SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Hachette] U-96, skala 1:48
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2014-02-26, 20:25   

bo już drugi tydzień jest od pierwszej przesyłki :)
a tamtą dostałem w poniedzialek z rano
 
 
REKLAMA

Posty: 225
Wysłany: 2014-02-26, 20:52   

 
 
king666
Szyper


Posty: 225
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-26, 20:52   

Przesyłki będziesz otrzymywał co 4 tygodnie
 
 
Gość

Wysłany: 2014-02-26, 21:33   

tylko ze pierwsz przesylka to 2i3 numer
druga przesylka powinna byc 4i5 numer i dopiero wtedy co miesiac 4 kolejne numery
przynajmniej tak jest na ich ulotce informacyjnej
 
 
king666
Szyper


Posty: 225
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-26, 22:06   

Nic na ten temat tam nie ma :

"Z pierwszą przesyłką otrzymam numery 2 i 3 w tym jeden numer gratis oraz pęsetę w prezencie. Przy odbiorze zapłacę tylko 24,99zł.
Z druga przesyłką otrzymam numery 4 i 5 oraz prezent dla prenumeratorów – DVD.
Z trzecią przesyłka otrzymam numery 6, 7, 8 i 9 oraz prezent dla prenumeratorów – figurki załogi.
Co miesiąc będę otrzymywać kolejne cztery numery kolekcji U-96 w cenie 24,99zł za jeden numer.
Za pierwszą przesyłkę zapłacę przy odbiorze, za kolejne zapłacę przelewem lub na poczcie.
W każdej chwili mogę zrezygnować z prenumeraty."
 
 
Gość

Wysłany: 2014-03-08, 20:26   

Witam wszystkich. Na wstępie dodam, że jestem początkującym modelarzem, a z modelarstwem mam tyle wspólnego co za dzieciństwa kilkanaście samolotów po sklejanych. Miło wspominam te czasy więc postanowiłem, że modelarstwo będzie moim hobby.
Zamówiłem u-boota z kolekcj Hachette. Choć były małe problemy z zamówioną prenumeratą i kontaktem z Nimi, to otrzymałem pierwsze trzy części, a wysłali je do mnie 10 lutego. Co do plakatu to nie było go w zestawie i nie wiem co zawiera ten plakat. Było by miło jak by ktoś zrobił skan lub dobrą fotke i zamieścił go tu na forum. Obecnie czekam na drugą przesyłkę i zastanawiam się jak długo jescze będę czekał. Budowę u-boota zamierzam rozpocząć jak będę miał obie połowy szkieletu kadłuba. Mam tylko nadzieję, że wydawnicto Hachette nie zaprzestanie w połowie kolekcji wydawania następnych części, bo trochę się oczytałem trochę na ten temat i nie ukrywam, że bardzo bym się wku.....
Mam pytanie do starych wyjadaczy modelarstwa, jaki klej polecacie i kiedy rozpocząć malowanie elementów? Czy malować poszczególne elementy przed przyklejeniem, czy jak łódź będzie w całości? Mowa oczywiście o widocznych elementach łodzi.
 
 
king666
Szyper


Posty: 225
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-14, 21:03   

Anonymous napisał/a:
Mam pytanie do starych wyjadaczy modelarstwa, jaki klej polecacie i kiedy rozpocząć malowanie elementów? Czy malować poszczególne elementy przed przyklejeniem, czy jak łódź będzie w całości? Mowa oczywiście o widocznych elementach łodzi.


-Klej do drewna , ja używam patexa
- Klej do fototrawek Kropelka w żelu lub inne cyjanoakryle
- Co do malowania to trzymaj się instrukcji

A na marginesie to przyszły mi numery 4 i 5 oraz film DVD "Das Boat"
Fotki numerów zbędne ponieważ pokrywają się z numerami z wersji niemieckiej , znajdziecie ją tutaj :

http://www.u96-bauen.de/vorschau/
 
 
Gość

Wysłany: 2014-03-15, 10:17   

king666 napisał/a:
...
- Co do malowania to trzymaj się instrukcji.
A na marginesie to przyszły mi numery 4 i 5 oraz film DVD "Das Boat"
...


To będzie wszystko w instrukcji kiedy zacząć malowanie i jakimi kolorami?
Mnie też już przysłali 4 i 5 numer. Nie wiem jak innym, ale dla mnie nadają paczkę 10 dnia każdego miesiąca.
Bynajmniej te pierwsze dwie paczki tak zostały nadane.
 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2014-03-15, 14:29   

Musisz trochę poszperać jakimi kolorami były malowane okręty Kriksmarine jakimi kolorami były malowane wnętrza okrętu powinno to być w instrukcji i ile się nie mylę w Bismarcku podawali nr kolorów firmy Tamiya ale są zamienniki odpowiedniki itp to znajdziesz w sklepach modelarskich
A przy tej skali warto by było trochę postarzyć model czyli trochę plam rdzy ,smaru na silnikach przybrudzić schodnie drabinki et cet.
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu