SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] Piepiak - Relacja z budowy
Autor Wiadomość
Piepiak
junga

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 10:54   [Sovereign of the Seas] Piepiak - Relacja z budowy



Witam.

Zamierzam przedstawić moje męki i zmagania z pierwszym modelem drewnianego okrętu. Nie obiecuję, że efekty będą niesamowite ale miejcie na uwadze mój brak doświadczenia w tej kwestii.
Relacja ma swój początek na innym forum więc nie zamierzam wszystkiego przepisywać i przenosić zdjęć więc jeżeli ktoś ma ochotę to zapraszam tutaj .
Dla reszty gawiedzi skrótowo przedstawię proces.

Pierwsze 20 numerów kupiłem hurtem z allegro więc na dzień dobry miałem już sporo części do opracowania. Plusem była cena i zbiór większej ilości części co ułatwiło składanie stępki, można było bez problemu przypasować części nie czekając na ukazanie się kolejnych numerów (ktoś nie dał rady, nie miał czasu lub pieniędzy więc sprzedał kolekcje).
Minusem był brak możliwości zareklamowania ewentualnych uszkodzonych numerów przez co musiałem samemu dorabiać jedną z podłużnic bo po prostu była krzywa ("wygięcie" podłużnicy nr 9 o ok. 1,5mm).



 
 
REKLAMA

Posty: 8
Wysłany: 2014-06-24, 11:22   [Sovereign of the Seas] Owrężenie

 
 
Piepiak
junga

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 11:22   [Sovereign of the Seas] Owrężenie

Dalej sklejanie na "stoczni" :-)



 
 
Piepiak
junga

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 11:56   [Sovereign of the Seas] Poszywanie

Pierwsze listewki pierwszego poszycia.



Szczerze mówiąc to dostawałem ...... :evil: ... szlag mnie trafiał jak kleiłem te listewki. Nie sądziłem, że będzie to taka mozolna praca. Kilka listewek bambusowych udało mi się połamać podczas formowania bo nie zauważyłem na nich słoi.



Tutaj już prawie na mecie z poszyciem.



A tutaj moje próby nakreślenia pionowej linii na poszyciu. Pomimo swojego wieku poczułem się jak małe dziecko pierwszy raz korzystające z linijki, poziomicy. Jak trudne może być w końcu narysowanie jednej linii ?
Otóż w moim wykonaniu okazało się to niemożliwe :shock:
Koniec końców zacząłem się już z tego śmiać, przecież liczy się dobra zabawa :mrgreen:



W tym oświetleniu widać również każde, nawet mikroskopijne cienie i nierówności poszycia, ale kiedy "przejedzie się" ręką to powierzchnia wcale nie jest taka kanciasta i nieoszlifowana. Przykładałem na przymiar listewki drugiego poszycia całkiem ładnie się układały więc chyba zostawię to w takim stanie. Jakby co to papier ścierny czeka. Starałem się też ograniczyć szpachlowanie do minimum.

Tutaj kolejna bardzo upierdliwa rzecz - wycinanie otworów. Dawno się tak nie nakląłem.
Kilka razy udało mi się uciąć za dużo materiału i trzeba było podklejać skrawkami.
Nie miałem natomiast problemu z pomiarami i wszystkie otwory wyszły tam gdzie trzeba (a przynajmniej tak się łudzę).

 
 
Piepiak
junga

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-25, 15:03   

Otwory działowe wycięte, palce pokaleczone, słownik wyrazów mało-kulturalnych wzbogacony o nowe pozycje :mrgreen:



Na tym etapie na chwilkę przystanę przed klejeniem drugiego poszycia aby, jeżeli to możliwe, poprawić błędy w instrukcji i tutaj prosiłbym kolegów, którzy już z problemem walczyli o wsparcie - klik do dyskusji -
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu