiem, że trzeba wyszlifować krawędzie ale czekałem aż klej dobrze zaschnie. Skala Lotniskowca Enterprise to 1:300

Andi, w "edit" jest wiadomość odnośnie dolnej konstrukcji

edit:

po dwóch dniach nieobecności, problemów z laptopem oraz przemyśleń odnośnie Lotniskowca pomyślałem by zrobić ponownie konstrukcję główną tym razem tylko z balsy by łatwiej się szlifowało bo tektura z której jest aktualnie wykonany szkielet jest bardzo gruba i w wielu miejscach nie będzie możliwości równego przyklejenia poszycia itp.
_________________
Pozdrawiam
Piotr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu