SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Czarna nić 0.5 mm
Autor Wiadomość
chudy_b
stary zejman

Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-12, 23:01   Czarna nić 0.5 mm

Narzekałem na działa - pomogliście. No to teraz ponarzekam na nić czarną 0.5 mm W kolekcji jest dostarczana chyba tylko w jednym numerze 97 (15m) To stanowczo za mało. Ja już raz zamówiłem ponownie ten numer właśnie dla tej nici, ale też nie wystarczy na dokończenie już numeru 102. Czy dalej jest wykorzystywana, to na razie nie wiem. Jak sobie radzicie z tym problemem? Może jakiś e-sklep, bo płacenie po 50 dych za szpulke nici jakoś mi się już nie uśmiecha. A poza tym, to DA daje sporo nici brunatnej w różnych grubościach, które chyba wcale nie są wykorzystywane.

pozdr
 
 
REKLAMA

Posty: 152
Wysłany: 2013-05-13, 00:35   

 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2013-05-13, 00:35   

Ty się niepotrzebnie spinasz,,, przejdź się do pasmanterii i kup sobie czarny bawełniany kordonek ,,,, bez sensu zamawiać dodatkowe numery tym bardziej, że chyba wszystkie nici jakie daje DeA są syntetyczne.
_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
chudy_b
stary zejman

Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-13, 00:57   

S.M napisał/a:
Ty się niepotrzebnie spinasz,,,


No ja działam tak jak Dziadek. Dokładnie wg. instrukcji, z materiałów dostarczonych przez producenta zestawu. Czy to ma sens? Trochę tak, trochę nie. Ale płacąc taką kasę, wkurza mnie, że jeszcze do pasmanterii miałbym latać.

S.M napisał/a:
chyba wszystkie nici jakie daje DeA są syntetyczne.


Na niciach się nie znam, ale to chyba nie są syntetyczne nici. Raczej bawełniane. Na Allegro znalazłem czarną nić 0.5 Na zdjęciu wygląda o niebo lepiej niż te od DA, jest bardzo gładka. Ona chyba właśnie jest syntetyczna. (~1 PLN za 15m :-) ) No ale teraz nie chcę mieszać rodzajów, bo głupio to będzie wyglądać. Jakbym wiedział o problemie wcześniej, to bym się zaopatrzył w zapas za wczasu.

P.S . Po ukończeniu budowy części "drewnianej" zostało mi masa materiału. Brunatne nici są po nic. Czy nie macie wrażenia, że DA wzięło zestaw, ale instrukcję budowy pozmieniało (uprościło). Trochę części zostało, trochę brakuje :-(
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-13, 07:57   

Są syntetyczne (lub w najlepszym razie półsyntetyczne). Wszystkie, które sprawdziłem topią się (bawełna nawet się nie chce palić za bardzo, raczej zwęglać - o topieniu nie ma mowy).

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-05-13, 11:24   [DeAgostini]

Nici w kolekcji DeA są do dupy i od samego początku stosuje swoje nici albo jedwabne albo syntetyczne, są bez kłaczków, kupuje w pasmanterii albo w sklepach żeglarskich, w ostateczności u Ojca w warsztacie.
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2013-05-13, 12:40   

Faktycznie czarna nić 0,5 była dodana do nr 97. Ja nie zwracałam uwagi jakie nici otrzymywałem w przesyłkach, więc możliwe że się pomylili i dostałem jeszcze raz poza kolejnością, bo wystarczyło mi tych nici i jeszcze kawałek zostanie.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2013-05-13, 12:43   [HMS Victory]

Karol napisał/a:
chudy_b napisał/a:
...
P.S. Jestem na etapie 101.
...

A jest jakaś szansa, że nam coś pokażesz :?:
...

A tak ogólnie to zapodaj nam jakieś foty twojego witka co byśmy mogli oczy nacieszyć.
_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
chudy_b
stary zejman

Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-13, 19:46   

A może któryś z kolegów nie korzystających z nici DA odsprzedałby rolkę za rozsądną cenę?
Zdjęcia pewnie w końcu zamieszczę, ale przy Dziadku to wstyd cokolwiek prezentować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu