SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-07, 14:14   Dyskusje



eRKa napisał/a:
...
Moim zdaniem - przesadzone i to z kilku powodów.
...

całość pod linkiem

Dzięki za komentarz.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 16
Wysłany: 2013-12-07, 17:13   

 
 
eRKa
marynarz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-07, 17:13   

Zawsze do usług. Moja rekonstrukcja ciągle trwa (Rado z Kogi), chociaż ciągle jestem na poziomie "architektury", zdobienia są o mały krok przede mną.

http://modelshipworld.com...e-5#entry132856
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-07, 22:22   

Witaj Radku.
Cieszę się, że nadal jesteś w temacie Santisima.
Jak pamiętam to dość radykalnie potraktowałeś swój model
    Rado napisał:
    ...
    Jako że początki skaszaniłem dokumentnie, zdecydowałem się na dość radykalny krok. Przeciąłem kadłub ciut poniżej linii wodnej. Zerwałem całe deskowanie, furty działowe, odbojnice - do gołej, pierwszej warstwy listew. Ponownie zaszpachlowałem i zacząłem pokrywać listwami
    ...




Czy od tego czasu coś się przy nim zmieniło?

Podoba mi się Twoje niekonwencjonalne podejście do modelarstwa i "zaprzęgnięcie" dostępnej technologii do projektowania i wykonu detali (druk 3D).





Ścianę grodzi również zmieniłem, wzorując się na "modelu pokazowym", pozostawiając niestety grubości "pachołów", przez co detale grodzi nie są tak delikatne (wręcz subtelne) jak w modelu pokazowym :oops:



Na razie ST "odstawiłem na kobyłki" - dokańczam i waloryzuję galeon, gdzie nadzór prowadzi Twój francuski oficer :lol:





PS
Założyłem Ci odrębny wątek na relację (jak zechcesz możesz podzielić się z nami swoimi postępami w projektowaniu i budowie) i dyskusje, gdzie będziemy mogli sobie pogadać ;-) :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
eRKa
marynarz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-08, 13:00   

Dziękuję Ci bardzo. Budowa jako taka czeka aż skończę rekonstrukcję wszystkich elementów w 3d a to- z różnych powodów- zajmuje mnóstwo czasu. W tej chwili mam jakieś 80% struktury rufy, podejrzewam że w przyszłym tygodniu zacznę dekorację rzeźbiarską. "W międzyczasie" douczam się jak mogę, czego rezultatem jest wyrzucanie do śmieci kolejnych wersji i zaczynanie od nowa. Dopasowanie takich, jak mi sie na początku wydawało, mało istotnych detali jak kąty pochylenia i obrotu kolumienek balustrady czy okien decyduje tak naprawdę o spójności całego kształtu, za to wygląd całości wpisanej w formuły matematyczne jakoś tam rekompensuje te męki.



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-08, 15:55   Wytusze galerii

Twoje rysunki galerii i wykuszy uzmysławiają mi ile jeszcze roboty przede mną :lol:
Jeszcze nie wiem na którym projekcie oprę swoje wykusze, czy na tzw. pokazowym



czy na tym, który obfotografowała Twoja siostra



ale korci mnie, aby zrobić skrajne kolumienki po łuku /jak na fotkach powyżej/.

Najmniej podoba mi się rozwiązanie z dostępnych planów



Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-12-08, 23:00   

eRKa napisał/a:
...
Jak chcesz wykonać ażury balustrady?
Myślałeś może o tym?
...

Jeżeli byłby to projekt nr 2 to najlepsza (rewelacyjna) byłaby metoda drukowania, o której dowiedziałem się od Ciebie (i opisałem na Shipmanie - niestety fotki już poznikały :-( ).
Projekt nr 1 (tzw. pokazowy) rozwiązałem za pomocą drutu (ø= 0.4 mm).


http://santisimatrinidad....c.php?p=796#796

i efekt końcowy nawet mnie zadowala



Pokusiłem się również o wykonanie tej płyciny na środku


http://santisimatrinidad....c.php?p=872#872

_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
eRKa
marynarz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-08, 23:39   

Wyszło Ci super, wyrazy podziwu dla pewnej ręki.

Druk jest fajny jeśli chodzi o kolumienki i tam się na pewno sprawdzi (co potwierdził testowy druk ścianki przedniego kasztelu), ale z ażurem (kratownicą czy jak to zwać) może być ten problem, że minimalna grubość ścianki jaką mozna wydrukować to 0.3 mm, ale "druty" bez wsparcia muszą mieć 0.5 mm, a to już dość dużo (niewiele więcej mają kolumienki). Z ręką na sercu- nie wiem czy po wyskalowaniu "druty" ażuru będą na tyle grube. Nic- zobaczymy. Ja kolumnadę pomiędzy dwiema dolnymi kondygnacjami zostawiam "prostą", wygnę tylko tę wyższą, ażurową, jak w modelu prezentacyjnym.
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-10, 17:19   

Pozwolicie Panowie, że się "wtrynię". Zainteresowała mnie mocno jedna rzecz, mianowicie drukowanie 3D. Od dłuższego czasu walczę z kolumienkami do HMS Victory i druk 3D wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. Zasięgnąłem języka, ale za wykonanie 200 kolumienek dostałem ofertę na 1100 zł netto. To naprawdę takie drogie, czy źle szukam?

Jeżeli to realny koszt, to sobie odpuszczę.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu