SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] Dyskusje / koziobrody
Autor Wiadomość
koziobrody
mat


Posty: 39
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 2013-03-08, 21:49   [Sovereign of the Seas] Dyskusje / koziobrody

Witam.
Obejrzałem dokładnie niezliczoną ilość fotek rufy naszego "skarba" i dostałem totalnego kręćka.


Dekoracja z ideologią mitologiczną


dekoracja z herbem

Jak ma wyglądać nasza rufa.
Pozdrawiam.
_________________
koziobrody


 
 
REKLAMA

Posty: 39
Wysłany: 2013-03-09, 13:54   

_________________

 
 
koziobrody
mat


Posty: 39
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 2013-03-09, 13:54   

Już po kręćku. Rufa zrobiona w "kaczy kuper" zgodnie z obrazem. Kadłub zakończony do 2-go pokładu. Wydawca ma chyba przestój we wysyłkach.
Pozdrawiam.
_________________
koziobrody


 
 
koziobrody
mat


Posty: 39
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 2013-03-12, 15:18   

Witam.
Popędzę prace bo dziś po prawie miesiącu czekania dotarł nr 25 i 26. Podciągnę do góry burty od 2-go pokładu. Zacznę też chlastać deski na fałszywy pokład. Kołkowanie robił będę igłą lekarską 0,4 mm. Oj się nadzióbię. Wracam też do pytania o wielkość i umiejscowienie luków. Nie mogę bowiem powiększyć włoskiej instrukcji, aby wyczytać rozmiary.

Pozdrawiam.
_________________
koziobrody


 
 
koziobrody
mat


Posty: 39
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 2013-03-16, 23:57   

Witam.
Oglądam Wasze fotki z deskowania i nasuwa się pytanie: kiedy robicie imitację kołkowania?
Przed czy po klejeniu?
Aby ułatwić sobie żywot wymyśliłem wzornik do kołkowania. Musiałem wypić dwa piwa. Blaszka z puszki aluminiowej nie zdaje egzaminu bo otworki pod kołki się rozkalibrowują. Piwo z puszki stalowej mniej smaczne, za to dziurki są super.
Nie włażą mi fotki więc opiszę co zmajstrowałem.

Wyciąłem z puszki blaszkę 60 x 30 mm. Zagiąłem ją w ceowniczek, tak aby wąskie zagięcie miało szerokość wsuniętej klepki pokładowej. Jest to wymiar na klepkę 80 x 3 mm. Nawiercam rozstaw otworków: dwa obok siebie, następne dwa razy dwa przestawne. Obracam klepkę drugim końcem pod ceowniczek i uzupełniam brakujące otworki. Ponieważ blaszka ma grubość 0,1 mm, to wiertło 0,4mm wysuwam tylko minimalnie z "furkadełka", tak aby tylko zaznaczyło punkty na klepce. Jak wymyślę przyrząd do "dziubania" klepek już naklejonych nie omieszkam powiadomić.

Pozdrawiam
_________________
koziobrody


 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-03-21, 11:02   

koziobrody napisał/a:
...
kiedy robicie imitację kołkowania?
Przed czy po klejeniu?
...

Kołkowanie czy imitacje kołkowania robi się po klejeniu desek pokładu.

Cytat:
...
Nie włażą mi fotki więc opiszę co zmajstrowałem.
...

Napisz (PW lub tutaj) z czym dokładnie masz problem, że Ci fotki "nie włażą" (bo bez fotek to nawet najlepszy opis może być niejasny - jedno zdjęcie warte jest tysiąca słów ;-) ), a i ciekawi jesteśmy Twoim poczynaniom z modelem.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
koziobrody
mat


Posty: 39
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 2013-03-21, 23:01   

Witam.
Mam inny problem. Piszę tekst i dodaję fotkę, a wynik takowy: na podglądzie tekst i fotka, po wysyłce - tekst i d...a blada. Chyba, że coś knocę.
Pozdrawiam.
_________________
koziobrody


 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-03-22, 00:20   Zdjęcia

Spróbujmy rozwikłać ten problem.
Edytowałem wszystkie Twoje posty i w żadnym nie ma śladu po zdjęciach tzn. żadnego adresu.

W naszym albumie też nie ma Twoich zdjęć, więc rozumiem, że zdjęcia masz gdzieś zawieszone (zahostowane) i postępujesz zgodnie z zaleceniami opisanymi na forum:
» Wklejanie fotek na forum
http://santisimatrinidad....c.php?p=418#418
» Relacja / Wklejanie zdjęć
http://santisimatrinidad....topic.php?t=594


Na forum nie ma takiej opcji żeby zdjęcia wstawiać do postu bezpośrednio z komputera czy z aparatu. Z komputera na portal można jedynie do albumu i dopiero stąd można pobrać adres i wkleić do postu. W innym wypadku zdjęcia muszą być zawieszone na którymś z podanych (w wyżej wymienionych linkach) hostingów.

W Twojej relacji (i w dyskusjach - pierwszy post tego wątku) utworzyłem post ze zdjęciami, żebyś mógł go edytować i zobaczyć jak poprawnie wygląda post z adresami zdjęć:

http://santisimatrinidad....php?p=6001#6001

użyj przycisku edytuj (u góry, na pasku tytułu z prawej strony) i porównaj czy tak wygląda Twój post z zamieszczonymi zdjęciami.

Podaj adres gdzie masz zawieszone zdjęcia, to pomogę je poprawnie wstawić.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
koziobrody
mat


Posty: 39
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 2013-04-01, 20:22   [Sovereign of the Seas] Wymiary

Witam.
To znowu ja z problemem. W przerwie obżerania się i aby oderwać się od stołu wszedłem na stronę DeA.
Przeglądałem przyszłe numery. W 35-tym, gdzie są wymiary do cięcia furt działowych cosik mnie zastanowiło. Ustawiłem okręt na stole, wypoziomowałem. Pociągnąłem poziomą linię od dziobu do rufy, dodałem 23 mm i już byłem na najniższym pokładzie. I tu ciekawostka. Od 21 wręgi pokład unosi się ku górze. U mnie na 26 wrędze pomiędzy poziomą linią, a najniższym pokładem jest różnica 5mm. Mogę to sprawdzić, bo nie przymocowałem drugiego pokładu na stałe.
Teraz pytanie: czy ja się walnąłem czy tak ma być?
Pozdrawiam
_________________
koziobrody


Ostatnio zmieniony przez Karrex 2013-04-01, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu