SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
FORNIR
Autor Wiadomość
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2013-02-05, 11:35   

Ja mam tylko drobną uwagę co do fornirów i ich kolorów. Wielokrotnie odcień koloru prezentowany na fotografii odbiega od rzeczywistego z bardzo prostych dwóch przyczyn. Pierwsza - balans bieli fotografii ( sporadycznie udaje się zachować poprawną wartość), druga - jakość kolorów monitora jakim dysponujemy ( kalibracja kolorów monitora).
Dlaczego zwracam na to uwagę?
Otóż wykonując trochę stron www przekonałem się, że niewielka zmiana odcieniu koloru w efekcie końcowym daje bardzo duże różnice ogólnego wyglądu. Niewielka zmiana odcieniu sapelli ( a jest tych odcieni masa) może spowodować albo wygląd faktycznie ciepłego brązu albo prawie marchewki.
Prezentacje próbek traktujmy więc wyłącznie jako orientacyjny wygląd, najlepiej oceni się dopiero mając przed sobą dany fornir. Najlepszym dowodem jest moje godzinne poszukiwanie forniru w hurtowni w Poznaniu. Inaczej wyglądał na foto, a chodziłem obok niego i nie rozpoznałem.
Jeszcze jeden truizm o którym muszę przypomnieć.
Weźmy np. klon - ten sam gatunek klonu cięty z innego klocka będzie miał inny odcień i nieco inną fakturę. Nie ma takich samych chyba, że selekcjonowane pod tym kątem. Teraz tnie się na fornir wszystko jak leci, bez selekcji. Paręnaście lat temu takich różnic nie było, gdyż materiał był wstępnie selekcjonowany i różnice były minimalne, ale te czasy już minęły.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu