SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] rozen - relacja z budowy
Autor Wiadomość
rozen
junga


Posty: 6
Skąd: Trajsiti
Wysłany: 2013-03-19, 15:22   [Sovereign of the Seas] rozen - relacja z budowy



No to zaczynamy...
Jak wspominałem w "dyskusji" jestem na etapie wklejania drugiego pokładu i od tego miejsca rozpocznę relację. Niestety nie dokumentowałem wcześniejszych etapów.
Nie obeszło się bez problemów ale o tym dalej w relacji.

Przygotowanie do położenia pokładników i drugiego pokładu. Wzmocnienia pokładników wykonałem z drewnianych kołków meblowych:






Jak już wspomniałem pojawiły się problemy wynikające z własnego gapiostwa i pośpiechu. Wstyd się przyznać, ale w wyniku własnej nieuwagi nadłamałem wąs wręgi 6 <sorki> Soczyste słowo na "K <cenzura> " długo odbijało się echem po domu oraz okolicznych lasach i polach...

Na szczęście złamanie nie było całkowite i udało się ją "wyprowadzić" za pomocą resztówki. Uwaga na przyszłość - pośpiech jest złym doradcą. Trzeba będzie w tym miejscu wyjątkowo uważać przy trasowaniu:



Poprawiam pokładniki w części rufowej i wklejam drugi pokład:





Przymiarka galerii rufowej:


http://s1326.photobucket....0e2665.jpg.html

Trzeba będzie trochę przerobić stocznię i dostosować ją do rufy z zamontowaną galerią.

Udało mi się ten etap zakończyć, nie dysponuję niestety zdjęciem. Musicie uwierzyć na słowo że galeria rufowa jest sklejona ;-)
Odnośnie tego elementu to rozwiązanie usztywnienia rufy jest jak na mój gust zdecydowanie zbyt skomplikowane i mogło być zaprojektowane zdecydowanie prościej. Cóż, nie ja jednak decyduję...
Nie rozumiem też co autor miał na myśli, "ciągnąc" podłużnice aż do galerii rufowej skoro i tak trzeba je potem ciąć. Łatwiejsze i pewniejsze w klejeniu wydaje się przycięcie ich od razu na wymiar.

Po owocnym łykendzie jestem przygotowany do trasowania i poszywania.
Zaczyna się zabawa z bambusem...

Ciąg dalszy relacji wkrótce - jeśli czas pozwoli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu