SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[HMS Victory] Dyskusje
Autor Wiadomość
Wredny
gardemaryn


Posty: 69
Skąd: Reda
Wysłany: 2013-10-28, 14:44   

mam dylemat natury estetycznej dot. ram gretingów... w którymśtam numerze 80 czy 90 piszą że w przypadku wersji malowanej obramowanie gretingów potraktować kolorem ORZECH WŁOSKI
kupiłem... i wyszło takie coś



nie podoba mi się to wcale i zdecydowałem się na bejce venge... zresztą rynny na kule armatnie będę przerabiał więc wydaje mi się to najbardziej odpowiednie aby ramy i gretingów i pod kule były w tym samym kolorze...
Jeszcze eksperymentowałem z kolorem samych gretingów czy zostawić tak jak jest czy bejca jak pokład - czereśnia ale chyba zostawię w naturalnym kolorze.
_________________
Semper fidelis
 
 
REKLAMA

Posty: 59
Wysłany: 2013-11-11, 12:23   

 
 
myszor
bosman


Posty: 59
Skąd: Prawdziwadzicz
Wysłany: 2013-11-11, 12:23   

Na wyższych pokładach przyłóż się bardziej do wykonania imitacji kołkowania na pokładach (a może pokusisz się o kołkowanie :?: ), bo teraz jest na odwal, a przecież nie o to chodzi.
_________________
Pozdrawiam.
Andrzej :-)
 
 
Wredny
gardemaryn


Posty: 69
Skąd: Reda
Wysłany: 2013-11-11, 20:41   

Wiem wiem te "na odwal" to z pośpiechu ale na quaterdecku mam zamiar sie przyłożyć
Może nawet pokuszę się o kołkowanie. Na razie czekam na taśmę miedzianą na część podwodną. Jig zrobiony, drugi do nitowania też czeka... sporo z tym zabawy będzie
_________________
Semper fidelis
 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2013-12-09, 10:11   

Witam. Powiedz w czym maczałeś końcówki wykałaczek ( ciemny kolor ). Też ciągle zastanawiam się nad wykonaniem gwożdziowania ( Sots ) z tym , że ja mam listewki na pokładzie 3 mm a u ciebie chyba min 5 mm. Jedno podejście już miałem co skończyło się zerwaniem poszycia pokładu ( przeskalowane gwożdzie - umieszczenie dwóch gwożdzi na przestrzeni 3 mm nie jest proste jakby się wydawało ). Ale wydaje mi się , że 5 mm na Vitku w tej skali to chyba za dużo. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-09, 10:40   

Cały czas zastanawia mnie dlaczego taką dużą potencjalną trudność sprawia Ci zmieszczenie dwóch kołków na listwie o szerokości 3 mm. Przecież kołki mają średnicą maksymalnie 0,4 mm (to już są przeskalowane). Przyjmując, że będą oddalone o 0,5 mm od krawędzi, pozostaje Ci odległość 1,2 mm pomiędzy kołkami. Kupa miejsca. Może błędem jest zakładanie wykonania "gwoździ" z wykałaczek. Z tego co pamiętam mają ok. 2 mm średnicy, więc dwie koło siebie się nie zmieszczą. Ja akurat robiłem gwoździowanie inną metodą, ale przymierzałem się też to "prawdziwych" drewnianych kołków. Na tę okoliczność pocieniałem wykałaczki do 0,5 mm (mniej się nie dało i dlatego zarzuciłem tę metodę).

Można też odpowiednio spreparowaną igłą 0,4 mm, ale działa to dobrze tylko na twardych, zwartych i krótkowłóknistych gatunkach drewna (np. grusza, śliwa), w pozostałych najczęściej wycina się igłą otworki, zamiast elegancko wyglądających nacięć.

Nie poddawaj się.
Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
oligator
sternik

Posty: 28
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2013-12-09, 12:59   

Moim zdaniem pomysł kołkowania wykałaczkami jest tutaj problemem "zmieszczenia" dwóch kołków. Kształt wykałaczki jak wiadomo jest stożkowy i przy zbyt silnym jej wbijaniu rozbija się otwór. Tym bardziej że pokład jest robiony z miękkiego drewna. Przeciągnięcie kawałka forniru do odpowiedniej średnicy (0,3 - 0.4) powinno załatwić sprawę.
Pozdrawiam
Oli
 
 
Wredny
gardemaryn


Posty: 69
Skąd: Reda
Wysłany: 2013-12-09, 13:52   

próbowałem z "bardziej" naostrzoną wykałaczką i otworami 0,4 i 0,5 mm ale przy tej szerokości listwy (5mm) to jak dla mnie wyglądało to źle... próbowałem nawet wciskać szpachlę w otwory i też kicha
dlatego uznałem, że najlepiej jak kołki będą w otworze 0.7mm. Brałem pod uwagę jedynie efekt wizualny.
_________________
Semper fidelis
 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-12-09, 17:14   

Trochę przesadziłeś deski w kolekcji są za szerokie o raz tyle , znajdziesz na forum; jest cała dyskusja o wymiarach desek pokładowych ułożeniu i gwoździach.
Nie jestem upierdliwy ale nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu.
Podaj meila podeśle plany.
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu