SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje
Autor Wiadomość
eRKa
marynarz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-10, 20:40   

Moim zdaniem źle szukasz. Płaci się od cm3 materiału. Ja używam serwisu Shapeways, drukują bardzo fajnie, w wielu materiałach. Tu masz ceny różnych, porównaj sobie.

https://www.shapeways.com/materials?li=nav

Zobacz:



Nie wiem ile tu jest kolumieniek, myślę że koło 50-ciu. Za całość zapłaciłem 30 Euro (co nie jest mało, ALE to najdroższy z materiałów, a niestety- nikt nie zrobi kanelowanej, toczonej kolumienki x 50 o przekroju 0.5 mm ręcznie w tej cenie). Najlepiej byłoby zrobić "Twoją" kolumienkę, powielić ją (jak na ramce do wtrysku) i wrzucić na Shapeways- wycena jest automatyczna i darmowa.
 
 
REKLAMA

Posty: 16
Wysłany: 2013-12-11, 00:19   

 
 
eRKa
marynarz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-11, 00:19   

A- jeszcze jedno: GDYBYŚ chciał tego spróbować oczywiście chętnie pomogę ("za piwo"), tylko musiałbym mieć jakiś rysunek kolumienki o którą Ci chodzi.
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-11, 07:51   

No właśnie. Miałem o tym napisać. Moja edukacja komputerowa skończyła się na zaawansowanym DTP ale tylko 2D. W programach 3D kompletnie się nie odnajduję. Mam rysunek w skali 1:1 w Corelu i PDF. Jeżeli chciałbyś i mógł pomóc mi zrobić z tego plik do wydruku 3D, to byłoby super.

Ceny na stronie, którą podałeś rzeczywiście są drastycznie mniejsze niż to, co mi zaproponowano. Mam wrażenie, że w Łodzi kupili maszynę za $50k i teraz bardzo szybko chcą, żeby im się zwróciła, a chyba to nie tędy droga. Zresztą - nie znam się na tym.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-11, 12:01   

Znalazłem na tej stronie, którą podałeś narzędzie (Autodesk123), za pomocą którego zrobiłem tę tralkę, ale tylko jedną. Mam ją w pliku STL. Byłbyś w stanie powielić to do 200 szt. i zrobić taką ramkę nośną?

Sprawdziłem, jedna szt. jest za mała, żeby ją wykonać. Może jak się to powieli i zrobi jeden większy model, to się uda.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


Ostatnio zmieniony przez Yemar 2013-12-11, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eRKa
marynarz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-11, 13:29   

Jasne, podsyłaj. rkurczewski(małpa)gmail.com, tylko wiesz co- dla bezpieczeństwa podaj mi jakiś wymiar żeby go "chwycić", bo przy imporcie modelu może się coś rozjechać, a szkoda by było pracy i pieniędzy. A gdybyś chciał zerknąć jak to wychodzi- zapraszam do mnie (widzę że obaj z Łodzi jesteśmy)
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-11, 15:47   

Poszło, dzięki z góry.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
eRKa
marynarz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-11, 15:55   

Powiedz mi jeszcze- ile tych kolumienek potrzebujesz ?
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-11, 15:58   

około 200

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu