SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
SANTA MARIA / raikonen
Autor Wiadomość
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2013-04-16, 14:19   SANTA MARIA / raikonen

SANTA MARIA / Igra, 1976

Witam, chciałem się trochę pochwalić bo dziękij mojej cudownej kobiecie w moje paluchy trafił zestaw Santa Maria Czechosłowackiej firmy IGRA 1976 r. :lol:



dokładnie taki, którym kiedyś dawno, dawno temu, dziadek zaszczepił we mnie bakcyla modelarskiego, niestety tamtego nigdy nie ukończyłem z racji wieku i braku doświadczenia. Niestety dziadek odszedł z tego świata i nie mógł mi pomagać :cry:
Od tamtego czasu choruję na Santa Marię i wiem, że kiedyś zbuduje całą flotę Kolumba z wyprawy do Indii i proszę, nie wiem jak, nie wiem gdzie, nie wiem skąd, a tu taka niespodzianka, wracam z delegacji, a tu paczka i Gośka śmiejąca się od ucha do ucha hihi :lol:

Pewnie wielu powie, że to słaby zestaw, mało szczegółowy, pewnie tak, ale dla mnie ma ogromną wartość sentymentalną, dziękij niemu powróciło wiele wspomnień, jeszcze nie zacząłem pracy z nim, a już wywołuje ogromny uśmiech na mojej twarzy, przy każdym spojrzeniu na pudełko i chyba o to w tym wszystkim chodzi :mrgreen:
Budowę mam zamiar rozpocząć w lipcu, niestety pierwszego maja wyjeżdżam znowu na delegacje na dwa miesiące, niestety trzeba jakoś zarabiać na życie i rodzinę, ale że jestem mega wielkim optymistą, to wykorzystam ten czas na dokładne przestudiowanie planów, przetłumaczenie instrukcji i zaplanowanie wszystkiego.
Model ma trochę elementów plastikowych i te będę chciał zastąpić drewnem, więc jest nad czym pomyśleć - no i są pozytywy delegacji hehe .
Model jest w skali 1:100, drewno na kadłub to świerk i z tego co już rozkminiłem, to będzie trochę szlifowania kadłuba, żeby wyprowadzić kształty. Kadłub nie ma konstrukcji wręgowej, skleja się go z elementów drewnianych, a potem szlifując wyprowadza kształt i tu moje pytanie do doświadczonych kolegów, jak nazywa się ta metoda budowania kadłuba, może jakieś rady chętnie połknę całą wiedzę jeśli ktoś z kolegów taką posiada i chciałby się nią podzielić.

Zobaczymy czy uda mi się pociągnąć dwie budowy na raz. Na razie i tak kuleje z Perłą, teraz mam dwa tygodnie wolnego i zamierzam trochę podłubać przy Perełce, bo aż mi się płakać chce jak patrzę na te wszystkie zeszyty z elementami leżące w szafie :-(

Kilka fotek Santa Mari






_________________



raikonen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu