SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Prywatne strony www
Autor Wiadomość
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2013-01-12, 18:04   Prywatne strony www

Witam
temat może nie całkiem szkutniczy ale trochę dotyczy szkutnictwa.
Istnieje możliwość wykonania dla zainteresowanych osobistych galerii www.(nazwastrony).pl i ustawienia i taniego hostowania na przyjaznym serwerze. Co posiada taka strona:
- rozbudowana galeria fotografii z wieloma możliwościami prezentacji
- intuicyjny interfejs obsługi przez właściciela
-możliwość dodawania stron
-blog
-księga gości
-możliwość zmiany wyglądu dla odwiedzających
-wtyczki społecznościowe
-odtwarzanie plików multimedialnych
W zasadzie wiele elementów które można umieścić nie są nawet w połowie zwykle użyte, choć oczywiście każdy wybiera bardzo różne funkcje.
Oczywiście niezaprzeczaną zaletą w porównaniu do darmowych stron, jest to, że nie ma na siłę dołączanych elementów reklamowych firmy i posiadacz takiej strony jest jej właścicielem i w każdej chwili może zrobić co zechce ze stroną.
Nawiązuję do tego jak przedstawia się sytuacja z naszym forum, gdzie nie możemy usunąć reklam i jakichś dziwnych dodatków, które jun.pl uszczęśliwia nas na siłę, nie wspominając o tym, jakie mogą być kłopoty z kopią bezpieczeństwa lub przeniesienia forum gdziekolwiek indziej.
Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
REKLAMA

Posty: 41
Wysłany: 2013-01-13, 00:10   

 
 
Pilar200
bosmat

Posty: 41
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-13, 00:10   

Osobiście uważam iż owa propozycja jest ciekawa, aczkolwiek jak by miał być rozwiązany temat opłat ?? "ogólna zżuta" "co łaska, ale nie mniej niż ..." , a może opłata członkowska :P czy jakoś inaczej.
Propozycja jak najbardziej realna do realizowania, bo te reklamy robią się co najmniej irytujące.
 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2013-01-13, 14:22   

Pilar200
przeniesienie naszego forum na własny serwer to zupełnie inny i odrębny temat ale też rozważam. To nie pociągnie za sobą kosztów dla użytkowników Naszego forum. Jest to dla mnie tylko kwestia techniczna, trochę skomplikowana z powodu braku dostępu do bazy danych, ale nie jest niewykonalna. Jest to kwestia rozważenia jeszcze.

Pisałem o wykonaniu osobistych - prywatnych stron www, bo nie wszystko co każdy robi można i da się pomieścić i prezentować na forum a jak widzę większość kolegów musi choćby umieszczać fotografie po różnych dziwnych serwerach ;) aby linkować do tych fotek.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2013-01-13, 15:53   

Emilius napisał/a:
Pilar200
.... a jak widzę większość kolegów musi choćby umieszczać fotografie po różnych dziwnych serwerach ;) aby linkować do tych fotek.


Dokładnie,,, jest to poważna bolączka,a forum robi się coraz ciekawsze i atrakcyjniejsze. umieszczanie fotek na innych serwerach i potem linkowanie do nich wymaga sporo czasu to raz a dwa często po jakimś czasie te fotki znikają, myślę że za kilka lat 80% relacji będzie w ogóle nieczytelna własnie z tego powodu.
Swoją drogą (nie wiem czy u Was też tak jest) ale u mnie reklamy dają się bardzo mocno we znaki choć wcześniej nie miałem z tym kłopotu.
_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2013-01-13, 16:09   

Jakie koszty ponosi osoba zainteresowana własną, prywatną stroną www w tym konkretnym przypadku?

Jeśli te koszty są w granicach możliwości przeciętnego użytkownika tego forum, to mam obawę czy nie będzie to przyczynek do jego zdechnięcia. Wątpię czy będzie się komuś chciało prowadzić własną stronę i dodatkowo powielać to na forum. Jeśli tak to z dużo mniejszym zaangażowaniem i z efektem jego ubożenia.

Może się mylę, ale dmucham na zimne, jako że połowa mojej tutejszej relacji już raz zrobiła wędrówkę z innego forum i sprawiło to spory kłopot.

Co na tę propozycję Wodzowie naszego forum. Karreks, Tryton jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2013-01-13, 16:11   

Co do reklam to sprawa jest dla mnie nie tylko irytująca, ale nie określę tego dosadniej. Nie rozumiem jak mogło dojść do sytuacji , gdy abormedia pod różnymi formami i postaciami zawładnęła rynkiem i wszystkimi stronami ( poza prywatnymi) tak jak NASK rejestracją domen, i wszędzie umieszczają skrypty czy tego chcemy czy nie. Tak jest i tutaj. Adblock jest nieskuteczny w momencie wstawienia reklamy w samą konstrukcję forum , a to forum jest zmodyfikowane właśnie. Niestety nie potrafię tego wyeliminować aby Wam ułatwić życie i to mnie też trochę dręczy. Tak na prawdę mamy forum i nie mamy za wielkich mozliwości zmian z powodu ograniczeń jakie narzuca jun.pl

S.M tak, tutaj masz całkowitą rację co do znikania fotek, to jest standard na serwerach darmowych. w taki sposób można utracić całą dokumentację fotograficzną i całe galerie.
To tylko jeden z plusów mieć własną stronę na którą lub z której można odtworzyć historię budowy swojego modelu.

Dziadek, też rozważałem taką opcję, że mogłoby to być przyczynkiem do zamarcia ruchu. jest jednak jeden pozytyw o którym pisałem wyżej. Osobista strona jest świetnym miejscem zarówno na wstawianie swoich fotografii które nie zginą, a kopiowanie tekstu sprowadza sie do ctl +C i ctrl +V by wstawić na forum , gdzie mozna rozmawiać i dyskutować.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-13, 22:23   Relacje na forach

Z perspektywy czasu korzystania z internetu (sporo portali modelarskich już nie ma) utwierdzam się w przekonaniu (i doradzam to każdemu), że żeby nasza praca miała sens najlepiej prowadzić równoległe relacje na co najmniej dwóch, trzech portalach modelarskich plus własny blog. Zapewne nie jestem osamotniony z takim zdaniem, większość kolegów modelarzy, których znam w "realu" i tych "wirtualnych", udziela się na kilku forach.
Tak jak napisał Emil opracowujemy raz, a potem opcja kopiuj, wklej na pozostałe fora - to jest włącznie do 5 min dodatkowego czasu. Faktycznie przenoszenie kilkustronicowej relacji jest bardziej czasochłonne, ale wykonalne ;-)

Hosting zdjęć - to faktycznie jest problem, miałem już tego przedsmak na Kodze jak i na innych portalach gdzie zniknęły wszystkie (lub jakiś procent) zdjęcia z relacji, na naszym forum również już mieliśmy z tym problemy parokrotnie
http://santisimatrinidad....php?p=5111#5111
więc pewny hosting to priorytet.

"Zdychanie" portali, jak to określił Dziadek, wynika głównie z zaniechania admina forum (braku opieki), bo dopóki będzie aktywny jeden użytkownik, forum będzie funkcjonowało (choćby w formie blogu) - tylko jeden warunek - musi mieć on dostęp do PA (panelu administracji).

Mamy zarejestrowanych ok. 300 użytkowników, a aktywnych jest kilkunastu (fanów ok. 50 ;-) ), ale większości jak widać, z nami nie po drodze (i tak jest na większości portali).

Co do reklam i blokowania to "wypościłem się" w odrębnym dziale
http://santisimatrinidad....topic.php?t=849
http://santisimatrinidad....php?p=5367#5367


Jeszcze jedna sprawa, która przyszła mi do głowy - nie wiem jaka jest maksymalna pojemność na portal (np. SHIPMAN) na jun.pl, i co będzie jak przekroczymy ten limit?
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2013-01-13, 23:43   

Karol, teoretycznie, zgodnie z tym co deklaruje administracja jun.pl nie ma limitu ani na bazę danych, ani na objętość forum. Ma to swój plus i minus. Plus oczywisty, minus - więcej i większe problemy w razie chęci przeniesienia forum na serwer własny, wolny od różnych "dziwnych pomysłów" mających nas uszczęśliwiać, mając naprawdę mocno już rozbudowane forum, spore ograniczenia mające utrzymać szybkość działania forum. No niestety, nawet obecny wygląd forum jest wymuszony sztuczkami na zasadzie wymiany świecy w silniku przez rurę wydechową ;-) bo nie mamy jako admini dostępu do ftp i możliwości modyfikacji parametrów w sposób normalny i łatwy jak w cywilizowanym świecie.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu