SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Pilarka modelarska
Autor Wiadomość
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-08-09, 10:43   

Mój wczorajszy wypadek, kontuzja. Spotkanie palca z Proxxonem. To był moment jak palec spotkał się z tarczą piły nic nie bolało tylko nie ukrywam że na początku się wystraszyłem bo nie za fajnie to wyglądało ale będę żył.
Niech to będzie też ostrzeżenie dla innych żeby pracować na danym sprzęcie, urządzeniu zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie chciałbym się narazić adminom za niestosowne zdjęcia więc jak one "rażą" to proszę o usuniecie tego postu.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Mam nadzieję że to będzie dla mnie nauczka na długi czas i już więc takiego błędu przy pracy nie popełnię. Nauczyłem się czegoś nowego, czegoś czego nie należy robić na pilarce proxxona, a z drugiej strony to się cieszę, że tylko na takim skaleczeniu się skończyło a nie że palec został odcięty.
_________________

 
 
REKLAMA

Posty: 991
Wysłany: 2013-08-09, 21:15   

_________________

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-09, 21:15   

Każdy rasowy majster pracujący z piłą tarczową, niezależnie od jej wielkości, wcześniej czy później spotka się z tarczą tnącą. Ja zaliczyłem "przejazd" czterema palcami po pile. Szczęśliwie tarcza wystawała tylko na 2 mm. Skończyło się, o ile dobrze pamiętam 12 szwami. Nauczyło mnie jednak używania popychacza na tego typu urządzeniach.
Mam nadzieję, że u Ciebie obyło się bez udziału chirurga. Życzę szybkiego powrotu do pełni sił a innym niech te zdjęcia będą przestrogą.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2013-08-09, 22:05   

Nie no na początku to nie powiem sam sie wystraszyłem jak cholera ale bardziej na strachu się skończyło. Znajomy chirurg to opatrywał i stwierdził że po co z taka pierdołą do niego przychodzę :mrgreen: . Mam nadzieję że zdjęcia nie rażą i jak pisał Janek niech są na przestrogę dla innych a ja się cieszę że skończyło się to tak jak się skończyło respekt jest a doświadczenie przy cięciu będzie trzeba się nauczyć od bardziej doświadczonych.
Już wiem co źle zrobiłem i już tego na tej pilarce nie powtórzę.
_________________

 
 
gruby9999
Szyper


Posty: 216
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-08-10, 08:04   

"Co to za stolarz jak go piła nie ugryzła " :mrgreen: taki żarcik dobrze ,że nic poważniejszego się nie stało szybkiego powrotu do zdrowia oczywiście życzę .
_________________
Pozdrawiam Michał

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2013-08-11, 06:26   

Masz chłopie dużo szczęścia, bo w dalszym ciągu zamawiając pięć piw będziesz to kelnerowi mógł pokazać przy pomocy palców jednej ręki <beer>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
gruby9999
Szyper


Posty: 216
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-05-01, 14:58   

Panowie oplaci sie kupić Piła tarczowa Proxxon ks230 za 200 stówki ???


ktoś może mi tez doradzic jakie frezy najlepiej kupić do rzeźbienia firmy rozmiar itp
_________________
Pozdrawiam Michał

 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-05-01, 15:56   

Opłaci się pod warunkiem, że silnik nie jest zajechany. Ja taką kupiłem mniej więcej za taką kwotę i po miesiącu musiałem dołożyć drugie tyle na nowy silnik, bo niestety zamienników nie ma a dystrybutor części zamiennych jest tylko jeden, więc dyktuje ceny. Warto sprawdzić przed zakupem, czy się nie grzeje - nie powinien za bardzo - nie hałasuje (na "pusto" pracuje praktycznie bezszelestnie) i czy komutator nie iskrzy.

Frezy polecam z Globusa (Wapienica) - mają duży wybór i sensowne ceny. Otwór 10 mm, max średnica dla tej pilarki to chyba 60 mm. No i oczywiście oryginalne tarcze.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Sproker
Porucznik


Posty: 110
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-05-02, 14:11   

Witam

Też długo szukałem tarcz do Proxxona KS 230
W końcu znalazłem to:






Ważne są nr tarcz np. 2811 (jak szukasz w google to wpisz PRN2811), jeżeli tarcza jest pod jednym z tych sześciu numerów ta parametry są odpowiednie do KS 230.
Nawet najdroższa tarcza nie kosztuje więcej niż 170 zł.
Jeżeli zdjęcie będzie nie czytelne to zgłoś się na priv to prześlę scan
_________________
Jestem tylko składaczem
--------------------------------
Pozdrawiam Maks

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu