SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Chaloupe, 1834 - Dyskusje
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-22, 13:13   Chaloupe, 1834 - Dyskusje

Dobra robota, prezentująca bardzo przydatne techniki na forum modelarskim (a do takiego w końcu pretendujemy ;-) ).

Jak widać modelarstwo na wysokim poziomie wcale nie wymaga "wyrafinowanego zmechanizowanego warsztatu" (czytaj frezarek górnowrzecionowych z suportami ;-) ), można wiele rzeczy wykonać "genialnie prostymi" metodami - ale mam pytanie: jak zmontowany jest ten "uchwyt" (dystans :?: :?: :?: ) brzeszczotu :?:

Drugie pytanie dotyczy ostatniego zdjęcia, czy kształt (zwężenia na końcach) uzyskałaś ręcznie (dłuto :?: piłka włosowa :?: ), czy mechanicznie (ścierarka tarczowa :?: wyrzynarka :?: inne :?: ) :?:

Nie jestem przeciwnikiem zmechanizowania (w wielu wypadkach ułatwia i przyspiesza pracę), ale poznanie nowych prostych technik jest po prostu bezcenne.
Powodzonka i czekam na kolejne odcinki.


Być może wychylam się przed szereg, ale luna prezentowała już metodę wycięcia rowka, szczeliny (zależy od szerokości dłutka) za pomocą nożyka i właśnie dłutka.






Może to jeszcze znajdzie się w relacji, więc jest to falstart z mojej strony, ale jak nie, to zostanie w dyskusjach (lub » Technikach modelarskich, bo warto to wyodrębnić, dla łatwiejszego szukania).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 9
Wysłany: 2014-08-23, 20:21   

_________________

 
 
luna
junga


Posty: 9
Skąd: :)
Wysłany: 2014-08-23, 20:21   

Witam,
jeśli chodzi o maszynki to nie jestem ich przeciwniczką, posiadam ich całkiem sporo, jednak czasami skala modelu, jak w moim przypadku 1/36 ogranicza ich zastosowanie.
W większej skali np. 1/18 czy 1/24 można już poszaleć z gadżetami.
Szalupa, którą buduję jest bardzo delikatna i dlatego większość elementów wykonuję manualnie.
Buduje to maleństwo dla własnej satysfakcji podpatrując lepszych ode mnie.

Piłka została wykonana z dystansu drewnianego o grubości wręg wklejonego między dwa klocki. Sam brzeszczot to w moim wypadku 4 szt. sklejone ze sobą.



Element z ostatniej fotki można wykonać na wiele sposobów, ja zastosowałam coś w rodzaju drewnianego imadła, element nakleiłam na taśmę klejącą która ułatwiła ustawienie elementu. Postaram się to pokazać w następnych postach.

Karolu to nie falstart, to inna szalupa, ale techniki będą się pokrywać.
_________________
Pozdrawiam Luna
 
 
Zbigniew
III Oficer


Posty: 141
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2014-08-29, 22:52   

Nie ma jak porządna robota i odpowiednie narzędzia. :-D
 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-29, 22:59   

Piękna i dokładna praca. Szkielet wyszedł super <super> . Zapowiada się piękny model.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu